GÜNDEM

Lise öğrencilerine kariyer gelişimi ve mesleki eğitim semineri

 
 1745
Lise öğrencilerine kariyer gelişimive mesleki eğitim semineri - Samsun’un Bafra ilçesinde lise öğrencilerine yönelik kariyer gelişimi ve mesleki hedef belirleme konulu seminer verildi.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun’un Bafra ilçesinde lise öğrencilerine yönelik kariyer gelişimi ve mesleki hedef belirleme konulu seminer verildi.

Uzmanlar, lise döneminde bireylerin ilgi, yetenek ve değerlerini göz önünde bulundurarak hedeflerini belirlemeleri, izleyecekleri yolları planlamalarının çok önemli olduğu ifade ediyor. Bu amaçla Bafra Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerine ‘Kariyer gelişimi ve mesleki hedef belirleme’ konulu seminer düzenlendi. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Fadime Albayrak’ın daveti ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyeleri lise öğrencileri ile bir araya geldi.
Okulun konferans salonunda düzenlenen seminerde OMÜ Tarih Bölümü eski Dekanı Prof. Dr. Rıza Karagöz, Prof. Dr. Mucize Ünlü, doktora öğretim üyesi Tuğba Kara, asistan Sevgi Akkoyun öğrencilerin sorularını cevapladı. Öğrencilerle sohbet ederek seminere başlayan öğretim üyeleri kariyer gelişimi, mesleki hedef belirleme, meslekler ile ilgili değer, yetenek ve kişisel özellikler arasındaki ilişkiler konularında deneyimlerini paylaştılar.
Lise öğrencileri ile sohbet havasında söyleşi gerçekleştirildi. Düzenlenen söyleşi soru-cevap şeklinde son buldu. Seminerin ardından Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Müdiresi Sergül Gezgiç öğretim üyelerine teşekkür etti.
  • BafraHaber Yorum
  • Lise öğrencilerine kariyer gelişimi ve mesleki eğitim semineri içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0