SAMSUN

O plajlar halkın kullanımına kapatıldı

 
 1394
O plajlar halkın kullanımına kapatıldı - Samsun’da yapılan "2019 Yüzme Sezonu Açılış Toplantısı"nda, Atakum ilçesinde kanalizasyon akan plajların, temizleme çalışmaları tamamlanıncaya kadar halkın kullanımına kapatılması kararı alındı.
IHA

Samsun’da yapılan "2019 Yüzme Sezonu Açılış Toplantısı"nda, Atakum ilçesinde kanalizasyon akan plajların, temizleme çalışmaları tamamlanıncaya kadar halkın kullanımına kapatılması kararı alındı.

Optimized 20d41098 99de 4b42 b5ac cf55244a8588
Samsun Valiliğince, Yüzme Suyu Yönetmeliği kapsamında "2019 Yüzme Sezonu Açılış Toplantısı" gerçekleştirildi. İnsan sağlığını ve çevreyi korumak üzere, yüzme ve rekreasyon amaçlı kullanılan suların kalitesini belirlemek ve bu suların başta mikrobiyolojik olmak üzere her türlü kirletici ile kirlenmesinin engellenmesini sağlamak amacıyla 9 Ocak 2006 tarih ve 26048 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yüzme Suyu Kalitesi Yönetmeliği kapsamında Samsun’da yapılmış olan çalışmalarla ilgili olarak Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’nın başkanlığında toplantı düzenlendi.

Çalışmalar tamamlanıncaya kadar plajlar halkın kullanımına kapatılacak
Toplantıda, yerinde yapılan inceleme sonucunda tespit edilen Atakum ilçesi, Çatalçam ve Taflan yerleşimlerinde mevcut olan, kaçak kanalizasyon bağlantılarının SASKİ tarafından önlenerek acilen kanalizasyon şebekesine bağlantılarının sağlanmasına, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu ile Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen kısım arasında kalan halk plajlarında ivedi olarak Samsun Büyükşehir Belediyesince (Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılmasına, bu çalışmalar sonuçlanana kadar bu plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması ve uyarı levhaları konulması, anons edilmesi ve yerel basında yer alması suretiyle halka duyurulmasının sağlanmasına karar verildi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
 • BafraHaber Yorum
 • O plajlar halkın kullanımına kapatıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-122873
11 Haziran 2019
19:27
 • Yorumcu-122873
 • 11 Haziran 2019
 • 19:27

Bırde halka plaj pıknık egitimi vermeden alana sokmamak lazım. karbuz ye kabugunu sahıle at, tonunu çıkar sahıle at, içki iç şişesini kır sahile at, mangal yap cöpünü at, cevreyı kırletene yapış 500 tl çezayı bak nasıl temız oluyor. adam almanya yere tükürünce 100 eoru ceza cıyeyecek dıye yutkunan adam buraya gelıyor. her türlü pıslıgını atıyor.

Cevap
 • Yorumcu-122906
 • 12 Haziran 2019
 • 09:51

Engiz tatıl köyünde pıknık alanı var pazar akşamı gıdın çöplükden bır farkı yok ayıpdır günahtır. devlet pıknık alanı belırlemı ve yapanda sorumlu olmalı

Cevap
 • Yorumcu-106011
 • 12 Haziran 2019
 • 00:24

Dünyada vatanını sevmeyen, vatanını sürekli kirletip tecavüz eden, onu hoyratca tepe tepe kullanan bir millet varsa - oda bizim milletimizdir. suriyeliler gibi vatansız kaldığınızda, yada bizim gibi 48 senedir kilise çanları altında inlediğinizde - arasınız bu cennet vatanı nankörler.