BAFRA

Pakun’dan Dünya Un Günü’nde Binlerce İhtiyaç Sahibine Destek

 
 1116
Pakun’dan Dünya Un Günü’ndeBinlerce İhtiyaç Sahibine Destek - Türk un sanayisinin köklü ve lider markalarından Pakun, 20 Mart Dünya Un Günü'nü gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesiyle kutladı. Şirket geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bafra ve Çorlu’daki aşevlerine yaptığı un bağışı ile 5000 ihtiyaç sahibi aileye sıcak yemek ulaştırılmasına destek oldu. Marka aynı zamanda her iki ilçede de Ramazan kolileri için paketlik un bağışında bulundu.
Bafra Haber

 |  - Türk un sanayisinin köklü ve lider markalarından Pakun, 20 Mart Dünya Un Günü'nü gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesiyle kutladı. Şirket geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Bafra ve Çorlu’daki aşevlerine yaptığı un bağışı ile 5000 ihtiyaç sahibi aileye sıcak yemek ulaştırılmasına destek oldu. Marka aynı zamanda her iki ilçede de Ramazan kolileri için paketlik un bağışında bulundu.

51 yıllık deneyimiyle un sanayisinin köklü markalarından Pakun, 20 Mart Dünya Un Günü’nü anlamlı bir bağışla kutladı. Şirketin merkez fabrikasının bulunduğu Samsun/Bafra ile Tekirdağ/ Çorlu’daki aşevlerine gerçekleştiren un bağışı ile hazırlanan yemekler ihtiyaç sahibi 5000’den fazla aileye ulaştırılacak.

Bafra Aşevi’nde Pakun unlarıyla hazırlanan günlük 2000 adet ekmek ve pide Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleriyle buluşurken, Ramazan kolileri için bağışlanan 5kg’lık un paketleri de 1000 aileye ulaştırılacak. Günlük 2000 kişiyi ağırlayan iftar çadırlarında çıkan yemekler de yine Pakun unlarıyla yapılacak. Özenle hazırlanan sıcak yemekler ise günlük 800 ailenin evine teslim edilecek. 

Şirket, ayrıca Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çorlu Aşevi’ni ziyaret ederek un bağışında bulundu. Modern ve tam donanıma sahip aşevinde Pakun unlarıyla yapılan yemekler her gün ihtiyaç sahibi 550 kişinin evlerine kadar teslim edilecek. Ramazan ayı dolayısıyla Çorlu’nun farklı mahallelerinde günlük 2500 kişiyi ağırlayan iftar çadırlarındaki yemekler de yine Pakun unlarıyla hazırlanacak. 

#pakun0# bölge müdürleri ve çalışanları, Bafra ve Çorlu aşevi yetkilileriyle birlikte çalışarak ihtiyaç sahiplerine ulaşacak yemeklerin yapımına bizzat yardım etti. Yetkililer, kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götürerek teslim etti.

Durgun: ‘’Un artık stratejik öneme sahip bir ürün’’

Türkiye’nin önde gelen un üretici ve ihracatçılarından Pakun markasının Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun ise, Dünya Un Günü özelinde yaptığı açıklamada unun stratejik önemine değindi. Beyaz altın olarak da bilinen unun binlerce yıldır toplumların sağlığının yanı sıra siyasi, ekonomik ve kültürel gelişimlerine de katkı yaptığını hatırlatan Durgun, ‘’ Dünya nüfusunun beslenmesinde kritik rol oynayan un sanayinin önemi, şüphesiz ki pandemiyle birlikte daha da iyi anlaşıldı. Pandemi sonrası yeni dünya düzeninde un, bir ihtiyaç olmaktan öte stratejik bir meta halinde geldi. Yeterli gıdaya sahip olmanın ekonomik ve siyasi bağımsızlığın teminatı olduğu anlaşıldı. Hızla artan küresel nüfus, yaşanan savaşlar ve iklimsel zorluklar göz önüne alındığında, unun öneminin daha da artacağı ortada. Gelecekte petrol yerine su ve unu daha çok konuşuyor olacağız’ dedi.  

Türkiye olarak; toplam 30 milyon tonluk üretim kapasitesiyle dünyada ilk sıralarda yer almamıza karşın, kapasitemizin sadece yüzde 50’sini kullandığımızı belirten Durgun, ‘’Türkiye mevcut kapasitesiyle üretim ve satışını kısa sürede 2 katına çıkarabilecek potansiyele sahip bir ülkedir. 51 yıldır un sanayisine hizmet veren köklü bir marka olarak hedefimiz Türk ununu dünyada en değerli marka haline getirerek ülkemize en iyi şekilde hizmet etmektir. Türk un sanayiine de bu konuda önemli görevler düşmektedir’’ diye konuştu. 

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Pakun’dan Dünya Un Günü’nde Binlerce İhtiyaç Sahibine Destek içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorum Id: 210334
21 Mart 2024
23:56
 • Yorum Id: 210334
 • 21 Mart 2024
 • 23:56

4 beyazda iyi para var tabi

User defaultYorum Id: 210176
20 Mart 2024
23:04
 • Yorum Id: 210176
 • 20 Mart 2024
 • 23:04

İş adamlarının ihtiyaç sahiplerine yardım etmesi güzel bişey ama bazı işadamları bazı insanların hakkını yer sonra gider başkalarına yardım eder oysaki borç ödemek farz yardım etmek sünnet yani namazın sade sünnetlerini kılıp farzlarını kılmamak gibi bişey. farzı kılmasan sünnet kabul olurmu? komik bir durum.borç ödenmediği mütdetçe cami de yaptırsan kuran kursuda yaptırsan vs hiç bi faydası olmaz o kişiye.facebook da biri anlatıyor adamın biri hakkını yemiş babası onun zülmünden ölmüş o kişide allah a dua etmiş yarab hakkımı çalanları sevdiklerini felç et kanser et diye dua etmiş hakkını çalanların eşleri biri beyin kanaması geçirip ölmüş biri kanser olup ölmüş sizin anlayacağınız allah ın adeleti büyük.bilen bilir...kul hakkıda hiç bir ibadetlede ödenmez peygamberimiz veda konuşmasında ne demiş kimin bende hakkı varsa gelsin alsın peygamber namazda kıldı oruçda tutdu hacca da gitti kurbanda kesti zekat da verdi ama o yüce insan ne diyor bende alacağınız varsa gelin alın diyor yani kul hakkın varsa ne kadar ibadet edersen et ne kadar sadaka verirsen ver boşa, çünki o çalanların imanı yok imanları olsa idi zaten borçlarını öderlerdi ...bazı insanların facebook taki hayat hikayelerini okumak hayatın gerçeklerini gösteriyor insanoğluna...

Cevap
 • Yorum Id: 210268
 • 21 Mart 2024
 • 15:55

Ne demek istiyorsun anlamadım ki!!!!!!!!! lafı geveleyip durmuşsunuz.

User defaultYorum Id: 210213
21 Mart 2024
12:30
 • Yorum Id: 210213
 • 21 Mart 2024
 • 12:30

Dünyaca tanınmıiş bafra bir şirket bafraya daha çok destek vermeli yatırım yapmalı

Daha Fazla Yorum