BAFRA

Namık Kibaroğlu'ndan Erdal Doğan'a Suçlamalar

 
 3746
Namık Kibaroğlu'ndan Erdal Doğan'a Suçlamalar - Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Bafra Mezbahasında yaşanan darp olayı hakkında basın açıklaması yaptı. 
Bafra Haber

Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Bafra Mezbahasında yaşanan darp olayı hakkında basın açıklaması yaptı. 

Namık Kibaroğlu, Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan’ın geçtiğimiz hafta basına yaptığı açıklamayı kameralarda değerlendirdi. 

Erdal Doğan’ın açıklamasını kamuoyunu yanıltma ve menfaat amaçlı olduğunu belirten ayrıca yazılı basın açıklaması yaptı. 

Namık Kibaroğlu’nun yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

25.09.2018 Salı günü yani bugün sabah saatlerinde Samsun B.B Bafra Ticaret Borsası Mezbahasına gelen Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan ve yanındaki 10-15 kişilik grup üreticilerin haklarını savunuyoruz bahanesiyle mezbahayı basıp jandarma bölgede olduğu halde ortamı geren hareketler yaparak daha sonra anlaşmış görüntüsü verip jandarmaya dağılacaklarını söyleyip jandarma uzaklaştıktan sonra mezbaha müdürü ve çalışanlarına sözlü taciz ve küfürlü konuşmalarda bulunup küfürlü konuşmamaları konusunda uyaran mezbaha çalışanını dört beş kişi darp etmiştir. 

Buradaki asıl hedef, basında yer alan bazı haberler gibi sakatat değil hayvansal atıklardır. Kırmızı Et Üreticileri Birliği 2014 yılından beri 5.000 (beş bin) adet atığa el koyduğu halde ne üreticiye ne kasaplara ödeme yapmamışlardır. 

Zaten deneme kesimlerine başladığımız tarihten itibaren Erdal Doğan ve beraberinde gelen, kim oldukları dahi bilinmeyen kişilerce mezbaha çalışanları çalışma ortamlarında taciz edilmiş iş yapmaları engellenmiş ve her defasında Borsamız meclisi ve yönetim kurulu üyeleri tehdit edilmiştir. 

Almak istedikleri atıklar Tarım ve Orman Bakanlığının 13.12.2014 tarihli 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Kanunu ile ya atık ve işkembe işleme ruhsatı bulunan bir firmaya verilmesi ya da imha edilmesi ve imhasının kontrol altında olması gerektiği yönündedir. Hiçbir kanuni dayanağı olmamasına rağmen kamuoyunu yanıltıcı haberler yaparak mağduru oynamaktadırlar. Olay adli birimlere intikal ettirilmiştir.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

#bafra-ticaret-borsasi0# Başkanlığı


 • BafraHaber Yorum
 • Namık Kibaroğlu'ndan Erdal Doğan'a Suçlamalar içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 24
User defaultYorumcu-107190
27 Eylül 2018
20:39
 • Yorumcu-107190
 • 27 Eylül 2018
 • 20:39

Borsa baskani namik sen ne snlarsin hayvancilimtan sen hic elini boklu kureye batirdinmi sen hic yem.kardinmi sen hic bok kokusunu tasidinmi biz bakacaz biz buyuteceyiz sanami yrdirecryiz et birliyinin bizi savunmasi senin niye gucune gitiii bizim hakimizi yiyerek cikmayacakmi sandin haram deyilmmiii bugazina takilmayacakmi kasaplari ve devleti arkana alsanda senden cikacak ben hakimi helal etmiyorum ve senden cikacaginada eminim yeter artik birakin mileti somurmeyin

User defaultYorumcu-107231
28 Eylül 2018
04:14
 • Yorumcu-107231
 • 28 Eylül 2018
 • 04:14

Borsa başkanı ve ekibinin basra’daki yeri ve konumu bellidir.bilmeden konuyu anlamadan şuursuzca yorum yapan herkes buraya yazıyor.mekan basıp adam darp eden bu densizlere gereken cezayı zaten yasalar verecektir.durum savcılığa intikal etmiş.böyle saygıdeğer ve bafrada yeri konumu belli olan borsa başkanı ile bu çapulcuların isimlerinin aynı haberde yer alması bile kabul edilemez.başkan zaten muhattap olmayıp olayı yargıya taşımış gereken yapılacak.kültürsüz ,cehaletten ne dediğini bilmeden konuşan ve yorum yapan ,mekan basıp orman kanunlarıyla haklı olmadıkları bir konuda insanları mağdur eden bu şahısları destekleyen zavallılardan sadece acınır...yazık size yazık.....

User defaultYorumcu-106972
27 Eylül 2018
20:24
 • Yorumcu-106972
 • 27 Eylül 2018
 • 20:24

Mustafa acar yayla kasabı milletin danasını mezbanelerde değiştirdiğini unutmadık

Daha Fazla Yorum