SAMSUN

Rüşvetten tutuklanan daire başkanının 12 yıla kadar hapsi istendi

 
 1944
Rüşvetten tutuklanan daire başkanının12 yıla kadar hapsi istendi - Samsun’da rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ile rüşvet verdiği iddia edilen müteahhidin 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle haklarında dava açıldı.
IHA

Samsun’da rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ile rüşvet verdiği iddia edilen müteahhidin 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle haklarında dava açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in 28 Eylül 2020 tarihinde Samsun Cumhuriyet Savcılığına yaptığı ihbar sonucu Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan teknik ve fiziki takipler sonucu Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nin çay paketleri içinde müteahhit Y.T.’den rüşvet aldığı, ailesi ile Rize İkizdere’deki bir termal otelde konakladığı ve 5 bin 977 lira faturayı da müteahhit Y.T.’ye ait şirketin ödediği, tespit edildi. KOM Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takip sonucu Bahattin K.’nin aracında çay paketi altına gizlenmiş zarf içinde 30 bin lira para ele geçirdi. Bahattin K.’nin telefonla görüştüğü Y.T.’den çok daha fazla para istediği belirlendi. Polis rüşvet olayının paraların farklı tarihlerde çay paketi içine gizlenerek Y.T. tarafından Bahattin K.’nin aracına bırakılıp rüşvet alışverişinin bu şekilde devam ettiğini şahısların suçtan kurtulmak için böyle yola başvurduklarını ortaya çıkardı.
KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyona sonucu Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. ‘rüşvet almak’ suçundan, müteahhit Y.T. ise ‘rüşvet vermek’ suçundan 22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildiler.
Müteahhit Y.T.’nin avukatı Ata Giritli, Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na müvekkilinin yeniden ifadesinin alınması için başvuruda bulundu. Savcının talimatıyla 14 Ocak 2021 günü tutuklu bulunduğu Samsun Kapalı Cezaevi’nden Samsun Adliyesi’ne getirilen müteahhit Y.T., savcıya ifade verdikten sonra tahliye talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza sevk edildi. Nöbetçi mahkeme Y.T.’nin tahliyesine karar verdi.
Cezaevinde tutuklu bulunan Bahattin K. ile tutuksuz olan müteahhit Y.T. hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlandı ve savcı Bahattin K. ile Y.T.’nin Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 252/ 1-2 maddesi gereği 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Söz konusu iddianame Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
Şüpheli şahısların önümüzdeki günlerde Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarak yargılanmalarına başlanılacağı öğrenildi.
 • BafraHaber Yorum
 • Rüşvetten tutuklanan daire başkanının 12 yıla kadar hapsi istendi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 7
User defaultYorumcu-128412
16 Eylül 2021
22:47
 • Yorumcu-128412
 • 16 Eylül 2021
 • 22:47

Bu olayı çok önemsemek ve kamuoyu oluşturmak lazım. hırsızlık yolsuzluk kim yaparsa yapsın kim rüşvet alırsa alsın adalet yerini bulsun. siyasi ve bu düzey ve üstü tüm bürokratların mal beyanları ve mal varlıkları sürekli denetlenmeli. artık yüzde on yüzde yirmi her neyse bu işlerden bıktık. bu işlerin asıl kasaları kimse onlarında üzerine gidilsin. böyle bir olaya rağmen iç işleri bakanlığının belediye ve başkanı için soruşturma başlatmaması ilginç bu pis işlerde partiye bakmamalı. bu işlerde tüyü bitmemiş yetimin ve helimizin de hakkı var. israf rüşvet kayırma ihale işleri hırsızlık gibi nedenlerle daha az hizmet alıyoruz.

User defaultYorumcu-124923
16 Eylül 2021
10:28
 • Yorumcu-124923
 • 16 Eylül 2021
 • 10:28

Bu büyük şehirdeki rüşvet olayları adam gibi araştırılsa rüşvetin daha geni ve büyük adamlara sıçrayacağı konuşuluyor halk arasında yüzdeon diye iddia edilen kişiler varmış...

User defaultYorumcu-128203
15 Eylül 2021
20:11
 • Yorumcu-128203
 • 15 Eylül 2021
 • 20:11

İstanbul daki polislerin alayı rüşvet yiyor

Cevap
 • Yorumcu-128234
 • 16 Eylül 2021
 • 09:59

İstanbuldaki polislerle bu konunun ne alakası var artık bu vatanın öz evlatlarını kötülemekten karalamaktan vazgeçin parmağın sıkışsa polis diye ortalığı ayağa kaldırırsın gelmişsin burada etttiğin laflara bak yazıklar olsun.!

Daha Fazla Yorum