BAFRA GÜNDEM

Kaymakam Bekir Dınkırcı`ya Veda Yemeği

 
 164
Kaymakam Bekir Dınkırcı`ya Veda Yemeği - Kaymakam Bekir Dınkırcı`ya veda yemeği
Bafra Haber

Kaymakam Bekir Dınkırcı`ya veda yemeği

 3 yıldır sürdürdüğü Bafra Kaymakamlığından Balıkesir’in Gönen ilçesine beklenmedik bir anda tayini çıkan Bekir Dınkırcı şerefine, Bafra Şehir Kulübünde veda yemeği düzenlendi.

Bafra Kaymakamlığınca organize edilen veda yemeğine Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş ve eşi, Garnizon Komutanı Yarb. Metin Özdemir ve eşi ile beraber İdari amirler, sivil toplum örgütleri ve kamu çalışanları çok sayıda vatandaş çoğu eşi ile katıldı.

Veda yemeğinde Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın Bafra’da geçirdiği 3 yıllık süreç içerisindeki çalışmalarından oluşan bir sine-vizyon gösterimi sunuldu.

Gecede Cezairli müzik grubu sanat müziği parçaları ile yemeğe renk kattı.

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı’ya çeşitli hediyeler sunuldu. İlk hediyeyi Çalışan Gazeteciler adına Gazeteci Hasan Davran sundu. Davran, kaymakam Dınkırcı ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Her yeni kaymakam haberi aldığımızda hemen araştırma yaparız. Bafra’ya bugüne kadar hep yaşlı kaymakamlar gelmiştir ya da vali olamamış kaymakamlar. İlk kez 40 yaşında bir kaymakam Bafra’ya geliyordu. Çok genç dedik, şüpheye düştük ama hepimizi mahcup etti” dedi. Gazeteci Hasan Davran, Kaymakam Dınkırcı’ya, kiraz ağaçları arasındaki çekilmiş fotoğrafını çerçeveli olarak hediye etti.

Hasan Davran’dan hediyesini alan Kaymakam Dınkırcı, veda yemeğine katılan herkese teşekkür ederek bir konuşma yaptı. Dınkırcı konuşmasında 3 yıllık dönemini ve tayin olayını geniş bir şekilde anlattı.

Bafra’da tarıma ve eğitime büyük önem verdiğini söyleyen Dınkırcı, eğitimde büyük yol kaydettik özellikle okul öncesi eğitimde.
Ben gelmeden önce Bafra’da okul öncesi eğitim %30’larda idi, şu anda bu rakam %70’lerin üstünde ve Samsun birincisiyiz, dedi.

Kendisinin sürekli ‘Bodur elma, bodur kiraz’ gibi sözlerle anıldığını söyleyen Dınkırcı, aslında Bodur olayının çok küçük bir boyut olduğunu söyledi. Almanların 30 yıl önce yaptığı bir araştırmaya göre Bafra’nın tarımsal alanının ve verimliliğinin Türkiye’nin yarısını besleyecek boyutta olduğunu hatırlatarak Bafra’da tarıma büyük önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Dınkırcı, konuşmasında, Bafra’daki bazı kazanımların bizzat kendisinin geceli gündüzlü çalışmaları sonucunda olduğunu söyledi. Bunları da rakamlar ile veren Dınkırcı, Bafra’da 10 yılda yapılanların sadece son 1 yılda yapıldığını ifade etti.

İzinde olduğu bir dönemde tayin haberi ile şaşırdığını ama Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde seve seve görev yapacağını belirten Dınkırcı Gönen tayini ile ilgili olarak da şunları söyledi: Bafra’da 3 yılım tam dolmadan tayinim çıktı. Doğrusu bilgim dışında bir olay. Sonra öğrendik ki, Gönenli Bakan Müsteşardan Tarımdan anlayan genç dinamik bir kaymakam istemiş, müsteşar da bizi uygun görmüş. Bu bizim için sevindiricidir. Demek ki iyi şeyler yapmışız ve Bakanlığın dikkatini çekmişiz. Zaten Bafra’ya tayinimizin çıkışı da bir tesadüf değildir.

Kaymakam Dınkırcı Bafralılara hakkını helal ettiğini, Gönen’de bir evleri olduğunu unutmamaları gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Kaymakam Dınkırcı’nın konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, İlçe spor Müdürü Mahmut Demirkan ve Muhtarlar Derneği Başkanı Rasim Türköz kısa birer konuşma yaparak hediyelerini sundular.

İlçe Spor Müdürü Mahmut Demirkan, konuşmasında Kaymakam Dınkırcı’nın bazı yönlerine dikkatleri çekti. Dınkırcı’nın en büyük özelliğinin astlarına karşı kibar ama bir o kadar da otoriter olduğunu, kendini tarımsal alanda çok iyi yetiştirdiğini ve istatistik bilimini çok iyi bilip bunu çok iyi kullandığını söyledi.

Son olarak hediye vermek üzere Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş sözü aldı. Neiş, “Kaymakam Dınkırcı’nın ani tayini karşısında çok şaşırdığını ve duyduğu anda hemen telefon açıp çok üzgün olduğunu belirttiğini, söyledi.
Hatta Kaymakam Dınkırcı’ya  telefonda “tayininizi ayarlamak için mi izine çıktınız” şeklinde nükteli bir şekilde üzüntülerini ilettiğini belirtti.
Neiş, Kaymakam Dınkırcı’nın gidişinin Bafra için gerçekten çok büyük bir kayıp olduğunu, kendisinin bir ‘KIRSAL KALKINMA MİMARI’ olduğunu söyledi. Bu atama sonucunda üzgün olduğunu vurgulayan Başkan Neiş, inşallah oradan da Vali olarak başka yere gider, dedi.
Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, Kaymakam Dınkırcı’ya Samsun’un simgesi olan Atatürk heykeli ve kol saati hediye etti.

Gece, kaymakam Bekir Dınkırcı’nın konuklar ile vedalaşması ile sona erdi.

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın Bafra serüveni Cuma günü saat 16.00’da Hükümet Binası önünde yapılacak veda töreni ile sona erecek.
Editör

 

BAFRA TV RESİM

www.bafra.tv - Bafra`nın internet Tv`si

  • BafraHaber Yorum
  • Kaymakam Bekir Dınkırcı`ya Veda Yemeği içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0