BAFRA

Ömer Er, Bafra’nın İl Olması İçin Önce Yakın İlçeler İle Kardeşleşmemiz Gerekiyor

 
 3878
Bafra Haber

 |  - Sponsorlu - Seyyah Tur sahibi ve Bafra Turizm Destinasyon Derneği Başkanı Ömer Er, Bafra’nın il olması için yakın ilçeler ile kardeşleşmemiz lazım. Bunu turizm ile başaracağız. 

Seyyah Tur, Bafra Turizm Derneği işbirliği ile Bafra’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor. 

Samsun’dan bir grup gezi meraklısı bu hafta sonu Kapıkaya Paraşüt Tepesinden Bafra’nın eşsiz güzelliğe sahip Kızılırmak’ın beslediği vadiyi seyretme fırsatı buldu. Ziyaretçiler Asarkale ve Batık Minare bölgesini ziyaret ederek bol bol fotoğraf çektirdi. Bafra’nın doğal güzelliklerinden memnun kalan ziyaretçiler turların devam etmesini, diğer yerleri de gezmeyi görmeyi istediklerini ifade ettiler. 

Seyyah Tur sahibi ve Bafra Turizm Destinasyon Derneği Başkanı Ömer Er, Bafra turizminin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bafra Turizm atağının komşu ilçelerden başlayacağını belirten Ömer Er şunları söyledi: 

Bafra'nın il olması için biz de taşın altına elimizi koymaya hazırız. Bu amaçla, Bafra, Vezirköprü, Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs ilçelerini kapsayan birleştirici turların programlarını hazırladık. Orta Karadeniz'in turizm başkenti Bafra, eski çağların Vezirköprü-Bafra ticaret yolunu turistlerle canlandıracak projemizi Karadeniz ve Türkiye'ye sunacağız.

Bafra Turizm Destinasyon Derneği'nin yönetimiyle kardeş ilçelerimizi ziyaret edip yapılacak projeleri yerel yönetimlerle istişare ederek turları başlatacağız.

Bafra'nın il olması herkesçe arzu edilen bir durumdur. Ancak, il olması için yakınımızdaki ilçeleri desteklememiz ve kardeşleşmemiz gerekmektedir. Bunu da turizm ile başarabiliriz.

Kararlıyız, pes etmeyeceğiz, durmayacağız. Bugün buraya yatırım yapmayan Bafralı iş insanları, yarın yabancılar yatırımlarını yapınca zoruna gitmesin. Ben kendi topraklarımızda yabancı olmak istemiyorum.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Ömer Er, Bafra’nın İl Olması İçin Önce Yakın İlçeler İle Kardeşleşmemiz Gerekiyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorum Id: 190071
25 Eylül 2023
09:50
  • Yorum Id: 190071
  • 25 Eylül 2023
  • 09:50

Ömer senin gibi insanı bizlere tebrik etmek düser başarılarinin devamını diliyorum önün acık olsun cesur kardeşimiz