BAFRA

Göksel Başar 74. TOBB Genel Kuruluna Hitap Etti 

 
 1187
Göksel Başar 74. TOBB Genel Kuruluna Hitap Etti  - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 74. Genel Kurulunda, TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar Türkiye-AB ilişkileri ile ilgili 1 yıllık faaliyetler ile ilgili bilgiler aktardı.
Bafra Haber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 74. Genel Kurulunda, TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar Türkiye-AB ilişkileri ile ilgili 1 yıllık faaliyetler ile ilgili bilgiler aktardı.

Başkan Göksel Başar’ın konuşmasının satırbaşları şunlar: “Geride bıraktığımız faaliyet döneminde, Birliğimiz AB olan ilişkiler geliştirerek faaliyetlerine devam etmiştir. İş dünyasının AB-Türkiye Yüksek Düzeyli Ekonomi Diyalogu etkinliğine katılımı Birliğimizce koordine edilmiş, camiamızı Birliğimiz Başkanı temsil etmiştir. Türkiye-AB Karma İstişare Komitesinin Türkiye tarafı eş-başkanlığını Birlik başkanımız yürütmektedir. Komitenin biri Adana ve diğeri Brüksel olmak üzere iki toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Türkiye-AB Bilgi Merkezleri Projesi Birliğimiz ile Oda ve Borsa camiamızca başarıyla yürütülmektedir. Projeye AB tarafından 2 milyon Avro destek sağlanmaktadır.

Birliğimiz ve EUROCHAMBRES işbirliğinde geliştirilen Türkiye-AB İş Ortaklığı Projesi’nin de uygulanma süreci başlamıştır. 5 Milyon Avro hibe sağlanan projeye Oda ve Borsalarımızın göstereceği ilgi son derece önemli olacaktır.

İki yıl sürecek olan ve 15 milyon Avro hibe sağlanan, ‘Birlikte Yaşamak ve Çalışmak Suriyelilerin Türkiye Ekonomisine Entegrasyonu’ isimli Proje de Birliğimiz ile oda ve borsalarımız tarafından yürütülmektedir. 

AB üyelik süreci, Türkiye için stratejik bir tercih olarak, Türkiye’nin iktisadi ve siyasi dönüşüm çabalarına ciddi katkı sağlamıştır. Gümrük birliğinin modernizasyonu müzakere artık başlatılmalıdır. Vize konusunda ortak bir çözüm temeli bulunmalıdır.

Sayın Divan Başkanı, Sayın TOBB Başkanım, Kıymetli Genel Kurul Delegeleri sözlerime son verirken bu güçlü ve birlik içerisinde Türkiye’nin sorunlarına çözüm arayan büyük camianın parçası olmaktan duyduğum memnuniyet ve gururu sizlerle paylaşmak ister hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Göksel Başar 74. TOBB Genel Kuruluna Hitap Etti  haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 6
Favicon
Yorumcu-94676

Ahu göksel ahh.cokmu sevdin bu suriye,lileri.

Favicon
Yorumcu-99844

Suriyelilerin entegrasyonu mu!!!! faaliyete bak..bu çalışmayı bafra ticaret odasını yapmış yoksa onlara görev mi verilmiş...

Favicon
Yorumcu-99844

Suriyelilerin türkiye ekonomisine entegrasyonu mu. !!! faaliyet alanına bak...

Daha Fazla Yorum