BAFRA ASAYİŞ

Jandarmadan kış lastiği denetimi

 
 8571
Jandarmadan kış lastiği denetimi
 - Samsun’un Bafra ilçesinde jandarma ekipleri kış lastiği uygulaması yaptı.
IHA

Samsun’un Bafra ilçesinde jandarma ekipleri kış lastiği uygulaması yaptı.

Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, kış mevsimiyle birlikte kar, yağmur yağışı ve buzlanma gibi olumsuz hava koşulları sebebiyle karayolu ulaşımında yaşanabilecek olumsuz yol koşulları dikkate alınarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması ve güven içerisinde seyahat edebilmeleri amacıyla kış lastiği uygulaması yaptı. Bafra-Kavak karayolunda kontrol noktasında durdurulan ticari araçlar üzerinde yapılan kontrollerde kış lastiklerinin diş ölçümleri yapıldı. Trafik kuralları ve can güvenliği konusunda da sürücüleri bilgilendiren ekipler, kurallara uymayan işletme sahiplerine cezai işlem uyguladı.
Kış lastiği kullanma zorunluluğunun Samsun Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda 1 Aralık 2019 tarihinde başladığı ve 1 Mart 2019 tarihine kadar devam edeceği, kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan araç sahiplerine 625 lira cezai işlem uygulanacağı, denetimlerin ise aralıksız süreceği belirtildi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Jandarmadan kış lastiği denetimi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-124399
02 Aralık 2019
18:25
  • Yorumcu-124399
  • 02 Aralık 2019
  • 18:25

Ezbere konuşmayın kaza yapan dedeli köyünden komşumuz fazlı abi herzaman muaynesini yaptırır reklektör ve tepe lambasıda vardır.