BAFRA

Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı

 
 5478
Bafra Haber

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bisiklet sporcusu Nurican Beyazpınar’ın ölümüne sebep olan motosiklet sürücüsünün serbest bırakılmasına Nurican’ın ailesi adeta isyan etti. 

Motosikletin bisiklete çarpması sonucu Nurican Beyazpınar’ın ölümüne sebep olan Mehmet Akif Erusta 22) hastanedeki tedavisinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı. Nurican Beyazpınar’ın (17) ailesi Oğullarının ölümüne sebep olan şahsın serbest bırakılmasına tepki göstermek amacıyla evlatlarının hayatını kaybettiği kaza alanına gitti. 

Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı

Evlatlarını motosiklet terörüne kurban veren ailenin acısı bir kez daha depreşti. Acılı anne Yasemin duygularını, “Nefes almakta zorlanıyorum, buraları gördükçe dayanamıyorum. Sadece adalet istiyorum. O kadar güzel senaryo yazmışlar ki ama her şey belli Mobese görüntüleri geriden gelen araçlar. Ben sadece adalet istiyorum. Ben devlete güveniyorum. Ama inşallah oğlumun kanı yerde kalmayacak. Ben adaletime güveniyorum.” sözleri ile dile getirdi. 

Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı

Baba Metin Beyazpınar ise “Kazayı duyunca hastaneye gittik. Kazadır olur ancak motosiklet sürücüsünün kanında uyuşturucu çıktığını öğrenince kahrolduk. Bir de oğlumu suçlamışlar, bisikletin motosiklete çarptığını iddia edip oğlumdan da şikayetçi olmuşlar. Tutanakları okudum. Motosiklet sürücüsü şahıs, bir hafta önce yerde bulduğu sarmayı sigara sanıp içtiğini söylemiş. Arkasındaki genç de alkollü çıktı. İçip içip dolaşıp oğlumun canını aldılar. 

Doktor, kazadan 2-3 saat sonra şahsın halinden şikayetçi olup uyuşturucu testi yapılmasını talep etmiş ve gece savcılık izin vermiş. Testin sonucunda da değerlerin üzerinde uyuşturucu tespit edilmiş. Ben oğlumu kaybettim. Bu bir cinayettir. Sürücü serbest bırakılmış. Arkalarında kim var bilmiyoruz. Biz adalet istiyoruz ve yüce adalete de güveniyoruz. Bu şahsın tekrar tutuklanmasını yargılamanın tutuklu olmasını ve en ağır cezayı almasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı

Adalet isteyen Nurican’ın Amcası ise duygularını şu sözlerle ifade etti: Yeğenim spor yaparken karşı taraftan gelen bir motosikletin yoluna girmesi sonucu öldü. Sürücü hem uyuşturucu kullanmış hem de hızlı. Savcılıktan aldığımız dosyaya göre kaza yapan Nurican'ı suçlayıp, kazaya Nurican’ın sebebiyet verdiğini söylemişler. Buradaki trafik polisinin tuttuğu ve mobese görüntüleri bunlara baktığımızda Nuri Can haklı çıkıyor. Avukatları da raporu ve mobese kayıtlarını ret etmiş. 

Yalana sarılmasınlar doğruyu söylesinler, yalanlarla insanları kandırarak bir yerlere varmaya çalışmasınlar. Burada yaptıkları kazanın her şeyi net bir şekilde belli. Nurican geleceği olan lise öğrencisi sporcu bir gencimizdi, karşı taraf ise uyuşturucu aleminden gelmiş. Biz çok üzgünüz ve adalete güveniyoruz.

Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı

Nurican’ın teyzesi, “Biz çocuğumuz için, adalet aramak için buradayız. Ama maalesef görüyoruz ki karşı taraf yüzde yüz suçlu olduğu halde bizim çocuğumuzu suçlamak için elinden gelen her şeyi yapmışlar. Hukuki süreci uzatmak için de ellerinden gelen her şeyi yapmışlar. Bu çocuk şimdi serbest. Nurican için adalet istiyoruz. 

Nurican Beyazpınar, 25 Haziran Perşembe akşamı saat 22.30 sırasında motosikletin çarpması sonucu ağır yaralanıp OMÜ’de tedavi altına alınmış, 27 Haziran Cumartesi sabahı yaşam mücadelesini kaybederek hayatını kaybetmiş, kazada kaburgası kırılan motosiklet sürücüsü Mehmet Akif Erusta ise tedavi gördüğü hastaneden 6 Temmuz günü taburcu olmuş ve avukatın talebi savcılığın talimatı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Nurican’ın Ölümüne Sebep Olan Şahıs Serbest Bırakıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 17
User defaultYorumcu-98618
21 Temmuz 2020
17:09
 • Yorumcu-98618
 • 21 Temmuz 2020
 • 17:09

Olayda bisiklet yolu belli araç yolu belli rahmetli araç yolundan gidiyor ve viraja araç yolundan gidiyor çizginin sağı bisiklet yoludur orda vursaydı tamam ama burda nurican suçludur araç yolunun ortasından viraja gidiyor ve uyuşturucu konusunda illaki anlık içmesine gerek yok 1 ay boyunda kanda ve idrarda uyuşturu çıkar 1 kere kullansın 20.gün sonra bidaha çıkar temizlenmesi 1 ayı bulur o yüzden tek taraflı suçlama yapmalayim tabiki açısı büyük ailenin ama adalet şaşmaz ve nurican keşke artis gibi tam gaz yolun ortasından gitmeseydi bisiklet yolunu kullansaydı

Cevap
 • Yorumcu-101817
 • 04 Eylül 2020
 • 13:58

Ne alakasi var onun yerinde arabada olabilirdi sahis ters seride girmiş agir kusuru olana soz yok hafif kusuru olani suc isnat ediyirsun

Cevap
 • Yorumcu-101630
 • 02 Eylül 2020
 • 07:33

Sen nasıl bir serefsizssin ama haklısın sende o .. gibi onun kullandığını kullanıyorsun ve emin onun bir yakinisin sunuda bil adalet yoksa seryat var

Cevap
 • Yorumcu-98265
 • 23 Temmuz 2020
 • 17:01

Ya kardeşim sen ne anlatıyorsun ya sanki memleketin her yeri bisiklet yolu onu geç bu ülkenin %90 ı araç kullanmayı bilmiyor 16 yaşında gencecik birisi hayatını kaybetmiş artist gibi diyor birde sanada test yaptırmak lazım bunları bi insan ayık kafayla yazamaz çünkü!

Daha Fazla Cevap Göster
User defaultYorumcu-94850
23 Temmuz 2020
01:08
 • Yorumcu-94850
 • 23 Temmuz 2020
 • 01:08

Nereye kaçacak bu şahıs şuanda yurt dışı yasağı vardır gayri-meşru yoldan yurt dışına kaçacak desek zengin adam olması gerekir kaçsa kaçsa şehir içinde şehirler arasında kacis yapar onuda fazla başarılı olamaz biyerde bi kameraya yakalanır paket olur bu ülkede devletten kaçış yok

User defaultYorumcu-140220
22 Temmuz 2020
18:09
 • Yorumcu-140220
 • 22 Temmuz 2020
 • 18:09

Saat 20 den sonra dışarı çıkması yasak değil mi 18 yaş altı için olaya birde buradan bakalım kazadır haklıdır nurican!!

Daha Fazla Yorum