SAMSUN

Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları

 
 320
Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları
 - Samsun Büyükşehir Belediyesi, peyzaj düzenleme çalışmasına devam ettiği ’Kütüphane Parkı’na 15-20 yaşlarında çınar ağaçları dikiyor.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun Büyükşehir Belediyesi, peyzaj düzenleme çalışmasına devam ettiği ’Kütüphane Parkı’na 15-20 yaşlarında çınar ağaçları dikiyor.

Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesinde Mimarsinan Mahallesi Alparslan Bulvarı üzerinde bulunan toplam 10 bin 702 metrekarelik eski kent meydanında yapımına başlanan Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları hızla sürüyor. Yürüyüş yolları, gezinti yolları, çocuk eğlence alanları, spor ve egzersiz alanları, kitap okuma alanları ve yeşil alanların yer alacağı alandaki peyzaj düzenleme çalışmaları parkın estetik ve işlevsel özelliklerini ön plana çıkarmak amacıyla titizlikle yürütülüyor. Kütüphane Parkı farklı bitki türleri, rengarenk çiçekler ve gölgelik alanlarla ile göz alıcı bir görünüm ile vatandaşların huzurla vakit geçirebileceği bir yeşil alan olacak.

15-20 yaşlarındaki çınar ağaçları dikiliyor
Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Ekrem Şahin, “Atakum’un kalbinde, şehrin yaşamını yeşillikle buluşturacak bir proje hayata geçiriliyor. Burada sadece fidan dikmekle yetinmeyip kendi fidanlığımızda yetiştirilmiş yaklaşık 15 yaşındaki ağaçları dikkatlice sökerek, hazır büyük yetişkin ağaçları park alanına naklediyoruz. Amacımız, şehrin tam ortasını bir oksijen merkezi haline getirmek. Yaklaşık 15-20 yaş aralığında çınar ağaçlarıyla bu alana yaşam vereceğiz. Ayrıca, 220’den fazla yetişkin ağaç dikerek doğanın dinginliğini şehre taşıyacağız. Koku veren ve açtığı çiçeklerle güzellik katan süs bitkileriyle de burayı daha da görsel bir şölene dönüştüreceğiz” dedi.
  • BafraHaber Yorum
  • Kütüphane Parkı’nda peyzaj çalışmaları içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0