BAFRA

Pakun, Asrın Felaketini Unutmadı

 
 1139
Pakun, Asrın Felaketini Unutmadı -  Pakun, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremlerden etkilenen 100 bine yakın depremzedeye felaketin 1. yıl dönümünde un ve ekmek desteğinde bulundu.
Bafra Haber

 |  -  Pakun, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremlerden etkilenen 100 bine yakın depremzedeye felaketin 1. yıl dönümünde un ve ekmek desteğinde bulundu.

 Türkiye’nin önde gelen un üreticisi ve ihracatçısı Pakun, Asrın Felaketi olarak adlandırılan depremlerin yıldönümünde anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Marka, kız öğrencilerin hazırladığı 50 bin roll ekmek ile bölgenin ihtiyacını karşılayacak olan unlarını depremzedelere ulaştırdı.

 Sektörde 50 yıllık deneyime sahip Pakun markası, 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depreminin yıldönümünde depremzedeleri unutmadı. Samsun merkezli şirket, Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte yaptıkları ekmekleri bölgeye ulaştırdı. Şirket ayrıca bölgenin simit, ekmek, poğaça ihtiyacını karşılamak amacıyla un çuvallarıyla dolu tırlarını başta Hatay olmak üzere, depremden etkilenen illere sevk etti. Pakun çalışanlarının gönüllü olduğu sosyal sorumluluk projesinde kız meslek lisesi öğrencileriyle birlikte Samsun’da özenle hazırlanıp paketlenen roll ekmekler ile markanın unlarıyla yapılacak unlu mamuller, depremden etkilenen yaklaşık 100 bin insanımızın ihtiyacını karşılayacak.

Durgun: Asrın felaketi asrın dayanışmasına dönüştü

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Pakun’un Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, ‘’Türkiye’nin asrın felaketini yaşadığı 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerde şirket olarak acil eylem planı oluşturmuş ve bölgenin uzun dönem ihtiyacını karşılayacak un ve kumanya taşıyan tırlarımızı bölgeye sevk etmiştik. Felaketin 1’inci yılında da bölgeyi unutmadık. Dayanışma ruhuna inanan bir şirket olarak ‘Birlikte Daha Güçlü’ olduğumuzu biliyor, en kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, asrın felaketini, asrın dayanışmasına dönüştüren herkese şükranlarımızı sunuyoruz ’’ diye konuştu.

6 Şubat 2023 tarihinde sabaha karşı 04.17'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler tam 11 ilin yıkımına neden olmuştu. 7,8 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem, yaklaşık 60 bin kişinin hayatını yitirmesine neden olurken 15 milyon kişinin yaşamında derin izler bıraktı.

#pakun1#, Asrın Felaketi’nden etkilenen vatandaşlarımıza 1 yıldır destek olmaya devam ediyor

 Bu topraklardan aldığı gücü yine bu toprağın insanına verme vizyonuyla hareket eden Pakun, birçok alanda ihtiyaçları karşılamak üzere çalışmalarına devam ediyor.

 11 ilde büyük bir yıkıma neden olan depremlerin ardından hızla harekete geçen Pakun, temel gıda malzemelerinin bulunduğu 2 tır kumanya ile un çuvallarını Çorlu Fabrikası’ndan, 1 milyon 300 bin roll ekmek yapımında kullanılacak un çuvallarını ise Bafra Fabrikası’ndan bölgeye ulaştırmıştı. Bafra Ticaret Borsası’na yapmış olduğu nakdi yardımın yanı sıra AFAD aracılığıyla depremzedelere powerbank yardımında bulunan marka, yardım malzemelerinin taşınması için çeşitli kamu kuruluşlarına 10 bin adet ambalaj desteği verdi. Afet bölgesine gönderilmek üzere üretilen ekmekler için ise Bafra Hasan Çakın Meslek Lisesi ekmek üretim atölyesine 100 çuval un sevk etti. Pakun aynı zamanda resmi kurumlarla koordineli olarak 10 depremzede ailenin 1 yıl boyunca barınma ve temel ihtiyaçlarını da karşıladı.

 Yıl boyunca deprem bölgesine un yardımlarını sürdüren şirket, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kandiller ve Ramazan Bayramı gibi özel günler kapsamında deprem bölgesindeki çocuklara çocuk kitabı, boya, kalem, resim defteri, oyuncak ve bayram şekeri ulaştırdı. Pakun, depremzede çocuklara bayram hediyelerinin yanı sıra pizza ve pasta etkinliğinde kullanılmak üzere un ve kumanya desteğinde bulunmaya devam ediyor.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Pakun, Asrın Felaketini Unutmadı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorum Id: 204488
06 Şubat 2024
17:23
  • Yorum Id: 204488
  • 06 Şubat 2024
  • 17:23

Emeği geçen kerkese sonsuz teşekkürler.allah dileklerinizi kabul etsin.