BAFRA

Niyazi Durgun: Sanayinin Çarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor

 
 1014
Niyazi Durgun: SanayininÇarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor - Türkiye’nin Önde Gelen Un Üretici Ve İhracatçısı Pakun Markasının Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayınladı. Durgun, “Sanayinin Çarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor” dedi.
Bafra Haber

 |  - Türkiye’nin Önde Gelen Un Üretici Ve İhracatçısı Pakun Markasının Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayınladı. Durgun, “Sanayinin Çarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor” dedi.

Çiftçilerin dünya nüfusunun beslenmesinde ve sanayinin çarklarının dönmesinde oynadığı hayati role dikkat çeken Pakun Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, “Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, soframıza gelen her gıdada kısaca ekmeğimizde alın teri olan çiftçilerimizin Dünya Çitçiler Günü’nü gönülden kutluyorum” dedi. Covid 19 pandemisi ve savaşlar nedeniyle tedarik zincirinde yaşanan kırılmaların çok da uzak olmayan bir gelecekte yaşanması muhtemel gıda krizinin küçük bir provası niteliğinde olduğunu ifade eden Durgun “Bu tecrübe, insanların temiz ve güvenilir gıdaya zahmetsizce ve ucuza ulaşabilmesi için gerekli adımların şimdiden atılması gerektiğini ortaya koydu. Bu konuda önceliğimiz, tarım topraklarının korunması kadar çiftçilerin gelişimi, teknolojiye ulaşımı ve refahının sağlanması olmalı” diye konuştu.

Sektörde 51 yıllık deneyime sahip un üreticisi ve ihracatçısı Pakun şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Durgun, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayınladı. Dünyanın en eski mesleklerinden birini icra eden çiftçilerin yerleşik topluma ve üretime dayalı ekonomiye geçişin temelini atan bir iş kolunun temsilcileri olarak hala milyarların gıdaya erişiminde kilit rol oynadığına dikkat çeken Durgun, “21’inci yüzyılın gelişmiş teknolojisi, sanayisi ve lojistiği dünya emtia piyasasındaki önemini gün geçtikçe artırsa da gıda başta olmak üzere ilaçtan kozmetiğe, tekstil ve giyimden kağıda kadar pek çok hayati sektör, çiftçilerin omuzları üzerinde yükselmeye devam ediyor. Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde, soframıza gelen her gıdada kısaca ekmeğimizde alın teri olan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü gönülden kutluyorum” dedi. 

“Tedarik zincirindeki kırılma gıda krizinin provasıydı”

Dünyanın kapısına dayanan iklim krizinin gıda güvenliği konusunu tüm ülkelerin en önemli gündem maddesi haline getirdiğini ifade eden Niyazi Durgun, “Covid 19 pandemisi ve yakın coğrafyamızdaki savaşlar nedeniyle tedarik zincirinde yaşanan kırılmalar, tüm insanlığı çok da uzak olmayan bir gelecekte yaşanması muhtemel gıda krizinin küçük bir provasıyla karşı karşıya getirdi. Bu tecrübe, insanların temiz ve güvenilir gıdaya zahmetsizce ve ucuza ulaşabilmesi için gerekli adımların şimdiden atılması gerektiğini ortaya koydu. Bu konuda önceliğimiz, tarım topraklarının korunması kadar çiftçilerin gelişimi, teknolojiye ulaşımı ve refahının sağlanması olmalı” diye konuştu. 

Niyazi Durgun: Sanayinin Çarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor

“Gelecek iyi ve sürdürülebilir tarımda”

Hem üretimi hem de verimliliği artırmak için iyi ve sürdürülebilir tarım, kuraklığa dayanıklı üretim metotları gibi yenilikçi uygulamaların ön planda tutulması gerektiğinin altını çizen Durgun, şöyle devam etti:

“Çiftçilerimizi bu yönde bilinçlendirmeli ve desteklemeliyiz. Tarımın ve çiftçilerimizin, dolayısıyla insanlığın geleceğinin iyi tarım uygulamalarında olduğunu düşünüyoruz.  Sağlıklı üretim, sağlıklı toprak, sürdürülebilir bir dünya ve sağlıklı nesiller için hayati önem taşıyan iyi tarım uygulamaları, katma değerli ihracat için de büyük önem taşıyor.” 

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Niyazi Durgun: Sanayinin Çarkları Çiftçiler Sayesinde Dönüyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorum Id: 216237
15 Mayıs 2024
00:29
  • Yorum Id: 216237
  • 15 Mayıs 2024
  • 00:29

Hadi gözünüz aydın devlet tahil koridorunu devam edecek gene 5.6 tlden buğday alirsiniz çifçiler günü değil tüccarlar günü hani birtane çiftçiden ses yok

User defaultYorum Id: 216168
14 Mayıs 2024
11:37
  • Yorum Id: 216168
  • 14 Mayıs 2024
  • 11:37

Sen ilk önce silahlı soförlerini kov işten.