ALAÇAM

Hastanede "Sağlık Elimizde" etkinliği

 
 676
Hastanede "Sağlık Elimizde" etkinliği
 - Alaçam Devlet Hastanes’nde "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında el hijyenine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Sağlık Elimizde" etkinliği düzenlendi.
IHA

Alaçam Devlet Hastanes’nde "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında el hijyenine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Sağlık Elimizde" etkinliği düzenlendi.

Belirli gün ve haftalarda ve sağlık alanında bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiren Alaçam Devlet Hastanesi, "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında da el hijyenine dikkat çekmek amacıyla "Sağlık Elimizde, Temiz Eller" programı düzenledi. Dünya El Yıkama Günü sebebiyle hastanenin kat görevlilerine el yıkama hijyen eğitimi verildi. Etkinlikte mevcut sağlık durumunun korunması ve devamının sağlanmasında el hijyeninin kritik öneme sahip olduğuna dikkat çekildi. Ellerin her manasıyla temiz tutulması gerektiğini vurgulayan Başhekim Dr. Radi Şen, ”Sağlık personeli olarak hepimiz bir mikroorganizma taşıyıcısıyız. Bir taraftan, diğeri de bir hastadan bir başka yere ve diğer hastaya mikroorganizmaları aktarıyoruz. Ellerimizi suya ve sabuna tabi tutmamız veya alkol bazlı el antiseptiklerini bu amaçla kullanmamız lazım" şeklinde konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Hastanede "Sağlık Elimizde" etkinliği içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0