BAFRA

Japon Fide Üreticisi “United Genetics” Bafra'da yatırım yapacak

 
 3660
Japon Fide Üreticisi “UnitedGenetics” Bafra'da yatırım yapacak - Bafra'da fide üretimi yapmak amacı ile “UnitedGenetics” Şirketinin Türkiye ortağı “United Genetics Türkiye"ye 288 dönüm hazine arazisi tahsis edildi.
Bafra Haber

Bafra'da fide üretimi yapmak amacı ile “UnitedGenetics” Şirketinin Türkiye ortağı “United Genetics Türkiye"ye 288 dönüm hazine arazisi tahsis edildi.

Tohum fide üretimi alanında faaliyet gösteren United Genetics Türkiye şirketinin Karadeniz Bölge Sorumlusu İrem Soydaş, tapu senedini Bafra Tapu Müdürlüğünde düzenlenen törenle Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in elinden aldı.

Kaymakam Ali Fuat Türkel, yatırımın Bafra’ya faydalı olacağını, örnek teşkil ederek diğer yatırımcılara ve ilçemiz tarımına katkıda bulunacağını, aynı bölgede kurulması için çalışmaları devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Sera OSB) projesi içinde örnek teşkil edeceğini, destek sağlayacağını söyledi ve hayırlı olsun dileğinde bulundu. 

Firma yetkilisi İrem Soydaş ise “Bafra’daki projemiz 288 dönüm arazi üzerinde kurulacak. İşletmenin tüm projeleri hazırlanmış ve Haziran ayı içerisinde inşaata başlanacak. İşletme 2019 yılı başında fide üretimi ve Ar-Ge çalışmalarında kullanılmak üzere faaliyete geçecek.” dedi.

İşletmenin faaliyete geçmesi bölgenin kalkınmasına çok kısa sürede direkt olarak olumlu etki edeceğini ifade eden Soydaş, “İhtiyacı olan kaliteli fideye daha uygun maliyetle direkt olarak ulaşabilecek, çevre köylerden onlarca kişi işçi olarak çalışacak, dışarıdan bölgeye ciddi bir para akışı sağlanacak. Gelecek dönemler için şirket bu arazi üzerinde yeni yatırımlar planlayarak ithalatı azaltacak, ihracatı artıracak şekilde yurtiçi ve yurtdışında satmak için tohum üretimine başlayacaktır.” diye konuştu.

Doğankaya Mahallesi sınırları içinde yer alan Hazine adına tescilli 205 ada 86 parsel numaralı 288.451,68 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde, Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslar çerçevesinde, yatırım teşvik kapsamında 49 yıl süreyle bağımsız ve sürekli nitelikte kullanmak amacı ile yer tahsis edildi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Japon Fide Üreticisi “United Genetics” Bafra'da yatırım yapacak içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
User defaultYorumcu-104264
06 Ağustos 2018
07:34
 • Yorumcu-104264
 • 06 Ağustos 2018
 • 07:34

Ali fuat türkel allahın beraket versin şeyhulaş köyü inekler sağım sonrası doğruca yemliğe yönelirler sağımdan çıktıktan sonra yemliğe gitmeyen özellikle yatmaya giden inekleri gözleyelim

User defaultYorumcu-102137
03 Temmuz 2018
21:31
 • Yorumcu-102137
 • 03 Temmuz 2018
 • 21:31

Zaten arazisi bafra da en az olan seyhulaş köyünün merasida elinden alındığından , köyün tapusunu da verin o şirkete, . hiç olmazsa hayvan yayılımı için köye yakın kısımlar köye bırakılabilirdi.....

User defaultYorumcu-94652
28 Haziran 2018
09:50
 • Yorumcu-94652
 • 28 Haziran 2018
 • 09:50

Netice itibariyle şeyhulaş köy halkının mera olarak kullandığı arazi elinden alınmış oluyor. insallah köylü mağdur edilmez. bir de bizim tarım bakanlığımız neden bu tur çiftlikleri kurmuyor da yabancı firmalar geliyor ki

Daha Fazla Yorum