BAFRA

Mutlu Öğretmen Atölyesi Bafra’da Başladı 

 
 987
Mutlu Öğretmen Atölyesi Bafra’da Başladı  - Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezinin hayata geçirdiği “Mutlu Öğretmen Atölyesi” projesinin açılış programı Bafra Altınkaya Anadolu Lisesinde düzenlenen tanıtım konferansıyla gerçekleştirildi.  
Bafra Haber

Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezinin hayata geçirdiği “Mutlu Öğretmen Atölyesi” projesinin açılış programı Bafra Altınkaya Anadolu Lisesinde düzenlenen tanıtım konferansıyla gerçekleştirildi.  

Konferansa Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Akkuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Aydın ve okul yöneticileri ile rehberlik öğretmenleri katıldı. 

Projeyi hazırlayan rehber öğretmenler Faruk Gülşen ve Leyla Deniz Yolçun’ un birlikte sunduğu konferansta Mutlu Öğretmen Atölyesinin içeriği ve proje süreci hakkında bilgi verildi. 

Projenin amacı, Tüm eğitim kademelerinde görev yapan öğretmenlerin mesleki doyumu ve öznel iyi oluşlarını arttırmak için temel duygulardan biri olan mutluluğu yakalamalarını sağlamak. 

Proje, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve yaşam motivasyonlarını arttırarak mutlu öğretmenlerin mutlu öğrenciler yetiştireceği düşüncesiyle ortaya çıktı. 6 oturum sürecek olan atölye çalışmalarına katılmak isteyen öğretmenler Samsun Akademi internet sitesi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan projenin hedefi mutlu öğretmen, mutlu öğrenci ve mutlu sınıf olarak vurgulanmaktadır.

#bafra1# İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu mutlu öğrenci için mutlu öğretmen olması gerektiği ve bunun için projenin çok önemli olduğunu 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda mutlu sınıf ortamları ortaya çıkarmak için “Mutlu Öğretmen Atölyesine” başlıyoruz diyerek projede emeği geçen Bafra RAM yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen “Ben bu projeyi ve çalışmayı duyunca çok heyecanlandım. Aradığımız değişikliğin bu olacağını düşündüm. Öğretmenlerimizi geleceğe hazırlamakla yükümlüyüz bunun için 100 değil gerekirse 200 atölye çalışması yapacağız” dedi ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Proje açılış konferansına konuşmacı olarak davet edilen Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölüm başkanı Doç. Dr. Tayfun Doğan “Mutluluk Hakkında Bilim Ne Diyor?” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Pozitif psikoloji alanında çalışmalar yürüten Doç. Dr. Tayfun Doğan tüm katılımcıların ilgiyle dinlediği sunumda, pozitif psikolojinin mutluluğa bakışı, farkındalık, ana odaklanma gibi konular hakkında katılımcılara bilgi verildi. 

  • BafraHaber Yorum
  • Mutlu Öğretmen Atölyesi Bafra’da Başladı  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-116986
22 Şubat 2019
18:03
  • Yorumcu-116986
  • 22 Şubat 2019
  • 18:03

Ne yalan soylim il milli egitim muduru konferansi veren kişiden daha verimli konustu .

User defaultYorumcu-117016
22 Şubat 2019
08:55
  • Yorumcu-117016
  • 22 Şubat 2019
  • 08:55

Ben de bu atölyeye girip mutlu olmalıyım o zaman