BAFRA

Meclis Üyesi Soner Taş’ın Projesi Mhp’nin Gurur Kaynağı Oldu

 
 1030
Meclis Üyesi Soner Taş’ınProjesi Mhp’nin Gurur Kaynağı Oldu - MHP Meclis üyesi Soner Taş’ın Bafra Belediyesi ile beraber hazırladığı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi MHP’lilerin gurur kaynağı odu. 
Bafra Haber

 | Bafra haber - MHP Meclis üyesi Soner Taş’ın Bafra Belediyesi ile beraber hazırladığı kentsel dönüşüm ve gelişim projesi MHP’lilerin gurur kaynağı odu. 

MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, proje ile ilgili olarak basın açıklaması yayımladı. 

“Bu Büyük projede görev alan Meclis Üyemiz Soner Taş Bafra Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı olarak gurur kaynağımız olmuştur.” diyen ilçe Başkanı Barbaros Turna proje hakkında şu açıklamayı yaptı: 

İlçemizin İş İstihdamı ve yeni iş alanları oluşumunu sağlamak İnsanlarımızın refahını arttırmak, Hayat standartlarını yükseltmek, Temel Hak ve Özgürlüklerini Güçlendirerek adil, güvenli ve huzurlu bir yaşam ortamı tesis etmek ve bunu kalıcı kılmak “ Nitelikli İnsan, Güçlü Toplum “ başlığı altında insan için ve insanla beraber kalkınma yaklaşımının hayata geçirilmesi toplumun farklı kesimlerine yaygınlaştırılması amacıyla Bafra Belediyesi ile müştereken Milliyetçi Hareket Partisi Bafra Belediye Meclis Üyesi Soner Taş’ın hazırlamış olduğu Milyonluk Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Gurur Kaynağımız oldu.

2014 yılında Milliyetçi Hareket Partisi listelerinden meclis üyesi olan Soner Taş, Bafra Belediyesi ile müşterek sürdürdüğü çalışmaları ilçenin potansiyelinin değerlendirilmesi yeni iş imkanlarının yer alması, ilçemiz içerisindeki dağınık şekilde yerleşmiş küçük sanayi faaliyetlerinin ve ilçemizdeki mevcut küçük sanayi sitesinin yetersizliği ile ilçe ve il ekonomisine katkı sağlamak amacı ile Bafra İlçesi, Aktekke Mahallesinin Tapu alanında yer alan mülkiyeti maliye hazinesine ait toplam alanı 1.344.595,17 M2’lik alana sahip 105 ada,159,160 ve 161 no’lu parsellerin 907.812.73 M2’lik kısmı yeni küçük sanayi alanı kullanımının oluşturulması için Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı Olarak belirlenmiştir.

Bu proje kapsamında küçük sanayi sitesi ve şehir içindeki imalat ile ilgili işletmeler bu alana geleceğinden, şehir içinde rahatlama olacağı, arsanın maliye hazinesi olduğundan metrekaresi 0,45 kuruştan alınarak toplam bedeli 450.000,00 TL’ye temin edilerek proje bittikten sonra belediyeye 35 milyon TL gelir elde edilebilecek büyük bir projedir.

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Soner Taş ve Bafra Belediyesi bünyesinde oluşturulan plan ve projelerde talep edilen alanın tamamı hazine mülkiyetine ait olup, 5393 sayılı kanunun 73. maddesinde belirtilen şartları sağladığından, söz konusu alanın KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM PROJE alanı olarak Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik bakanlığından Talep edilmiştir.

Bu Büyük projede görev alan Meclis Üyemiz SONER TAŞ Bafra Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı olarak gurur kaynağımız olmuştur.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Meclis Üyesi Soner Taş’ın Projesi Mhp’nin Gurur Kaynağı Oldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorum Id: 113404
21 Şubat 2021
18:26
  • Yorum Id: 113404
  • 21 Şubat 2021
  • 18:26

Hamit kılıcın kanlı canlı mücadele verdiği bunu ilk defa zihni şahine proje olarak sunan hamit kılıcı gölgelemek için yapılan bir algı. bu nasıl bir hazımsızlık. siyasetenn herkes şahit. bu haber üzerine bir açıklama yapmaz ise soner taş a da yazıklar olsun. algının da bu kadarı. başarıyı hazmedememek adama ne habrler yaptırıyor