BAFRA GÜNDEM

İptal Edilen Çeltik Turnuvasına Onlar Sahip Çıktı

 
 1817
İptal Edilen Çeltik Turnuvasına Onlar Sahip Çıktı - Hülya Yangın Ertekin -Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel tarafından güvenlik gerekçesi ile iptal edilen Çeltik Futbol Turnuvası, Çeltik üretimi yapan köylüler, 1. Pirinç Köyleri Kardeşlik Turnuvası olarak gerçekleştirilecek.
Bafra Haber

Hülya Yangın Ertekin -Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel tarafından güvenlik gerekçesi ile iptal edilen Çeltik Futbol Turnuvası, Çeltik üretimi yapan köylüler, 1. Pirinç Köyleri Kardeşlik Turnuvası olarak gerçekleştirilecek.

Çeltik Turnuvası geçtiğimiz yıl dönemin Bafra Kaymakamı Halis Arslan tarafından Bafra Pirincinin tanıtımı amacı ile başlatılmıştı. Ancak, turnuvada Gazibeyli köyü ile Türbe köyü futbol karşılaşmasında olaylar meydana gelmişti.

Bu yıl ki turnuva, verilen bilgiler ışığında yeni Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel tarafından iptal edildi.

Çeltik üretimi yapan çiftçiler, kaymakamlığın turnuvaya sahip çıkmaması üzerine kendileri yapma kararı aldı.
1.Pirinç Köyleri Kardeşlik Kupası Futbol Turnuvası adı verilen organizasyonun ilk maçı 16 Ekim Pazartesi günü saat 20.00`de Balıklar Köyünde başlayacak. 15 köyün katılacağı turnuvanın maçları Balıklar köyündeki halı sahada gerçekleşecek.

Turnuva organizasyonu organize etme görevini üstlenen Oğuz Türk turnuva hakkında şunları söyledi: "Birlik ve beraberliğe önem veren bir milletiz. Böyle güzel organizasyonlar bizleri her zaman bir araya getirerek kaynaştırmıştır. Geçen yıl yapılan turnuva da çok güzel görüntüler ortaya çıkmıştı. Bu sene de yapılacağı ilan edilmesine rağmen maçların başlayacağı gün turnuva iptal edildi.

Bu karar sonrası takım temsilcileriyle bir araya gelerek  bu turnuvayı kendi imkânlarımızla yapma kararı aldık. Yediden yetmişe herkes maçları izlemekten ve takip etmekten büyük mutluluk duyuyor.

Amacımız bu tür kaynaştırıcı etkinlikleri sürekli hale getirmek. Biz hiçbir kurum ve kuruluşun maddi ya da manevi  desteğini almadan 15 takım olarak birlik olduk ve bu turnuvayı yapıyoruz. Herkesi maçlarımızı izlemeye davet ediyoruz.``

  • BafraHaber Yorum
  • İptal Edilen Çeltik Turnuvasına Onlar Sahip Çıktı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0