Video

İtirazı ret edilen Zeynep Çiçek mazbata törenine damgasını vurdu

 
 5897

2019 Yerel seçimlerinde AK Parti’den Bafra Belediye Başkan adayı seçilen Hamit Kılıç’ın Bafra Adliyesindeki mazbata törenine DSP adayı Zeynep Çiçek’in isyanı damgasını vurdu.

İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itirazın ret edilmesine sinirlenen DSP adayı Zeynep Çiçek, mazbata töreninde siyasilerin arasında “adalet istiyorum” diye bağırarak adeta isyan etti.

Hamit Kılıç ve beraberindekilerin mazbata almak için koridora geldiği esnada bağırarak konuşmaya başlayan DSP’nin adayı Zeynep Çiçek, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, benim abilerim bir gecede askere gitti. Fakirin çocuğu şehit oluyor, adına şehit diyorlar. Bataklık yollarını şehit olduktan sonra yapıyorlar. Zenginin çocuğu parayı bastırıyor, 15 gün yapıyor. Adalet mi bu?  Buna adalet diyenler, yarın mahşerde veremeyecek cevabını. Adalet istiyorum, başkanlarım, hak, adalet istiyorum. Demokrasi varsa adalet istiyorum. Benim haklarımı çıkaracak birileri. Bu iş burada bitmeyecek. Adalet olmadığı sürece ben başkan olamam. Benim ellerim tir tir titredi. Seçim çalışması yaptım. Dikkate almamışlar beni. Ben bu milleti kurtaracaktım. Bahçeye bile almadılar beni. Başkanların önünde sandıklar açılacaktı.” dedi.

Kendisini dışarı çıkarmak isteyen polise, “Bir saniye kardeşim bir saniye…” diyerek tepki gösteren Zeynep Çiçek, “Adalet mülkün temeli ise bu adaleti istiyorum ben. Herkes hesap verecek. Cumhurbaşkanı itiraz ederse, Zeynep Çiçek’in de itiraz etmeye hakkı vardır. Bunu herkes bilsin.” diye söyledi.

Kolunu tutarak kendisini çıkarmak isteyen polis memuruna, “Bir saniye çek elini, çıkacağım ben. Ben çıkma zamanını bilirim. Lütfen uzak dur benden. Lütfen uzak durur musun benden. Bana müdahale edemezsin. Ben hak hukuk istiyorum. Cumhurbaşkanının elini kolunu tuttunuz mu, Bahçeli’nin elini kolunu tuttunuz mu… Yeter artık ya yeter.” diyerek tepki gösterdi.

 • BafraHaber Yorum
 • İtirazı ret edilen Zeynep Çiçek mazbata törenine damgasını vurdu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 31
User defaultYorumcu-119806
11 Nisan 2019
04:33
 • Yorumcu-119806
 • 11 Nisan 2019
 • 04:33

Video yu seyrettim 100 keremden bir yanlış olmasın diye geçen brt habere yazdım seçimden evvela bir gü n önce hs yorum sahibi olarak genede yazıyor bu haberde görünüme herkez sahtekar ve yanlış insanlar çoğu fetöcu ve cemaatçi bir tanesi çıksın desinki oradakilerin desinki cemaatçi değilim desin yarın kanıtları m adımında yazarım... hüseyin söyleyen

User defaultYorumcu-119799
10 Nisan 2019
22:59
 • Yorumcu-119799
 • 10 Nisan 2019
 • 22:59

Canım sıkıldı kadıncağıza. gerçekten çok emek harcadı. şu an turkiyede başkanlık mazbatasını alan hiç kimse bu kadar çalışmamıştır. sen ne kadar doğruyu söylersen soyle sistem güçten yana millette... keşke bu yerel seçimlerde partilere degil de kişilere oy verilmesi gerektiği herkes anlasa.

User defaultYorumcu-114271
11 Nisan 2019
06:34
 • Yorumcu-114271
 • 11 Nisan 2019
 • 06:34

Çok haklı katılıyorum

Daha Fazla Yorum