BAFRA ASAYİŞ

İfadeden vazgeçirtme kavgasında yaralanan şahıs hayatını kaybetti

 
 14441
İfadeden vazgeçirtme kavgasındayaralanan şahıs hayatını kaybetti - Samsun'un Bafra ilçesinde meydana gelen "ifadeden vazgeçirtme" tartışmasında yaralanan Harun Fayda 15 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
IHA

Samsun'un Bafra ilçesinde meydana gelen "ifadeden vazgeçirtme" tartışmasında yaralanan Harun Fayda 15 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Olay 30 Mayıs'ta Fatih Mahallesi Bahçeli 6. Sokak'ta meydana gelmişti. 

İddiaya göre; Mert Mustafa Ç. (27) ve Harun Fayda (27) isimli şahıslar, kendilerinin Polise darp olayına şahitlik yapan anne T. B.'nin evine gelerek şahitlikten vazgeçmesini istedi. Eve gelen Mert Mustafa Ç. ve Harun Fayda ile ev sahibi Recep B. arasında kavga çıktı. Büyüyen kavgada Recep B. eve gelen şahısları silah ile vurdu. 

Yaralanan gençler önce Bafra Devlet Hastanesine daha sonra Samsun'a  sevk edildi. 

Samsun'a sevk edilen gençlerden Harun Fayda 15 günlük yaşam savaşını kaybederek hayatını kaybetti. 

Olay sonrası Recep B.'nin oğlu Bafra Haber'e yaptığı açıklamada şunları söylemişti: Bundan iki ay önce polislere mukavemet yapan kişilere annem T. B. görgü tanıklığı yaptı. Bu şahıslar annemin tanıklıktan vazgeçmesi için dün evimize geldi ve küfürler ile beraber  tehdit ettiler ve ifadeyi değişmesini istediler. Bu akşam da eve gelerek avluda babama bıçakla saldırdılar ve darp ettiler.  Babam da kendini korumak için onları vurdu."


Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur