BAFRA

Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyen Fabio, Kapatmakla Tehdit Etti

 
 5544
Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyenFabio, Kapatmakla Tehdit Etti - Fabio’nun Bafra OSB’deki fabrikasında dün gerçekleşen sendikal eylem sonrası Fabio adına basın merkezlerine basın açıklaması gönderildi. 
Bafra Haber

Fabio’nun Bafra OSB’deki fabrikasında dün gerçekleşen sendikal eylem sonrası Fabio adına basın merkezlerine basın açıklaması gönderildi. 

Basın açıklamasında, sözlerin yerine getirilmediğini iddia eden Fabio Yönetimi, yerel yöneticileri de suçlayarak kapatmakla tehdit etti. 

FABİO Süspansiyon Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakçı’nın basın açıklaması:

Bafra da yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren FABİO süspansiyon sistemleri kendisine yerel yönetimler tarafından verilen sözlerin tutulmaması ve destek olunmaması üzerine gerekirse fabrikamı kapatırım.

Yaklaşık 2 yıl önce memleketimize yatırım yapalım kararı aldık. Ve bu karar sonrasında FABİO süspansiyon sistemlerini BAFRA organize sanayide hizmete  soktuk.  Şu anda yanımızda yaklaşık 200 kişi çalışıyor. Devletin bize öngördüğü çerçevede işçilerimizin maaşlarını ve tüm imkânları kullanarak bacamızı tüttürüyoruz. 

2016 yılında #bafra0# organize sanayi bölgesinde temelini attığımız fabrikamızın açılışında yerel yönetimler tarafından bir takım sözler verilmişti. Bizler de bunun üzerine kurmuş olduğumuz fabrikanın yerinde yeni parseller alarak yeni fabrikalarımızı da kurma kararı almıştık.  Lakin bu güne kadar verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmedi.

Bu da yetmezmiş gibi sendika tarafından tarafımızdan haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunulmaya başlandı.   Geçtiğimiz aylarda  eylem kararı alan sendika yine bugün de kapımızın önüne alacaklı gibi dikilerek eylem yaptılar. Biz hukuka ve kanunlara saygılı bir ticari işletmeyiz.  Sendikayla ilgili yasal süreç Bursa İş Mahkemesinde açmış olduğumuz yetki tespitinin iptali davası ile halen devam etmektedir.  

 Mahkeme sürecini halen takip ediyoruz.  Lakin mahkemesi halen devam eden ve kesinleşmiş her hangi bir Mahkeme kararı bulunmamasına rağmen sendika yine kapımıza geldi ve kanunsuz eylemde bulundu.  Bu kanunsuz ve hukuka aykırı eylemler sebebi ile çalışan arkadaşlarımıza baskı yapılmaya çalışılmaktadır. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu eylemi yapan kişiler işyerindeki iş barışını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadırlar. Bizler yanımızda çalıştırdığımız işçinin haklarını tam ve eksiksiz olarak vermekteyiz. Çalışan işçilerimizin sosyal güvenlik hakları konusundaki yükümlülüklerimizi eksiksiz yerine getirmemize, Bafra’mıza bu kadar geniş istihdam alanı sağlamamıza, işçi arkadaşlarımıza iş ve aş vermiş iken; üzerimize bu kadar gelinmesini kabul edemiyorum. Son dönemdeki dövizdeki dalgalanma ve ekonomik kriz sebebi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki ticari işletmeler ya kapanmakta ya da Konkordato kararı aldırmaktadır. Binlerce işçinin iş akitleri işyerlerinin kapanması sebebi ile feshedilmektedir. Türkiye ve Bölgemiz bu kadar zor şartlardan geçerken; bizim suçumuz Bafra’ya ve Bafra’yı idare eden yöneticilere güvenmek miydi? Bu süreçte üzülerek söylemek zorundayım ki, Bafra’yı idare eden Sayın Yöneticilerden ne yazık ki istediğimiz desteği alamadık. İstihdam mücadelemizde yalnız bırakıldık. 

