BAFRA

Öğrencilerden Bafra Osb’deki Fabio Fabrikasına İnceleme Gezisi

 
 1962
Öğrencilerden Bafra Osb’dekiFabio Fabrikasına İnceleme Gezisi - Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrencileri, “Samsun MaarifHareketi Projesi” kapsamında, Bafra OSB’de faaliyet gösteren araç süspansiyonve körükleri üreten Fabio fabrikasını gezerek, üretimin her safhasınıincelediler.
Bafra Haber

Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrencileri, “Samsun MaarifHareketi Projesi” kapsamında, Bafra OSB’de faaliyet gösteren araç süspansiyonve körükleri üreten Fabio fabrikasını gezerek, üretimin her safhasınıincelediler.

Ziyarette fabrika yetkilileri öğrenci ve öğretmenleri çok sıcak bir ilgi ile karşıladılar. Fabrikanın iş güvenliği tedbirleri dikkate alınarak görevli personel tarafından öğrenciler gezdirildi. Öğrencilerin tesisi gezdikten sonra Fabio Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğrencilerinin sorularını cevapladılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Fabio Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı, öğrencilerin sorularına içtenlikle cevap verdi. Bir öğrencinin sormuş olduğu “Nasıl başarılı olurum?” sorusuna vermiş olduğu, “Sevdiğiniz işi yaparsanız kesinlikle başarı sağlayacaksınız” cevabı öğrencilere gelecekte nasıl başarılı olursunuzu ifade etmiş oldu.

Ziyarete ev sahipliği yapan Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, çok önemli ve farkındalık oluşturabilecek bir çalışma olduğunu, çocuklarımıza faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca Bafra TSO hakkında bilgiler verdikten sonra Fabio Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı ile Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulu Öğretmeni Mustafa Aydına ve Öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Çalışmayı planlayan Gaziosmanpaşa İlkokulu “Değerler” komisyonu Başkanı Mustafa Aydın, “Bu çalışma ile öğrencilerimize yerli malı kullanmanın önemi ve tutumlu olma bilincinin yerinde ve uygulamalı alarak gösterilmesi, girişimcilik, ihracat, sanayi ve endüstri kavramlarının da bu yaşlarda aşılanmasının amaçlandığını belirtti.

Öğrencilere fabrika ziyaretinde, Bafra Ticaret Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Fabio Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parçaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakcı, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin ve Öğretmenler eşlik etti.

Oktay ZERRİN

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Öğrencilerden Bafra Osb’deki Fabio Fabrikasına İnceleme Gezisi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0