BAFRA

Gönülce Ve Neyzence Okurları İle Buluştu

 
 3484
Gönülce Ve Neyzence Okurları İle Buluştu - İdris Anarat yeni kitaplarının imza gününde sevenleri ilebir araya geldi.
Bafra Haber

İdris Anarat yeni kitaplarının imza gününde sevenleri ilebir araya geldi.

Neyzen Tevfik'in hayatını anlatan kitapları ile gündeme gelen İdris Anarat,  Gönülce ve Neyzence adlı kitaplarını Bafra Aslanlı Konakta okuyucuları ile buluşturdu.

İmza gününe, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, başta olmak üzere çok sayıda kitapsever katıldı.

Programda konuşan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Arkadaşımız ve kardeşimiz İdris Anarat'ın böyle bir eser ortaya koyması çok anlamlı ve güzel. Uluslararası boyutta tanınan, bizim için çok önemli değeri olan ama köklerinin Bafra'da olması Neyzen Tevfik'in böyle bir eserlerle anılması beni bu anlamda çok etkiledi.” dedi.

İdris Anarat ise, “1970'li yıllardan bu tarafa Neyzen Tevfik'in hayatını araştırıyorum. Bu kitapları yazmama vesile olan Neyzen Tevfik Kolaylı'nın kardeşi Şevki Kolaylı amcayı buradan anmadan geçemeyeceğim. Bütün belgeleri, fotoğrafları kendisinden temin ettim ve bende o belgelere dayanarak bu iki kitabı sizlerin karşısına çıkarttık.” dedi.

Konuşmaların ardından, imza gününe gelen misafirler İdris Anarat'ın kitaplarından şiirler okudular, hatıralarını anlattılar.

İmza günü kitapların imzalanması ve hatıra fotoğrafın çekinilmesinden sonra program son buldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Gönülce Ve Neyzence Okurları İle Buluştu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0