BAFRA

Oktay Zerrin Yeni Şiir Kitabını Görücüye Çıkardı

 
 3041
Oktay Zerrin Yeni Şiir Kitabını Görücüye Çıkardı - Bafralı Şair ve Yazar, emekli Öğretmen Oktay Zerrin, 3. veyeni "Sevgi Güneşi Çocuklar" adlı çocuk şiirleri kitabını piyasayaçıkardı.
Bafra Haber

Bafralı Şair ve Yazar, emekli Öğretmen Oktay Zerrin, 3. veyeni "Sevgi Güneşi Çocuklar" adlı çocuk şiirleri kitabını piyasayaçıkardı.

Oktay Zerrin' in ilk şiir kitabı "Sevgi Ufkundan Şarkılar",2. şiir kitabı "Dünya Çocukla Güzel" ve Ağustos 2018'de piyasaya çıkardığı "Sevgi Güneşi Çocuklar "adlı 3 şiir kitabıyla edebiyat dünyasındaki yerini aldı.

Oktay Zerrin' in 4. şiir kitabının “Maket Kitabı” da hazır olup "Yalnızlığa Dur Dedim" adlı bu 4. ve yeni şiir kitabının da yakın bir zamanda piyasaya çıkarması bekleniyor.

Oktay Zerrin, her ikisi de 2018 yılında piyasaya çıkan "Dünya Çocukla Güzel" ve " Sevgi Güneşi Çocuklar" ilk şiir kitabı "Sevgi Ufkundan Şarkılara" kitaplarını görücüye çıkardı.

Zerrin yaptığı açıklamada, “Bafra’lı şairlerin ve şiir severlerin şiire olan ilgileri gayet güzel. Ancak yine de ilçemizin şair ve yazarlarına daha fazla sahip çıkıp eserlerini daha fazla bir kitleye ulaştırmaya çalışmalıyız.

Bafralı şairlerden Birfani Mehmet Alan, Fatma Hatun Esen, Ülkü Bulut Duran, Süleyman Altunbaş, Semrin Şahin, Gülay Altınsoy, İdris Anarat, Alptekin Ahıskalıoğlu, İbrahim Ünlü, Mert Çelebi, Ali Ak, Fatma Şener Dursun, Erdoğan Kurt, Celal Karaca gibi şair ve yazarlar #bafra0# ve edebiyatımız için bir kazançtır.

Bu ilçemizin yetiştirdiği şair ve yazarlarımıza gereken ilgi ve desteği göstermemiz gerekir. Bir arkadaşımızın yeni bir eseri piyasaya çıkıyor. Fakat ilgilenen yok. Şair ve yazarlar toplumun, ülkenin ve bulunduğu şehirlerin gönüllü kültür elçileridir. Onlardan gerektiği gibi hizmet bekliyorsak, onlar adına ilçemizin sanat, kültür ve eğitim birimleri paneller, söyleşiler, imza günleri ile onure ve teşvik edilmeli. Burada basına da önemli görevler düşüyor bu yazarlarımızın tanıtımı açısından.

Geçenlerde bazı Samsun gazetelerinde bir ilçede şiir kitabı çıkan bir şairin yeni kitabının haberi yapılmış. Yapılacak elbette fakat sen önce kendi ilçende, bölgende eser veren şairlerini bir duyur.

Yani maalesef şair ve yazarlarımıza okullar dışında bir de kitap fuarları haricinde ilgi duyan yok. Bu konunun kaymakamlık, mülki amirler, Millieğitim, Belediye, ilçe Halk Kütüphanesi gibi ilgili kurumlarca ele alınması gerekir. "dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Oktay Zerrin Yeni Şiir Kitabını Görücüye Çıkardı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0