SAMSUN

Kan bağışlayan taraftarlara Samsunspor forması ve maç bileti hediye edildi

 
 290
Kan bağışlayan taraftarlara Samsunspor formasıve maç bileti hediye edildi - SAMSUN (İHA) – Türk Kızılay ve Samsunspor işbirliğinde gerçekleştirilen “Bu Kan Seni Unutur mu” kampanyası çerçevesinde kan bağışında bulunan taraftarlara forma, Süper Lig maç bileti, atkı ve indirim kuponu hediye edildi.
İhlas Haber Ajansı

 |  - SAMSUN (İHA) – Türk Kızılay ve Samsunspor işbirliğinde gerçekleştirilen “Bu Kan Seni Unutur mu” kampanyası çerçevesinde kan bağışında bulunan taraftarlara forma, Süper Lig maç bileti, atkı ve indirim kuponu hediye edildi.

20 Ocak 1989, Türk futbolunun en acı günlerinden birisi olarak tarihe geçti. Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmiş, takım kaptanı Emin Kar da felç kalmıştı.
Kazanın 35. yıl dönümünde Samsunspor ile Türk Kızılay işbirliğinde “Bu Kan Seni Unutur mu” kampanyası düzenlendi. Kampanya çerçevesinde gün boyunca kan bağışında bulunan taraftarlara orijinal Samsunspor Forması, Süper Lig’deki Antalyaspor mücadelesi için maç bileti, atkı ve indirim çeki hediye edildi. Kampanyaya Samsunspor yoğun ilgi gösterdi.
Her yıl bu anlamlı etkinliği düzenlediklerini ifade eden Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, “20 Ocak Samsun ve Samsunspor için çok anlamlı bir tarih. 35 yıldır devam eden bir acı var. 1989’daki kazada, hastalar hastanelere götürülmeye başlandığında insanlar kan vermek için yığılma yaptılar. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bu anlamda tüm taraftarlarımızı ‘Bu kan sizi unutur mu’ kampanyası ile kan vermeye davet ediyoruz. Kampanya kapsamında kan verenlere Samsunspor forması, atkısı, maç bileti ve indirim kuponu hediye diyoruz. Kimin ne zaman nerede kana ihtiyacı olduğunu bilmiyoruz. O nedenle kan stoklarının her zaman ihtiyaca cevap vermesi gerekiyor. Bu çerçevede kan bağışında bulunan tüm taraftar ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fazlıhan Carus ise “Samsunspor Kulübü olarak bu güzel etkinlikte yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kanın nerde ve ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmuyor. Samsunspor taraftarı da böyle anlamlı bir günde bundan sonra da Kızılay’a destek olacağını biliyoruz. Her yıl bu projeyi çeşitli hediye ve organizasyonlarla destekliyoruz. Kan ihtiyacının kutsal olduğunu bildiğimiz için bu işbirliğini gerçekleştirdik” diye konuştu.
Kampanya, akşam mesai bitimine kadar Çiftlik ve Meydan Kan Alma Merkezlerinde devam etti. Samsun Valisi Orhan Tavlı da kan bağışlayan taraftarları ziyaret ederek, şükranlarını sundu.
  • BafraHaber Yorum
  • Kan bağışlayan taraftarlara Samsunspor forması ve maç bileti hediye edildi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0