Şirketimiz dövizdeki dalgalanma sebebi ile hammadde tedarikinde zorlanmaktadır. Üstüne üstlük bugünkü sendikanın kanunsuz eylemi gibi iş barışını bozan davranışlara maruz kalıyoruz.  Bugünkü ekonomik şartlarda, bırakın Sendikanın dayatmaya çalıştığı mali hakları işçiye ödemeyi, aylık maaşları bile zor verir durumdayız. Bu hali ile dahi Bafra’daki Fabrikamız zarar etmektedir. Ya başta çalışanlarımız ve Bafra’yı idare eden Yöneticiler bize sahip çıkar ya da biz Bafra'daki Fabrikamızı kapatıp, başka bir yere gitmek zorunda kalırız.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyen Fabio, Kapatmakla Tehdit Etti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 82
Favicon
Yorumcu-105632

Evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” gazi mustafa atatürk

Favicon
Yorumcu-106438

İşcilerin ekmeği ile oynuyorsunuz fabio

Cevap
Yorumcu-105632

Bafran'ın geleceği ile oynuyorsunuz sendika

Favicon
Yorumcu-105721

Yapılan yorumları okuyunca bafra gerçekten her insanıyla kendini bir noktaya taşımış. helal olsun hepinize. bafra insanını keriz yerine koymaya çalışanlara en büyük ders verilmiş oldu. bafra fabiodan önce de vardı, sonrada olur kafayı takmayın. milletin derdi sendika vs değil. işçinin derdi özel sektörde olsa güvenebileceği bir yerde çalışmak. kimse 1 sene sonra çıkarım umudu ile girmiyor o fabrikaya. herkesin bir emeklilik hayali var. milyon dolar yöneten patronlar neden kazançlarının ufak bir kısmını işçiye dağıtmaktan sakınırlar anlamıyorum. eğer bir yerlere gelebildiyseniz mavi yakanın alın teri, beyaz yakanın özverisi ile olmuşur. tabi birde patron yalakaları var.... işçiye sen haklısın deyip, patrona sonuna kadar sen haklısın diyen. bafraya gelinme sebebi bol bol işçi bulunabilmesi konusudur. 200 kişi çalışan bir fabrikada 1 senede 180 kişi işten çıkarılmaz. çıkarılıyorsa da burada bir art niyet var. insan kaynakları alım yaparken kaynakçı diye kasap işe almadı ise .....bırakın bu işleri !! herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. eğer fabrika taşınacaksa sendika, veya yerel yönetim değil fabionun yanlış strateji hatasından dolayıdır. ne çalışan işçiden dolayı gidiyorlar nede sendikadan dolayı. gideceksen git kardeşim kamu oyunda kendine haber edinmeye çalışıp kendi kendine bahane uydurma. illa kendine bir bahene sebep arıyorsan ben beceremedim diyeceksin.

Cevap
Yorumcu-105632

Arkadaş özel sektörde bir kural vardır devlet dairesi gibi değildir çaşsanda aynı parayı alacan çalışmasanda devlet dairesinde arkasını sendikaya dayayıpta haksız yere yükselen çok vatandaş var yiyorsa gelsin arkasını sendikaya dayasın yükselsin yüksek maaş alsın kardeşim özel sektör çalışırsan yükeslirsin yüksek maaş alırsın çalışmazsan kovulursun çalışanın hakkı özel sektörde yerde kalmaz sizin gibi havada para arayanlar bu tip yazıları yazar bay sendika

Cevap
Yorumcu-106314

Bu fabrika gittikten sonra hangi patron buraya gelip fabrika açacak söylermisin bay yukarıdaki yazıyı sendika fabiodan sonra sen mi gelip fabrika açacan atıp kesiyon sen aylık alacağın parayı bilirsin nerde bafralının hakkı niye engel olmuyorsunuz kapanmamasına çün kü siz beş para etmezsiniz. bizi soktunuz bu laflara hadi kurtarın bizi

Cevap
Yorumcu-106077

Ben okurken yoruldum sen kac gununu ayirdin bunu yazarken acaba :•)

Daha Fazla Yorum