BAFRA

Öğrenciler geleceklerini planlıyor

 
 556
Öğrenciler geleceklerini planlıyor - Samsun Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan “Mesleğimde Bir Gün Projesi” Bafra Galip Öztürk Ortaokulu öğrencileri meslek erbaplarıyla kendi çalışma ortamlarında buluşuyor.
IHA

Samsun Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan “Mesleğimde Bir Gün Projesi” Bafra Galip Öztürk Ortaokulu öğrencileri meslek erbaplarıyla kendi çalışma ortamlarında buluşuyor.

Öğrenciler arasında uygulanan anket neticesinde, öğrenciler tanımak istediği meslekleri o kurum ve kuruluşlara götürülerek yerinde eğitim ile tanıyor.

Mimarlık ofisi, eczacı, uzay bilimleri araştırma merkezi, hastane, adliyedeki meslekleri kendi çalışma ortamında gören ve meslek erbaplarıyla bizzat görüşerek onlardan daha net bilgiler alarak geleceklerini planlamak isteyen öğrenciler çalışmadan son derece memnun kaldılar.

Adliyede bir dava nasıl gelir, avukat-hakim ve savcıların rolü nedir; mimarlık ofisinde çizim nasıl planlanır, nasıl yapılır, hesaplamaları ne şekilde düzenlenir, nasıl hayata geçirilir, eczanede en merak edilen konu reçete nasıl okunur, ilaçlar nasıl hazırlanır; hastanede muayene nasıl yapılır, tetkik ve tedaviye nasıl karar verilir, uzay bilimleri araştırma merkezinde uzay bilimleri araştırmaları nasıl yapılır, yeni bir buluş yapıldığında nerelerde paylaşımda bulunulur gibi soruların cevapları birinci ağızlardan öğrenciler bu şekilde geleceklerini planlamaya çalışıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Öğrenciler geleceklerini planlıyor haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 2
Favicon
Yorumcu-94649

Bu projeyi beğenmeyenler büyük ihtimal okulların camilere dönüştürülmesini,öğretmenlerin yerini imamların almasını,hayatın alanının din ile dizayn edilmesi projelerini büyük bir keyifle destekliyordur herhalde.

Favicon
Yorumcu-95225

Şimdi bunun adı projemi?allahını seven birisi çıksında şu öğretmen ve öğrencileri bi rahat bıraksın..maarif hareketiymiş..işleri güçleri şov..yazık zaman kaybı:)