BAFRA

Milli İrade İmam Hatip Ortaokulundan Mevlid-i Nebi Haftası Kutlaması 

 
 1092
Milli İrade İmam HatipOrtaokulundan Mevlid-i Nebi Haftası Kutlaması  - Samsun’un Bafra ilçesi Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi haftası (Kutlu Doğum) sebebi ile “Hayat Rehberim, Rahmet Peygamberim” adlı proje uygulandı. 
Bafra Haber

Samsun’un Bafra ilçesi Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi haftası (Kutlu Doğum) sebebi ile “Hayat Rehberim, Rahmet Peygamberim” adlı proje uygulandı. 

Proje kapsamında, Bafra’da bulunan Gaziosmanpaşa Camisi, Esentepe Camsi, Bahçeler Camsi, Kaşıkçı İyigün Camisi ve Fazlı Şişik Camisinde Cuma Namazı çıkışı cemaate lokum ve birer adet hadisi şerif dağıtıldı. 

Ayrıca bu camilerde Cuma namazı müezzinliği, Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından yapıldı. 

Hz. Muhammed’i daha iyi anlamak ve öğütlerini gündemde tutabilmek amacıyla yapılan etkinlik cemaat tarafından büyük beğeni gördü. 

Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Erol Bozdemir, projede emeği geçen okul öğrenci ve öğretmenlerine ve ayrıca projeye destek veren cami imam hatiplerine teşekkür etti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı "Kutlu Doğum Haftası Yönetmeliğinde" değişiklik yaptı. Yapılan değişiklikle “Kutlu Doğum” ifadesinin yerini “Mevlid-i Nebi” alırken Hz.Muhammed’in doğduğu günü içine alan hafta Miladi Takvime göre değil, Hicri Takvime göre kutlanacak.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Milli İrade İmam Hatip Ortaokulundan Mevlid-i Nebi Haftası Kutlaması  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0