BAFRA

Mehmet Çakar’dan İyi Parti Ve Chp İlçe Teşkilatına Ziyaret

 
 2850
Mehmet Çakar’dan İyi PartiVe Chp İlçe Teşkilatına Ziyaret - 21.Dönem ANAP Samsun Milletvekili ve Anavatan Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çakar, Bafra İyİ Parti Teşkilatı ile Cumhuriyet Halk Partisini Ziyaret etti.
Bafra Haber

21.Dönem ANAP Samsun Milletvekili ve Anavatan Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çakar, Bafra İyİ Parti Teşkilatı ile Cumhuriyet Halk Partisini Ziyaret etti.

21. Dönem ANAP Samsun Milletvekili ve Anavatan Eski Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çakar’ın konuşmalarından satır başları.

Evet değerli arkadaşlar bugün kısmet oldu Bafra’ya da geldik. Hem önümüzdeki günleri konuşalım hem geçmişi konuşalım ama ne yapacağımızı unutmadan nasıl çalışacağımızı unutmadan bu işi elbirliğiyle nasıl yürüteceğiz fikir alışverişi yapacağız. Ben 1983 yılında siyasete başladım. Mesleğim Mali müşavirlik aynı zamanda ticaret yapıyorum. 1983’de Turgut Özal ile başladım. 7 sene ilçe yöneticiliği yaptım.  Genel sekreter başkan yardımcılığı 1991’den sonra üç dönem il başkanlığı yaptım. Ön seçim oldu milletvekili adayı olduk. Birinci sıradan seçildik Allah kısmet etti milletvekili olduk. 

Biz ismimiz gündeme geldiğinde, Ak partiden Mustafa Demir açıklandı. Mustafa Demir açıklanınca bizimde ismimiz gündeme gelince tepki de çok olunca biz de kendimizi geri çektik. Kendimizi geri çektik ama bu sefer seçim takvimi ileri gidiyor. İyi partideki yönetici arkadaşlar bize aday ol deyince arkadaşlarımız ve il başkanımız bende ilçelere benim de gezmem lazım dedim. Hayati bey geziyor biz de dedik ki her iki partiyi birden ziyaret edelim.  Hem Cumhuriyet Halk Partisine ve İyi Parti ile bir ay sonra sırt sırta omuz omuza olacağımız için bir ziyarette onları edelim dedim.  Aday olursak zaten beraber çalışacağız. Olamasak da zaten yine beraber çalışacağız diyerekten yola çıktık bugün de Bafra’ya geldik. Dolayısıyla şunu söylemek istiyorum ben teşkilatta önem verilen bir arkadaşınızım 20 sene teşkilat ve görev yapmış biri olarak ilçe Başkanı nedir, İl Başkanı nedir.  Hatta delegesi nedir hepsini bilirim. Siyasette bir partiye girmek cesaret ister. Delege olmak biraz daha cesaret işi.  Yönetici olmak daha cesaret isteyen bir şey.  Yani mücadele etmek lazım vatana millete hizmet etmek açısından bizde bu aşk var bu aşk ve şehvetle bu işe devam edeceğiz inşallah diyoruz. 

Hiç kimse tek başına bir şey değildir ne Mehmet Çakar bir şeydir ne Hayati’dir nede öbürü hiç kimse tek bir şey değildir. Eğer yanımızda sizler dostlarımız arkadaşlarımız, birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Biz bu işi İnşallah bu sefer 19 Mayıs 1919'da şehri teslim alarak devam edeceğiz.  Değişimi başlatacağız Allah'ın izniyle ben inanıyorum sizinle inanmanızı özellikle arzu ediyorum.” dedi. 

İyi parti İlçe başkanı Zafer Bektaş ise "Biz Bafra Belediyesine talibiz inşallah. Bafra Belediyesi bizim olacaktır diye düşünüyoruz. 16 sene hiçbir şey görmedik kaldırım yapmaktan başka bir şey yok sadece beton yatırım var. Betona olan yatırımı değil insana olan yatırımı göstermek lazım.” dedi.

Cumhuriyet partisi eski ilçe başkanı Nihat Oktay ise, “Gerçekten bugün tarihi bir gün bu alınan kararlar projemiz için ve Bafra’mız için tarihi bir karardır. Tabii ki buralarda konuşulup gidiliyor herkes tabiri caizse kendi çöplüğünden sorumlu. Samsun merkezin dışına çıktığımız zaman en büyük ilçemiz yaklaşık 150 bin nüfuslu Bafra. Bafra’da yapılacak iyi çalışmalar Samsun’un da yüzünü güldürecektir. Bafra aynı zamanda Ondokuzmayıs, Alaçam, Yakakent’ te de örnek bir ilçedir. Geçmişi ile de bunu kanıtlamış bir ilçedir. Burada ya hep ya hiç.  Sen ben yok biz varız anlayışının mutlaka olması gerekir. Zaten bir tarafta bir cephe diğer tarafta bir cephe ortası yok bunun. Amerika'ya da ya Cumhuriyetçiler ya Demokratlar ipin ucunda. Bu da son düğüm yeri ya oradan olacağız ya buradan olacağız. İki tane  “C” var ya Cemaat ya Cumhuriyet bunun ortası yok dedi. Bizim bir tane ipimiz var Cumhuriyet, Atatürk ve ülkemizin geleceği.  Bayrak, Vatan anlayışı ve görüş içerisinde hepimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi. 

Toplantıya CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, Eski İlçe Başkanı Nihat Oktay, İYİ Parti İlçe başkanı Zafer Bektaş ile üyeleri ve partililer katıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Mehmet Çakar’dan İyi Parti Ve Chp İlçe Teşkilatına Ziyaret içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 7
User defaultYorumcu-108103
30 Aralık 2018
18:21
 • Yorumcu-108103
 • 30 Aralık 2018
 • 18:21

Kuzuyu yedi karnı doydu iş biti

User defaultYorumcu-104929
29 Aralık 2018
23:43
 • Yorumcu-104929
 • 29 Aralık 2018
 • 23:43

Hadi daha ne duruyorsunuz adayinızı açıklayın.hayati tekin sahaya inmiyormu daha karizması var etkisi var şansı var bence.

User defaultYorumcu-112038
29 Aralık 2018
20:06
 • Yorumcu-112038
 • 29 Aralık 2018
 • 20:06

Dogru karar samsuna yakısır aday olursa şansı yüksek

Cevap
 • Yorumcu-113204
 • 29 Aralık 2018
 • 23:01

Sor yüz kişiye bu adamı tanıyan üç kişi bulabiliyor musun, doğru aday hayati tekin

Daha Fazla Yorum