BAFRA

İhbar Üzerine Ankara’dan Gelen Yetkililer Hamit Kılıç’ın Emri İle Barınağa Sokulmadı!

 
 6754
İhbar Üzerine Ankara’dan Gelen YetkililerHamit Kılıç’ın Emri İle Barınağa Sokulmadı! - Bafra Belediyesi Hayvan barınağında köpek öldürülüyoriddiası üzerine Ankara’da Bafra’ya gelen Haykonfed temsilcileri Başkan HamitKılıç’ın talimatı ile barınağa sokulmadı.
Bafra Haber

Bafra Belediyesi Hayvan barınağında köpek öldürülüyoriddiası üzerine Ankara’da Bafra’ya gelen Haykonfed temsilcileri Başkan HamitKılıç’ın talimatı ile barınağa sokulmadı.

Haykonfed (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Karadeniz Hayvan Hakları Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç Karadeniz diğer hayvan korumacılar ile beraber Bafra Belediyesi Hayvan Barınağında inceleme yapmak istedi. Barınak yetkilileri inceleme yapmak isteyen temsilcileri ve diğer gönüllü temsilcileri barınağa sokmadı.

Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile irtibata girerek bir temsilcinin barınağa gelmesini istedi. Genel Müdürlüğün talimatı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Cengiz Akyüz barınağa geldi ancak “Benim şu anda sizi içeriye alma yetkim yok. Memurlar ile içeri girebilirim. Ben sizi içeri götüremem.” dedi.

Cengiz Akyüz hayvan korumacılar olmadan içeri girmek istedi. Akyüz’ün içeri tek başına girmesine engel olan Haydar Özkan, “İçeriye bizlerden  biri olmadan Yusuf Kandazoğluna ulaşmadan asla giremezsiniz. Biz sizi buraya hayvanları koruyun, hayvanları öldürmeyin, öldürenlere göz yummayın diye çağırdık ama siz diyorsunuz ki, ben gireyim, belediye ile işbirliği yapayım, öldüyse öldü, siz girmeyin bekleyin. Yok böyle bir şey Cengiz Bey yok! Bunun için Hayvan katlediyorlar işte” diyerek tepki gösterdi.

Haydar Özkan, Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu ile telefonda görüştü. Kandazoğlu, basın ile işbirliği yapıldığını söyleyerek yetkililerin girmesine izin verilmeyeceğini söyledi.

Sabaha kadar barınak önünde bekleme kararı alan Özkan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Samsun Bafra hayvan barınağına almış olduğumuz ihbar doğrultusunda, saat 17.00’da buraya geldik. İçeriye alınmadığımız için Doğa Koruma ve Milli Parklardan destek istedik. Sayın Genel müdürümüz Yusuf Kandazoğluna ulaştık. Kandazoğlu’nun yönlendirmesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklardan görevli arkadaşımız geldi. Yalnız Belediye bu noktada yalnızca Doğa Koruma ve Milli Parklardan görevli alırız dedi ve genelde yaşadığımız bir sorun olduğu için Doğa Koruma ve Milli Parklardaki arkadaşımızı uyardık. Dedik ki içeriye girdiniz, Belediye temizlik yaptı veya siz bir sıkıntı yaşadınız ne olacak. Arkadaşımız o noktada ben yalnız girdiğim anda şaibe altında kalırım diye girmedi. Akabinde Belediye araçlarla ekibini getirip içeride temizlik yaptırdı. Şu an içerideki ölü köpekler nerede bilemiyoruz. Belediye ekiplerinin çalışması neticesinde temizlendi. Bu barınağa girene kadar, sabah 8’e kadar burada nöbette olacağız.  Nöbetimizi de TCK kanunlarının bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak tutacağız.” dedi.

Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç Karadeniz ise, “Biz kanun istiyoruz. Kanunun uygulanmasını istiyoruz. Biz bir STK, Federasyon ve Konfederasyon olarak içeriye giremiyorsak diğerleri içeriye nasıl girecek.” dedi.

Haydar Aksu “Bizler 5 yıl içerisinde turizm ile ilgili yaptığımız, Bafra tanıtımı ile ilgili yaptığımız her şeyi bugün yerle bir ettik. Şu barınakta bir kişi yüzünden Bafra Belediyesi Hayvan Barınağı doktoru Ümit’in yüzünden bu olay buraya geldi. Neden burada değil. Burada sorumlu o. Belediye Başkanına varana kadar herkes arıyor soruyor kendisi telefona bakmıyor.” dedi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • İhbar Üzerine Ankara’dan Gelen Yetkililer Hamit Kılıç’ın Emri İle Barınağa Sokulmadı! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 32
Yorumcu-105580
17 Eylül 2018
09:07
 • Yorumcu-105580
 • 17 Eylül 2018
 • 09:07

Şov yapma mama yap getir

Yorumcu-105580
17 Eylül 2018
09:04
 • Yorumcu-105580
 • 17 Eylül 2018
 • 09:04

Şov amaçlı paranın peşindeyken ki

16 Eylül 2018
11:03
 • 16 Eylül 2018
 • 11:03

Belediye çevresinden birileri tarafından yapıldığı anlaşılan bazı yorumlar gerçekten yakışıksız. bura da hamit bey her ne olursa olsun izin vermeliydi. çünkü bafra belediyesi hayvanların bakımı konusunda çok mesafe kaydetti. bunu görmek lazım. burada bır sorun varsa da bu hiç bır şeyin sonu olmaz. belediye mutlaka gerekli işlemi yapar yanlış bır şey varsa da gereğini yapardı. sivil toplumun tepkisini tukaka yapma, yok mama getirdiler mi şerefsizler, rant peşindeler demek tipik bir acemilik ve suçluluk anlayışı, oldukça dar bir bakış açısı. şöyle ki, o zaman bütün sivil toplum kuruluşları hangi alanlarla uğraşıyorlarsa o konuda dolaylı ya da direkt maddi destek verecekler. mesala türkiye deki tüm hayvanların bakımını sağlayacaklar ya da temizlik sağlıkla uğraşanlar caddeleri süpürecek, ilaçlar dağıtacaklar. bafra nin imajını zedeleyecek bu hakaret tehdit dolu yorumların olması asla kabul edilemez.

Daha Fazla Yorum