BAFRA

Kazada hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisiklet sürücüsünün ailesi konuştu: “Kaza değil cinayet”

   |   
 5580
Kazada hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisikletsürücüsünün ailesi konuştu: “Kaza değil cinayet” - Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde uyuşturucu kullandığı iddia edilen bir motosiklet sürücüsünün çarpması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisiklet sporcusunun ailesi, oğullarının kaza kurbanı olmadığını, cinayete kurban gittiğini söyleyerek, suçluların en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.
Bafra Haber

 | Bafra haber - Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde uyuşturucu kullandığı iddia edilen bir motosiklet sürücüsünün çarpması sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisiklet sporcusunun ailesi, oğullarının kaza kurbanı olmadığını, cinayete kurban gittiğini söyleyerek, suçluların en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

Kazada hayatını kaybeden Bafra Bisikletçiler Kulübü sporcusu ve okullar arası Samsun il üçüncüsü 17 yaşındaki Nurican Beyazpınar’ın babası Metin Beyazpınar, “Oğlum bir trafik kazasında gitti, daha doğrusu cinayete kurban gitti. Oğlum antrenman amaçlı 19 Mayıs’a gitti. Uyuşturucu kullanan bir kişi yüzünden oğlum kurban oldu. Ben yandım başka babalar yanmasın. Böyle insanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Benim kızım da Samsun birincisi, şu anda onun bisiklete dahi binmesini istemiyorum. Korkuyorum çünkü. Bu tür insanlar olduğu sürece nasıl bisiklete binecekler. Kendi şeridinden giden oğlumu çiğnemesi adalete, mantığa sığmaz. Ben adalet istiyorum” dedi.


Acılı anne Yasemin Beyazpınar ise, “Yüreğimiz yandı. Sözün bittiği yer. Çocuğunu yetiştiriyorsunuz. Güzel bir evlat olarak güzel bir toplumda güzel bir insan olsun diye ama sözün bittiği yer işte, perişan olduk” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

“Türkiye şampiyonluğu hayalleri vardı”
Kazada hayatını kaybeden Nurican Beyazpınar gibi bisiklet kullanan ve yarışmalarda dereceler bulunan kız kardeşi Nehir Beyazpınar, “Türkiye şampiyonluğu gibi hayalleri vardı. Bayrağımızı dalgalandırmak istiyordu. Vatanı için çabalamak istiyordu. Kazadan dolayı babam benim bisiklete binmeme izin vermiyor. Benim de hayallerim var. Güvenim kalmadı. Bunlar yüzünden biz bisiklete binemiyoruz” ifadelerini kullandı.
Kuzeni Murat Kemal Beyazpınar, “Yaklaşık 4 yıldır dağlarda bayırlarda gezdik. Sürekli beraber yol aldık. Sürekli yarışlara katıldık, turlara katıldık” açıklamasında bulundu.


Ölen gencin Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan ve bu sene tekrar sınava gireceği öğrenilen ağabeyi Miraç Beyazpınar, “Uyuşturucu kullanan, alkollü kişiler yüzünden kardeşimi hayattan kopardılar. Ben bunların en ağır cezayı almalarını istiyorum. Ben üniversite sınavına girecektim böyle bir acil durum oldu. Üzülecek hal başımıza geldi. Üniversite sınavına da giremedim. Bir senem boşa gitti. En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.
Amcası İbrahim Beyazpınar, “Uyuşturucu müptelası motosiklet kullananlar özellikle etrafta gezip tozuyorlar. Biz istiyoruz ki kimsenin başına gelmesin. Kimsenin evladının canı yanmasın. Biz istiyoruz ki bunun cezası verilsin” dedi.

