BAFRA

Kaymakamı Adanur’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

 
 877
Kaymakamı Adanur’un 19 Mayıs Atatürk’üAnma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı - Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.
Bafra Haber

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Adanur’un kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı:

Saygıdeğer Bafralılar; Ülkemizin geleceği olan Değerli Gençlerimiz; Bugün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Milli Mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 100. Yıldönümüdür. 

Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, Ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlar karşısında umutları yeşerten, kurtuluş inancını eyleme dönüştüren bir hareket olmuştur. 19 Mayıs, vatanın kurtarılması ve milletimizin haysiyeti ve şerefli bir millet olarak yaşaması amacıyla atılan tarihi bir adımdır.

#19-mayis0#, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm Kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. 

Sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin; hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan Türk gençliğine bayram olarak armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

  • BafraHaber Yorum
  • Kaymakamı Adanur’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0