SAMSUN

Gençlik Caddesi Esnafından Zihni Şahin’e Temsili Cadde Anahtarı

 
 1491
Gençlik Caddesi Esnafından ZihniŞahin’e Temsili Cadde Anahtarı - Gençlik Caddesi esnafı, aydınlatma sorununu çözen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e, Caddenin 'temsili' anahtarını verdi
Bafra Haber

Gençlik Caddesi esnafı, aydınlatma sorununu çözen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e, Caddenin 'temsili' anahtarını verdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra İlçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Esnafla da buluşan Başkan Şahin, "Birçok ilden büyük bir kent olan Bafra, hizmeti hak ediyor." dedi.

GENÇLİK CADDESİ'NDE BULUŞMA

Başkan Zihni Şahin, Bafra'da ilk olarak dün vefat eden Yahya Biren'in Büyük Cami'de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına katıldı. Merhumu son yolculuğuna uğurlayan Zihni Şahin, daha sonra Gençlik Caddesi'ne geçerek burada esnaf ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Zihni Şahin, kendisine büyük ilgi gösteren esnaf ile ünlü cadde için yapılacak olan aydınlatma ile ilçedeki diğer hizmetleri masaya yatırdı.

22 OCAK'TA İHALEYE ÇIKILIYOR

Gençlik Caddesi'nin ışıklandırılması konusunun uzun süredir gündemde olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Zihni Şahin, "Uzun zamandır Gençlik Caddesi'nin ışıklandırılmasının ne zaman yapılacağı soruluyordu. Biz Bafra'da görev yaptığımız dönemde burasıyla ilgili tasarruf Büyükşehir Belediyesi'ne aitti. O zaman Yusuf başkanla görüştük fakat her şey bir ekonomik bedel karşılığı olduğu için olamadı. Arkadaşlarla bir toplantı yaptık ve Gençlik Caddesi'nin aydınlatmasını yapalım diye bir karar aldık. 22 Ocak'ta ihale tarihi alındı. İhale yapılacak ve Gençlik Caddesi'nin jandarmanın girişinden meydana kadar olan bölümünde aydınlatması yapılacak" dedi.

ELEKTRİK TELLERİ YER ALTINA 

Tekel Caddesi'nin baskı betonu ve aydınlatmasını daha önce yaptıklarını da belirten Başkan Şahin, "Devamında Yaşar Doğu Caddesi'nin de baskı betonu bitti. Alaçam Caddesi'nde eski direkler ve çirkin bir görüntü vardı. Biz buradayken o direklerin değişmesini ve elektrik tellerinin yer altına alınmasını talep ettik. YEDAŞ'a bu yönde talepte bulunmuştuk. Son dönemde Türkiye'deki ekonomik dalgalanmadan dolayı o işi yapamayacaklarını söyleyen YEDAŞ yetkilileri sağ olsunlar ricamı kırmadılar. Burada da elektrik tellerinin yer altına alma çalışmaları 1-2 güne bitiyor. Bafra’mızın merkezi pırıl pırıl olacak" diye konuştu.

SEDDE PROJESİ, YENİ OTOGAR, KÜLTÜR MERKEZİ

Başkan Şahin, "İlçenin en önemli, en büyük projelerinden, adeta hayali olan Sedde Projesi'nin 2 etabı da bitirildi" açıklamasında da bulundu. Şahin, "Bu hafta içinde dolgu işlerine başlanacak. Otogarın yeri arazinin yapısından dolayı biraz ilave olacak. Ondan sonra otogarın yapımına başlanacak. Bu hafta kültür merkezinin ihale çalışmalarına başlanacak. Böylelikle Bafra’mızın eksiklerinin bir bir gidermeye çalışacağız. Bafra birçok ilden büyük bir ilçe olduğu için birçok hizmeti hak ediyor" dedi.

SAMSUNLULARA HİZMET ETMENİN ONURU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu süre içerisinde tüm ilçelerde adeta 'hizmet seferberliği' başlattıklarını açıklayan Zihni Şahin, konuşmasını, "Bafra ilçemizde olduğu gibi 8 ay boyunca her ilçemizde yoğun çalışma ve hizmetler yapmak bizlere nasip oldu. Bu süre içerisinde Samsunumuza, Samsunlu hemşehrilerimize hizmet etmenin mutluluğunu, onurunu yaşadık. Allah bundan sonra da bize halkımıza hizmet etmeyi nasip etsin" ifadeleriyle sonlandırdı.

BAFRA ESNAFINDAN CADDENİN ANAHTARI!

Gençlik Caddesi Esnafından Zihni Şahin’e Temsili Cadde Anahtarı

Gençlik Caddesi esnafı adına konuşan Tefvik Günday da, "Daima bizlerin yanında olan başkanımız, bunu bir kere daha ispatladı. Nerede bir sorunumuz varsa oraya el attı, çözümü için mücadele etti ve etmeye devam ediyor, Bafra esnafı olarak kendisine müteşekkiriz" diyerek Başkan Zihni Şahin'e caddenin temsili anahtarını verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Gençlik Caddesi Esnafından Zihni Şahin’e Temsili Cadde Anahtarı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 10
User defaultYorumcu-114673
29 Ocak 2019
16:32
 • Yorumcu-114673
 • 29 Ocak 2019
 • 16:32

Başkanım bafra kızılırmak eski koprümüze bır bakım gerekiyor tarihi eser onu iyi korumalıyız vakıf kanalı ile restarasyon yapılması gerekıyor turistler gelecek once onu inceler kolaay barajdaki güzellikler manzaralar biraz degil çok çok turizime tanıtın selamlar fazla ünüversite yapın açın vs sayğılar tesekkürler yolunuz acık olsun bafralı ve istanbullu memleket sevdalısı

User defaultYorumcu-113725
08 Ocak 2019
14:40
 • Yorumcu-113725
 • 08 Ocak 2019
 • 14:40

Güzelim caddeyi öldürdünüz

Cevap
 • Yorumcu-111546
 • 08 Ocak 2019
 • 17:07

Kahvelerın önünde oturup ordan gecen bayanları kızlara bakarsanız. orda toplanıp kaldırım kapatır bayanlar cocuklar kaldırımdan gecemez hale gelirse, altın kaplama yapsanızda millet oradan gecmez

User defaultYorumcu-113723
08 Ocak 2019
14:20
 • Yorumcu-113723
 • 08 Ocak 2019
 • 14:20

Başkanım alaçam caddesini daha da canlandırmak lazım.daha başka projeler üretmek lazım.

Daha Fazla Yorum