BAFRA

Neyzen Tevfik Şiir Ve Edebiyat Festivali Sona Erdi

 
 1837
Neyzen Tevfik Şiir Ve Edebiyat Festivali Sona Erdi - Bafra Musiki Cemiyeti ve Şiir Kulübü tarafından düzenlenen 7. Neyzen Tevfik Kolaylı Şiir ve Edebiyat Festivali sona erdi.
Bafra Haber

Bafra Musiki Cemiyeti ve Şiir Kulübü tarafından düzenlenen 7. Neyzen Tevfik Kolaylı Şiir ve Edebiyat Festivali sona erdi.

Bafra Musiki Cemiyeti ve Şiir Kulübü tarafından düzenlenen ve Edebiyat Nöbeti Dergisi’nin katkı sağladığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediyesinin maddi olarak, Bafra Kaymakamlığının manevi olarak desteklediği 7. Neyzen Tevfik Kolaylı Şiir ve Edebiyat Festivali Samsun Ömer Halisdemir Salonu’na düzenlenen törenle sona erdi. 

Belediye Başkanlarının mazeret göstererek katılamadığı etkinlikte, #bafra3# Kaymakamı Ali Fuat Türkel misafirleri yalnız bırakmadı.

Etkinlik, Araştırmacı Yazar ve Eğitimci Ali Ak’ın hazırladığı Neyzen Tevfik Kolaylı'ya ait çeşitli kitap, dergi ve araştırmalar hakkında basında yayınlanmış yazı ve fotoğraflardan oluşan serginin gezilmesi başladı.

Festival kapsamında, "Neyzen Tevfik ve Çevresi" adlı bir panel gerçekleştirildi. Şiir Dinletisi ve Panelin sunuculuğunu Sema Kulengir Erdal yaparken, paneli Bafra Edebiyat Nöbeti Dergisi editörü Celal Karaca yaptı. Panelist olarak ise Edebiyat ve Musiki Araştırmacı yazar Gazanfer Eryüksel, şair ve Araştırmacı Yazar Tataryen Lokman, Eğitimci Akademisyen Mehmet Karasu, Kolay Beldesi Eski Belediye Başkanı Hüseyin Şahin katıldı.

Panelde Neyzen Tevfik Kolaylı’nın edebiyat, musiki anlayışı, renkli kişiliği, sosyal ve siyasal yönleri, şiirleri, Dünya görüşü ve eserleri gibi birçok konular panelistler tarafından dile getirildi. 

Daha sonra, Ömer Halisdemir Salonu’nda şiir dinletisi programı gerçekleşti. Neyzen Mustafa Mengütekin'in ney dinletisi izlendi. Şiir dinletisine katılan şair ve yazarlar gerek Neyzen Tevfik'e gerekse de kendilerine ait şiirleri seslendirdiler. 

Dinleti sonunda festivale katılan tüm yurt içi ve dışından katılan şair ve yazarlara günün anlam ve önemi için birer plaket hediye edildi.

Samsun Amisos Cafe’deki akşam yemeğine de katılan Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’e de günün anısına, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Ayrıca İşadamı Bafralı Saffet Arslan’a, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nden katılan şair Gülbağdat Kapurovna tarafından ülkesinin yöresel kıyafetlerinden biri olan bir şapka hediye edildi. 

Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat ve Bafra Şiir Kulübü Başkanı Fatma Hatun Esen de Saffet Arslan’a, bugüne kadar Bafra Musiki Cemiyeti ile Bafra Şiir Kulübüne verdiği destekleri nedeniyle teşekkür etti.

7. Neyzen Tevfik Kolaylı Şiir ve Edebiyat Festivali Komisyonu; Öztürk Doğutaş, Sevil Piriyeva, Emin Dinççağ, Levent Aydın, Fazilet Canıgür, Sema Kulengir Erdal, İdris Anarat, Fatih Aslan, Hüseyin Şahin, Gonca Vural, Celal Karaca, Ali AK, Nuh Ak, Oktay Zerrin, Adnan Öztürk, Büşra Aksu, Fethi Ay, Hasan Özcan, Fatma Hatun Esen’den oluşmakta. 

Haber: Etkinlik Komisyonu Basın Sözcüsü: Oktay Zerrin

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Neyzen Tevfik Şiir Ve Edebiyat Festivali Sona Erdi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-107840
09 Ekim 2018
00:19
  • Yorumcu-107840
  • 09 Ekim 2018
  • 00:19

Kimin haberi var bu etkinlikten. kendi kendinize etkinlik yapiyorsunuz. hangi okulda, hangi mecralarda duyuru yapildi. neyzen sadece sizin mi? bafralıların onu anma hakkı yok mu? her yıl aynı hatayı yapiyor bu musiki cemiyeti şiir kulübü. yanlış.