BAFRA

Kızılırmak İlkokulu Öğrencileri Uçmanın Keyfini Yaşadılar

 
 727
Kızılırmak İlkokulu ÖğrencileriUçmanın Keyfini Yaşadılar - Türkiye Hava Sporları Federasyonu adına Gyrocopter ile il il dolaşarak öğrencileri uçuran Gyrocopter Branş Başkanı Mustafa Yavuz uçarak Samsun’a gelerek Kızılırmak İlkokulu öğrencilerini uçurdu.
Bafra Haber

Türkiye Hava Sporları Federasyonu adına Gyrocopter ile il il dolaşarak öğrencileri uçuran Gyrocopter Branş Başkanı Mustafa Yavuz uçarak Samsun’a gelerek Kızılırmak İlkokulu öğrencilerini uçurdu.

ÇOCUKLARA HAVA SPORUNU SEVDİRİYOR

Tekirdağ’dan GYROCOPTER ile yola çıkan Mustafa Yavuz, "Şu ana kadar Gökçeada, Pamukkale, Antalya, Manavgat, Adana, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Elazığ ve Sivas illerine uğradım. Gittiğim her ilde Özellikle ilk ve ortaöğrenim öğrencilerini uçuruyorum. Amacım havacılığı, çocuklara sevdirmektir.” dedi.

Maliyetini tamamen kendisinin karşıladığını da söyleyen Mustafa Yavuz, “Etkinliklerinde şimdiye kadar 700'e yakın çocuğu uçurdum. Ayrıca gittiğim illerdeki Türkiye Hava Sporları Federasyonu il temsilcileri ile birlikte havacılara Gyrokopteri tanıtıyorum. Bugün ise Bafra Kızılırmak İlkokulu Havacılık kulübü ve 4.sınıf öğrencilerinin de olduğu 55 kişilik öğrenci grubunu, veli ve öğretmenlerini ağırlayacağım." dedi.

Yavuz, Çocuklara hava araçları hakkında bilgi verdikten sonra gyrocoptere bindirerek 5 öğrenciyi de bizzat uçurdu. Özel öğretim öğrencisi Uğur Utku Kaan Karabayır “Rüyalarımda kendimi hep uçarken görüyordum. İlk kez uçtuğum için çok mutluyum pilotumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAFRA'YA SPORTİF HAVA SAHASI YAKIŞIR

Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) Samsun il temsilcisi Burhan Apaydın, “Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından bazı illere bölgesel eğitim amaçlı Sportif Hava Parkları yapma kararı alındı. Bu kapsamda Bafra’da uygun arazi tespit edilmiş ve teknik açıdan uygunluğu federasyonca raporlanarak Gençlik ve Spor Bakanlığına arazi tahsisi için başvurulmuştur. Tahsis için bakanlıktan karar beklemekteyiz. Eğer tahsis yapılacak olursa ilk hava parkı Samsun Bafra’ya yapılacaktır. Burada bu günkü gibi çocuklarımıza yönelik birçok faaliyet gerçekleştirilecek, sportif havacılık eğitimleri yapılacaktır. Yine hava parkının bölgeye hava turizmi ve OSB’lere havadan ulaşım için çok faydası olacaktır. Buralarda birçok fuar ve festival organizasyonları da yapılabilecektir. Samsun’un köklü havacılık geçmişi vardır. İlimiz OMU uzay bilimleri fakülteleri ile birlikte bölgede havacılık alanında ihtisaslaşacaktır. Mustafa Yavuz Bey’e çocuklarımızı sevindiren bu değerli etkinliği için teşekkür ederim.” dedi. 

Gyrocopter uçuşları Sinop, Giresun, Kastamonu, Sivrihisar, Düzce, Tekirdağ olarak devam edecektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Kızılırmak İlkokulu Öğrencileri Uçmanın Keyfini Yaşadılar içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0