BAFRA

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursundan Trafik Haftası Etkinliği

 
 1132
Özel Yeşil Bafra SürücüKursundan Trafik Haftası Etkinliği - Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu tarafından Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında sürücü adaylarına seminer düzenlendi.
Bafra Haber

 |  - Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu tarafından Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında sürücü adaylarına seminer düzenlendi.

Bafra Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğinde görevli eğitim uzmanı Mustafa Karaca

tarafından Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu sürücü adaylarına hayati önem taşıyan konularda bilgiler aktarıldı.

Karaca, trafikte kurallara uyma gerekliliğinin altını çizerek, özellikle araç kullanımında emniyet kemeri takmanın, uykusuz ve yorgun halde araç kullanmamanın hayati önem taşıdığını vurguladı.

Araç kullanırken dikkatin dağılmaması gerektiğini belirten Karaca, telefon kullanımının ve aracın içindeki diğer unsurlara bakmanın ciddi tehlikelere yol açabileceğini dile getirdi. Hızlı seyreden araçlarda bu tür dikkat dağıtıcı davranışların doğrultu veya şerit değiştirmeye neden olabileceğini aktardı. Bu sebeple, araç kullanırken dikkatinin yoldan asla ayrılmaması gerektiğini vurguladı.

Karaca ayrıca, sürücü belgesi ve trafik sigortası olmadan araç kullanmanın, bireylerin hayatlarını riske attığını, uzun vadeli ailevi ve ekonomik problemlere yol açabileceğini ifade etti. Bu tür sorunların insanların yaşamını ciddi şekilde etkilediğini belirterek, trafik kurallarına uymanın ve gerekli belgelere sahip olmanın önemini vurguladı.

Bafranın haberi, bafra
 Yorum Yap