Motosiklet sürücüsünün yapılan tahlilinde uyuşturucu maddeye rastlandı
25 Haziran’da Kumcağız Mahallesi Suat Kılıç Bulvarı’nda meydana gelen kazada, ilçe merkezine seyir halinde olan M.A.E. (22) idaresindeki 55 JP 548 plakalı motosiklet, karşı yönden kendi şeridinden gelen Nurican Beyazpınar’ın (17) kullandığı bisiklete çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü M.A.E., motosiklette yolcu olarak bulunan İ.Ö. (18), bisiklet sürücüsü Nurican Beyazpınar yaralandı. 112 acil ekiplerince Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesine kaldırılan yaralılardan Nurican Beyazpınar, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri kaza yerinde yaptıkları incelemede motosiklet sürücüsünün şerit ihlali yaparak kendi şeridinde seyir eden bisiklete çarparak kazaya mahal verdiğini, ayrıca kazada hayatını kaybeden gencin üzerinde kırmızı ve siyah renkli fosforlu elbise olduğunu ve kask kullandığını, motosiklet sürücü ve yolcuda ise kask bulunmadığını belirledi. Kaza sonrası Bafra cumhuriyet savcısının başlattığı soruşturma kapsamında Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde motosiklet sürücüsünün yapılan idrar tahlilinde uyuşturucu maddeye rastlandığı öğrenildi.

Kazada hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisiklet sürücüsünün ailesi konuştu: “Kaza değil cinayet”

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Kazada hayatını kaybeden 17 yaşındaki bisiklet sürücüsünün ailesi konuştu: “Kaza değil cinayet” içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 8
User defaultYorum Id: 97453
03 Temmuz 2020
00:01
 • Yorum Id: 97453
 • 03 Temmuz 2020
 • 00:01

Bisiklette ön kaldırıp gidersen olca bu bisiklet sürenler hatalı arabaların yayaların önüne kırmasın kendi degil aracları insanları tehlikeye atıyorlar neymiş ben kaldıramadım sen kaldır bisikletin önünü herkez cocugunda oglunda evladında suc bulcak adam gibi git kimse carpmasın

Cevap
 • Yorum Id: 181872
 • 05 Temmuz 2023
 • 21:33

Ne ön kaldırmasından bahsediyorsun olayı gördün mü bi kere bile kamera kayıtlarına baktın mı o çocuk benim arkadaşımdı ve o gece sağ şeritten gidiyordu. ama anlatsak ne fayda cahil ne anlar!

Cevap
 • Yorum Id: 132564
 • 16 Kasım 2021
 • 21:47

Haysiyetsiz burda olen bir genç var sen ne anlatıyorsun

Cevap
 • Yorum Id: 97528
 • 04 Temmuz 2020
 • 12:12

Sen olaylari karistiriyorsun o katil bağımlı ayyaş berduş katilll suçsuz bir çocugun ölümüne neden oldu ama senin gibiler oldugu surece cok insan hayatini kaybedecektir ve biz nuricanımızda suç olmadigini biliyoruz adam ters yolda vurmuş yani sahile giden ve ortada refüjü gecip ters yola giriyor ve canimiza kiyiyor o katil ama allah onun belasini verecek o katili hakli bulanlarinda cezasini allah verecektir ( kişi kendinden bilir işi ) yani sunu soyleyeyim sen saygi gostermezsen sanada saygi olmaz ve bana bisiklet carptiiiii dersiniz allah nurinin mekanını cennet etsin allah rahmet eylesin o katil işlediği cinayetin cezasını çekecek...

Cevap
 • Yorum Id: 97523
 • 04 Temmuz 2020
 • 11:08

Sen nereden biliyorsun her şey kamerada sen uyşturucu iç ters yola gir ondan sonra haklısın gel ben sana göstereyim haklıyı

Daha Fazla Cevap Göster
User defaultYorum Id: 97526
04 Temmuz 2020
11:15
 • Yorum Id: 97526
 • 04 Temmuz 2020
 • 11:15

Ailesi ve yakınları olarak sonuna kadar gidilicektir bu katillerin acil tutuklanması lazım amcası akrabası polismiş guyaaaa yırtcaklarını sanıyolar allah yukarda sizi adalete teslim etmek idicez tüm bafra samsun türkiye ayaklandı 16 yaşındaki cocugun canına kıydınız katilsiniz nuricanın kanı yerde kalmıcak ...

User defaultYorum Id: 97525
04 Temmuz 2020
11:11
 • Yorum Id: 97525
 • 04 Temmuz 2020
 • 11:11

126 765 piç kendini koy onun yerine gerezekalı

Daha Fazla Yorum