BAFRA

Mahmut Topal’dan Sezon Öncesi Değerlendirme

 
 1031
Mahmut Topal’dan Sezon Öncesi Değerlendirme - Haber Ebubekir Yılmaz- Samsun Bölgesi Süper Amatör Ligi’nden Bölgesel Amatör Lig’ine (BAL) çıkmak için iddialı bir kadro oluşturan ve sezon öncesi 15 günlük Kampı tamamlayan 1930 Bafraspor, lig öncesi sezon başı hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.
Bafra Haber

Haber Ebubekir Yılmaz- Samsun Bölgesi Süper Amatör Ligi’nden Bölgesel Amatör Lig’ine (BAL) çıkmak için iddialı bir kadro oluşturan ve sezon öncesi 15 günlük Kampı tamamlayan 1930 Bafraspor, lig öncesi sezon başı hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

 Kamp Verimli Geçti 

Kamp değerlendirmesi yapan 1930 Bafraspor teknik direktörü Mahmut Topal, “Futbol takımımız için çok olumlu ve verimli geçti. Kendi tesislerimizde ve Bafra Çamlık Mesire alanında 15 gün süren ağır tempoda günde çift idmanlar gerçekleştirdik. Kamp süresi içinde takımımı daha yakından tanımak ve görmek adına 3 hazırlık karşılaşması oynadık. Bu 3 hazırlık maçında 1 galibiyet,1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldık. Hazırlık karşılaşmalarının sonucu hiç  önemli değil, burada en önemlisi takımımızı 25 kişilik kadrodan 8 futbolcu kardeşimizle yollarımızı ayırarak kadroyu 17 kişiye indirmiş olduk. Sezon sonuna kadar oynayacağımız ideal kadromuzu oluşturmuş olduk.” dedi.

Sezon Hazırlıkları Devam Ediyor

Teknik Direktör Mahmut Topal, “Şu an kamp sonrası günde çift idmanlardan sonra günde tek idmanla sezon hazırlıkları devam ediyor. Ekim ayı içinde başlayacak olan Süper Amatör ligi müsabakaları için Bafra Açık spor tesisleri Suni Çim sahasında günde tek idmanlarla hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Tabii ki de hazırlıklar kapsamında hazırlık karşılaşmaları oynayarak takımı Ligde hazır bir şekilde görmek istiyoruz. 1930 Bafraspor için bu yılın diğer yıllardan daha zor geçeceğini iyi biliyor ona göre hem transfer çalışmalarımız, hem de sezon başı çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” diye söyledi.

Mahmut Topal, “Benim de çok istediğim geçen sezon ikinci devrede Termespor'da oynayan çok yönlü ofansif orta saha oyuncusu 24 yaşındaki Ümit Güven, Vezirköprü Belediyesor'da stoper mekiğinde oynayan 21 yaşındaki Mahmut Duran'ı ve geçen sezon kadromuzda olan Selami Çelik'i transfer ederek kadromuza katmış olduk. Son olarak takıma faydalı yararlı bir  santrafor alarak transferi noktalamak istiyoruz. Eğer ihtiyaç olursa başka mevkilerde transfer olabilir. Maalesef bu sezon başından Bal ligi ekiplerinden Sinopspor'dan transfer ettiğimiz,  Emre Yazgın kardeşimiz idmanda ciddi bir sakatlık geçirerek bizleri üzdü. Şu an emarı çekilen futbolcumuzun son durumunu bekliyoruz. İnşallah oradan iyi haber alarak Emre Yazgın kardeşimizde aramıza katılacak. Bir başka sakat futbolcumuz ise Vezirköprü Belediyespor'dan bu sezon başı transfer ettiğimiz stoper Adil Caner Kalkan'ın durumu ise gayet iyi. Adil kardeşimiz de bizleri korkutmuştu ama şu an gayet durumu çok iyi şimdilik riske girmeyerek düz koşulara başladı.” şeklinde konuştu.

 " 4. Hazırlık Maçını Bal Ligi Ekiplerinden Ladikspor ile Pazar Günü  Oynayacağız "

Topal, “3 hazırlık karşılaşmasından sonra takımdaki futbolculara  3 gün dinlenmeleri için  süre verdik. İzinin ardından tekrar idmanlara başlayarak 4. hazırlık maçını ise Bal Liginin güçlü ekiplerinden Ladikspor'la Pazar günü  Lâdik’te oynayacağız. Hazırlık maçlarında hangi bölgemizde eksiklik var konusunda takım için önemli oluyor böyle güçlü takımlarla oynadığımız hazırlık maçları çünkü nerede ve hangi bölgede de eksiklerimizi daha iyi görüp lig maçlarına başlamadan eksik bölgelere transfer yaparak  tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Kaleciler Yoğun Tempoda Çalışıyorlar

Teknik Direktör Topal, “1930 Bafraspor kalecileri Hayrettin Akgül ve Yakup Bayrak kaleci antrenörü Halil İbrahim Şahin tarafından tempolu şekilde çalışıyorlar. Onlara da bu yıl fazlasıyla büyük iş düşecek ama onlara takım olarak güveniyoruz ve arkalarındayız, bizleri mahcup etmeyecekler.” dedi.

Başkan Fatih Yıldız ve Yönetimde Futbolcuları Yalnız Bırakmıyor

Mahmut Topal açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: “1930 Bafraspor Kulüp Başkanımız Fatih Yıldız ve Yönetimdeki değerli arkadaşlarda hem teknik heyeti hem de futbolcu kardeşlerimiz yalnız bırakmayarak sıcak bir aile ortamı oluşturuyorlar. Gerçekten bizlerle yakından ilgileniyorlar. 1930 Bafraspor olarak Süper Amatör Ligi’nde bu yıl Bölgesel Bal Ligi’ne çıkmak için mücadele vereceğiz. Ama geçen sezon Bölgesel Bal Ligi’nden düşen Atakum Belediyespor hemen hemen kadro iskeletini korudu ve onlarda çok ciddi transferler yaparak şu an Ligi domine edecek gibi görünüyor. 1930 Bafraspor olarak sahada mücadelemizin son damlasına kadar mücadele ederek onlara bu şansı vermek istemiyoruz. Gerçekten onlar hem maddi konuda Ligde en rahat takım olarak görünüyor. Bizler bu negatif durumu pozitife çevirmek için sahadaki oyuncularımız savaşarak kazanacaklar. İnşallah bizleri mahcup etmeyecekler.” 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Mahmut Topal’dan Sezon Öncesi Değerlendirme içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-95196
13 Eylül 2018
20:27
  • Yorumcu-95196
  • 13 Eylül 2018
  • 20:27

Bır vatandaş olarak sporcularınıza caddede yürürken yere dükürmesınler, argo konuşmasınlar. bunların kaldığı yerden bayanlar öğrenciler gecıyor. aş evının ordan gecıyorum. çamda sigara içip cola şişesini ağşagı atarken gördün uyardım. tavırları hoş degıl...