BAFRA

Kaymakam Ahmet Adanur’dan Polis Teşkilatının 174. Yılı Kutlama Mesajı

 
 662
Kaymakam Ahmet Adanur’dan PolisTeşkilatının 174. Yılı Kutlama Mesajı - Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıldönümü sebebi ile kutlama mesajı yayımladı.
Bafra Haber

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıldönümü sebebi ile kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Ahmet Adanur’un kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı:

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Bafra'mızda da, 04-10 Nisan tarihleri arasındaki hafta "Polis Haftası", 10 Nisan günü de "Polis Günü" olarak kutlanmaktadır.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü vesilesiyle, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için yurdun dört bir yanında ve İlçemizde fedakârca görev yapan Polis Teşkilatımızın Polis Haftası'nı kutluyorum.

Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatımız 174 yıldır Milletimizin huzuru, kamu düzeninin korunması ve asayişin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak mesai mefhumu gözetmeksizin canla-başla hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız, insan kaynakları, teknoloji ve alt yapı yönünden gelişmiş ülke emniyet teşkilatlarının seviyesinde milletimize hizmet sunmakta, suç ve suçluyla mücadelesini büyük başarılara imza atarak yerine getirmekte ve milletçe bizleri gururlandırmaktadır.

Her zaman olduğu gibi, 15 Temmuz kalkışmasında da suç örgütleriyle mücadelede toplumun desteğini de alarak üzerine düşeni yapmış, bu uğurda pek çok gazi ve şehidimiz olmuştur.

Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzur ve istikrar ortamının sürdürülmesiyle sağlanabilir. Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır." sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümünde tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası'nı bir kez daha kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize ve gazilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıklı, başarılı yıllar temenni ediyorum.

  • BafraHaber Yorum
  • Kaymakam Ahmet Adanur’dan Polis Teşkilatının 174. Yılı Kutlama Mesajı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-119284
11 Nisan 2019
01:14
  • Yorumcu-119284
  • 11 Nisan 2019
  • 01:14

Polis teskilatmizim 174. yılı kutlu olsun rabbim sizleri korusun bu bafradaki kötü insanlardan bizleri koruduğunuz için sizlere minnettarız...