BAFRA

Özel Medibafra Hastanesi Personeline Öfke Kontrolü Ve Mobbing Eğitimi

 
 4872
Özel Medibafra Hastanesi PersonelineÖfke Kontrolü Ve Mobbing Eğitimi - Özel Medibafra Hastanesinde sağlık hizmetinde çalışanlarayönelik, öfke kontrolü alanında eğitim semineri verildi.
Bafra Haber

Özel Medibafra Hastanesinde sağlık hizmetinde çalışanlarayönelik, öfke kontrolü alanında eğitim semineri verildi.

Özel Medibafra Hastanesi konferans salonunda düzenlenen seminere hastane yönetimi ve sağlık çalışanları katıldı.

Seminerde, iş yerinde psikolojik baskı, bir kişi veya grup tarafından bir kişi veya gruba yönelik uygulanan, sistematik, sürekli ve kasti bir biçimde uygulanan, kişiyi yıldırma, pasifleştirme işten uzaklaştırmayı amaçlayan, mağdurların kişilik değerlerine, mesleki yaşamına, sağlığına ve sosyal ilişkilerine zarar verici olumsuz davranışlar olarak tanımlanan mobbing-psikolojik taciz konuları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Psikolog Oya Kaptan, ‘‘Ortak amacı sağlık olan çalışan, hasta ve hasta yakınları, beklenen sonucu elde etmek için hastane ortamında birbirleriyle sürekli bir etkileşim ve iletişim içerisindedirler. Bu sürecin doğru gerçekleşebilmesi için empatik yaklaşım, öfke kontrolü, güven oluşturma, stresle baş edebilme gibi konularda kurumsal bir yöntem oluşturulmaya çalışılmıştır.” dedi.

Psikolog Mine Aktaş ise işyerinde psikolojik baskının hangi durumları kapsadığı, işyerinde psikolojik baskıya yönelik bireysel ve kurumsal olarak alınması gereken önlemler ve psikolojik baskının bireye, ailesine, kuruma ve topluma olan zararlarını anlattı.

İş yerinde yaşanan her olumsuz durum, tutum ve davranışın psikolojik baskı olmadığını belirten Psikolog Mine Aktaş, “Durumun psikolojik baskı olarak değerlendirilmesi için sistematik bir biçimde tekrarlanması, haftada bir veya birkaç kez yaşanması; süreklilik arz etmesi, en az 6 ay devam etmesi ve uygulayan kişinin mağdura zarar vermek için kasti olarak bu davranışların uygulanması gerekmektedir.” dedi.

Seminer sonunda konuşmacılara plaket takdim edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Özel Medibafra Hastanesi Personeline Öfke Kontrolü Ve Mobbing Eğitimi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 2
Yorumcu-99424
04 Mayıs 2018
15:01
  • Yorumcu-99424
  • 04 Mayıs 2018
  • 15:01

Guzel dusunulmus, bencede ihtiyaclari var.

Yorumcu-99443
04 Mayıs 2018
21:26
  • Yorumcu-99443
  • 04 Mayıs 2018
  • 21:26

Çok isabetli olmuş ozellkle yogun bakum unitesinde calisan psikopat hemşireler e ayrica üzerine durulması gerek