BAFRA

Kapıkaya Festivali’nin yapıldığı dağın yol sorunu çözülüyor

 
 1273
Kapıkaya Festivali’nin yapıldığıdağın yol sorunu çözülüyor - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Kapıkaya Festivali”nin yapıldığı Yün Dağı’na çıkan yolu çile olmaktan çıkaracaklarını söyledi.
IHA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Kapıkaya Festivali”nin yapıldığı Yün Dağı’na çıkan yolu çile olmaktan çıkaracaklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra ilçesinde bulunan mahallelerin muhtarlarının misafiri oldu, sorunları dinledi, çözüm arayışına girdi. Gün boyunca Bafra ilçesinde yer alan mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Mahallesi’nde yaptığı incelemelerde bölgede yer alan festival alanının sorunlarının çözülmesi için gerekli talimatı verdi.

“Kapıkaya’da festivaller daha güzel olacak”
Bafra ilçesinde birçok mahallede Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen işleri yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kapıkaya Mahallesi Muhtarı Bahri Bozok’u ziyareti sırasında Yün Dağı’nda yapılan festival alanına ulaşımın çile olmaktan çıkacağını belirterek, “Geçtiğimiz yıl Kapıkaya Mahallemizde bulunan Yün Dağı’nda adrenalin tutkunu sporcuların da katılımıyla Kapıkaya Extreme Outdoor Fest’in ilki yapılmıştı. Önümüzdeki Temmuz ayında ikincisinin yapılması planlanan festival için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kolları sıvadık. Yün Dağı’na ulaşımı kolaylaştırmak için bu zorlu yolun bakımını yapacağız. Ulaşımı çile olmaktan çıkaracağız. Konforlu ve rahat bir ulaşımı sağlamak adına ekiplerimiz buradaki eksiklikleri en kısa zamanda giderecek. Festival alanında yer alan sorunları da gidermek için çalışacağız. Gelen sporcuların, seyircilerin çadırlarının kurup rahatça kamp yapması için yeni alanlar oluşturmayı hedefliyoruz. İnşallah bu eksiklikleri gidereceğiz ve önümüzdeki aylarda yapılacak olan festivalin daha güzel, daha verimli geçmesini sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.
Başkan Yılmaz Bafra ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Düzköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Ekiz, Kapıkaya Mahallesi Muhtarı Bahri Bozok, Sahilkent Mahallesi Muhtarı Durmuş Alan, Emenli Mahallesi Muhtarı Alaattin Uzan, Adaköy Mahallesi Muhtarı Osman Bek, İkiztepe Mahallesi Muhtarı Necati Murtezaoğlu, Altunay Mahallesi Muhtarı Sait Karagöl ve Koruluk Mahallesi Ramazan Derebey ile bir araya gelerek sohbet etti. Mahallelerinde bulunan sorunların Samsun Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla sona erdiğini ifade eden muhtarlar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Kapıkaya Festivali’nin yapıldığı dağın yol sorunu çözülüyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 3
User defaultYorumcu-98620
11 Nisan 2018
16:41
 • Yorumcu-98620
 • 11 Nisan 2018
 • 16:41

Ziya paşa geçen pazargünü bengu gurup yoluna doğru birgezi yaptım dürkmene çıkana kadar arabanın gevşemeyen cıvatası kalmadı yol iyi dağ malzemesi serilmiş ama asfalt olmayınca yolda gidilmiyor orada yaşayanlarda bu memleketin evlatları aşağı köylere ikisefer asfalt dökerken oralarada birsefer dökünde bir eseriniz olsun o köyler size herseçimde 65 in üzerinde oyverdi seçim yaklaşıyor sanmayın o yol yapılmazsa önceki aldığınız oyun yarısınıda alamazsınız sevgiler

User defaultYorumcu-95586
11 Nisan 2018
12:51
 • Yorumcu-95586
 • 11 Nisan 2018
 • 12:51

Ziya paşa sen çok yaşa önce şehrin içine bak,bütün şehir olduk perişan olduk,şehrin girişinde çift sıra araba,gençlik caddesi üç sıra araba parkı yağmur yağınca sel alıyor bunlarımı tanıtacağız fstivallerle.tekel caddesini süper ışıklarla donatmışlar akşamları köpekler iyi gözüksün diye herhalde.gençlik caddesin de de karşı kaldırımdaki insanları göremiyorsunuz alaca karanlık kuşağı gibi

Cevap
 • Yorumcu-98612
 • 11 Nisan 2018
 • 14:22

Belli sen gençlik caddesindensin ee bir zamanlarda gençlik caddesi öyleydi:)

User defaultYorumcu-94652
11 Nisan 2018
11:18
 • Yorumcu-94652
 • 11 Nisan 2018
 • 11:18

Hep o tarafa bakıyorsunuz taş ocağının olduğu yere de bir baksanız