BAFRA

İsmet İnönü İlkokulunda Kan Bağışı Kampanyası Ödül Töreni

 
 1028
İsmet İnönü İlkokulunda KanBağışı Kampanyası Ödül Töreni - Türk Kızılay Bafra Şube Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol ile gerçekleşen Kan bağışı kampanyasının ödül töreni İsmet İnönü İlkokulunda yapıldı. 
Bafra Haber

Türk Kızılay Bafra Şube Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol ile gerçekleşen Kan bağışı kampanyasının ödül töreni İsmet İnönü İlkokulunda yapıldı. 

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali katipoğlu, Türk Kızılay Bafra Şube başkanı Halim Tutku Demircan, başkan yardımcısı Erhan Korkmaz, okul müdürü Şerafettin Şahin, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Kan Bağışı kampanyasına 223 başvuru yapıldı, 162 bağışçıdan kan alınabildi. 162 kan bağışı, Bafra’da bir günde en fazla alınan kan bağışı olduğu belirtildi. Sınıf bazında birinci 1/B sınıfı, ikinci 1/D sınıfı, üçüncü 3/B sınıfı oldu. 

Öğrenci bazında 18 bağışçı getiren 1/B sınıfından Zeynep Dila Pekgöz birinci oldu. Ödülü olan bisikleti Kızılay Bafra Şube başkanı Halim Tutku Demircan verdi. 2. olan 3/B sınıfından Feride Efsa Kiraz tablet 3.olan Abdullah Deniz Demirci ise Bluetooth kulaklık ile ödüllendirildi. Ödüllerini Kızılay Şube başkan yardımcısı Erhan korkmaz verdi. Dördüncü olan 1/A sınıfından Eflin Melike Turhallı, 1/D sınıfından Zümra Yağmur Sivri, 1/D sınıfından Hikmet Kulengir, 1/D sınıfından Barkın Koç ise Satranç takımı ile ödüllendirildiler. Ödüllerini okul müdürü Şerafettin Şahin ve proje sorumlu öğretmen Eylem Çelenk verdiler. 

İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali Katipoğlu konuşmasında projeye destek veren herkese teşekkür etti. Bu sayıların artarak devam edeceğini belittiler. Türk Kızılay başkanı Halim tutku Demircan ise bu sene tüm okullarda kan bağışı düzenleyeceklerini ve çok büyük sayılara ulaşacaklarını belirterek proje destek veren ilçe milli eğitim müdürü başta olmak üzere İsmet İnönü İlkokuluna teşekkür etti.

  • BafraHaber Yorum
  • İsmet İnönü İlkokulunda Kan Bağışı Kampanyası Ödül Töreni içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-131679
18 Kasım 2019
19:38
  • Yorumcu-131679
  • 18 Kasım 2019
  • 19:38

Bafra duyarlı bir ilçe. bafra kızılayı ve ilçe milli eğt. müd. ortak çalışmalarından dolayı ayrıca tebrik ediyorum.