BAFRA

Kaymakam Türkel’den Öğretmenler Günü Mesajı 

 
 848
Kaymakam Türkel’den Öğretmenler Günü Mesajı  - Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle Kutlama Mesajı yayımladı. 
Bafra Haber

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle Kutlama Mesajı yayımladı. 

Kaymakam Türkel’in kutlama mesajında ifadeler yer aldı: 

Sevgili Öğretmenler, 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. 

Büyük Önder Atatürk’ün “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir ulus, henüz ulus adını almak yeteneğini kazanmamıştır.” ve ''Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır''sözlerinde de ifade ettiği gibi, çocuklarımızın ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen, uygulayan ve neticelendiren özgür bireyler olarak yetişmesinde, öğretmenlerimizin rolü büyüktür.

Bu bakımdan, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başındaki ve emekli olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


  • BafraHaber Yorum
  • Kaymakam Türkel’den Öğretmenler Günü Mesajı  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0