BAFRA

Gazi Ortaokulundaki Farkındalıkla Dayanıklığı Artır Projesi Tamamlandı

 
 1473
Gazi Ortaokulundaki FarkındalıklaDayanıklığı Artır Projesi Tamamlandı - Gazi Ortaokulu, “With Awareness Enhance Resilience” adlı, duyguları konu alan e-twininng projesini tamamladı.
Bafra Haber

 |  - Gazi Ortaokulu, “With Awareness Enhance Resilience” adlı, duyguları konu alan e-twininng projesini tamamladı.

Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Semra Yaman’ın ortağı olduğu, kuruculuğunu Ürgüp Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce öğretmeni Leyla Yalçın’ın,  yardımcı ortaklığını İtalya’dan öğretmen Silvia Fasano’nun yaptığı, Türkiye, İtalya, Romanya ve Makedonya’dan katılımcılarla yürütülen projede; 8-15 yaş arası öğrencilerin, zengin içerikli etkinliklerle duygularını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak amaçlandı.

Aralık ayında başlayan projede, yaklaşık 50 öğrenci yer aldı. “With Awareness Enhance Resilience” adlı e-twinning projesinde; sevgi, neşe, üzüntü, korku, öfke ve kıskançlık/hasetlik olmak üzere 6 temel duyguya odaklanıldı.

Gazi Ortaokulu İngilizce öğretmeni Semra Yaman, projeyi şu sözlerle anlattı: "Ürgüp Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce öğretmeni Leyla Yalçın’ın kuruculuğunu, İtalya’dan öğretmenimiz Silvia Fasano’nun yardımcı ortaklığını yaptığı; Türkiye, İtalya, Romanya ve Makedonya’dan katılımcılarıyla yürütülen ‘With Awareness Enhance Resilience’ projesini tanıtmaktan ve projenin başarıyla sona erdiğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Aralık ayında başlayan bu projeyle, 8-15 yaş arası öğrencilerimizin zengin içerikli etkinliklerle duygularını daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçladık. Yaklaşık elli öğrenciye yer açan projemizde; sevgi, neşe, üzüntü, korku, öfke ve kıskançlık/hasetlik olmak üzere altı temel duyguya odaklandık. Öğrencilerimiz bu duyguları hissetmelerinin nedenlerini ve onları bedenlerinde nerede hissettiklerini keşfetmeye başladı. Öğrenciler, her ay yer verdiğimiz bir yaratıcı ve bir yıkıcı duygunun Dr. Karla McLaren’ın öğretilerine dayanan içerikleri inceleyerek, bizlere verdiği mesajları incelediler. Tartışmalardan uygulamalı egzersizlere kadar, öğrenciler duygularını önce anlamak, farklı nefes teknikleriyle o duyguların içinden mümkün olduğunca zarif bir biçimde geçebilmek ve ardından onları yönetebilmek için pratik ipuçları kazandılar."

Proje, öğrencilerin duygusal farkındalıklarını artırarak, duygularını tanımaları ve yönetmeleri konusunda katkılar sağladı.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Gazi Ortaokulundaki Farkındalıkla Dayanıklığı Artır Projesi Tamamlandı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorum Id: 217058
26 Mayıs 2024
21:38
  • Yorum Id: 217058
  • 26 Mayıs 2024
  • 21:38

Tebrik ederiz