BAFRA

Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyen Fabio, Kapatmakla Tehdit Etti

 
 5996
Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyenFabio, Kapatmakla Tehdit Etti - Fabio’nun Bafra OSB’deki fabrikasında dün gerçekleşen sendikal eylem sonrası Fabio adına basın merkezlerine basın açıklaması gönderildi. 
Bafra Haber

Fabio’nun Bafra OSB’deki fabrikasında dün gerçekleşen sendikal eylem sonrası Fabio adına basın merkezlerine basın açıklaması gönderildi. 

Basın açıklamasında, sözlerin yerine getirilmediğini iddia eden Fabio Yönetimi, yerel yöneticileri de suçlayarak kapatmakla tehdit etti. 

FABİO Süspansiyon Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bacakçı’nın basın açıklaması:

Bafra da yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren FABİO süspansiyon sistemleri kendisine yerel yönetimler tarafından verilen sözlerin tutulmaması ve destek olunmaması üzerine gerekirse fabrikamı kapatırım.

Yaklaşık 2 yıl önce memleketimize yatırım yapalım kararı aldık. Ve bu karar sonrasında FABİO süspansiyon sistemlerini BAFRA organize sanayide hizmete  soktuk.  Şu anda yanımızda yaklaşık 200 kişi çalışıyor. Devletin bize öngördüğü çerçevede işçilerimizin maaşlarını ve tüm imkânları kullanarak bacamızı tüttürüyoruz. 

2016 yılında #bafra0# organize sanayi bölgesinde temelini attığımız fabrikamızın açılışında yerel yönetimler tarafından bir takım sözler verilmişti. Bizler de bunun üzerine kurmuş olduğumuz fabrikanın yerinde yeni parseller alarak yeni fabrikalarımızı da kurma kararı almıştık.  Lakin bu güne kadar verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmedi.

Bu da yetmezmiş gibi sendika tarafından tarafımızdan haksız ve hukuka aykırı taleplerde bulunulmaya başlandı.   Geçtiğimiz aylarda  eylem kararı alan sendika yine bugün de kapımızın önüne alacaklı gibi dikilerek eylem yaptılar. Biz hukuka ve kanunlara saygılı bir ticari işletmeyiz.  Sendikayla ilgili yasal süreç Bursa İş Mahkemesinde açmış olduğumuz yetki tespitinin iptali davası ile halen devam etmektedir.  

 Mahkeme sürecini halen takip ediyoruz.  Lakin mahkemesi halen devam eden ve kesinleşmiş her hangi bir Mahkeme kararı bulunmamasına rağmen sendika yine kapımıza geldi ve kanunsuz eylemde bulundu.  Bu kanunsuz ve hukuka aykırı eylemler sebebi ile çalışan arkadaşlarımıza baskı yapılmaya çalışılmaktadır. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu eylemi yapan kişiler işyerindeki iş barışını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadırlar. Bizler yanımızda çalıştırdığımız işçinin haklarını tam ve eksiksiz olarak vermekteyiz. Çalışan işçilerimizin sosyal güvenlik hakları konusundaki yükümlülüklerimizi eksiksiz yerine getirmemize, Bafra’mıza bu kadar geniş istihdam alanı sağlamamıza, işçi arkadaşlarımıza iş ve aş vermiş iken; üzerimize bu kadar gelinmesini kabul edemiyorum. Son dönemdeki dövizdeki dalgalanma ve ekonomik kriz sebebi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki ticari işletmeler ya kapanmakta ya da Konkordato kararı aldırmaktadır. Binlerce işçinin iş akitleri işyerlerinin kapanması sebebi ile feshedilmektedir. Türkiye ve Bölgemiz bu kadar zor şartlardan geçerken; bizim suçumuz Bafra’ya ve Bafra’yı idare eden yöneticilere güvenmek miydi? Bu süreçte üzülerek söylemek zorundayım ki, Bafra’yı idare eden Sayın Yöneticilerden ne yazık ki istediğimiz desteği alamadık. İstihdam mücadelemizde yalnız bırakıldık. 

Şirketimiz dövizdeki dalgalanma sebebi ile hammadde tedarikinde zorlanmaktadır. Üstüne üstlük bugünkü sendikanın kanunsuz eylemi gibi iş barışını bozan davranışlara maruz kalıyoruz.  Bugünkü ekonomik şartlarda, bırakın Sendikanın dayatmaya çalıştığı mali hakları işçiye ödemeyi, aylık maaşları bile zor verir durumdayız. Bu hali ile dahi Bafra’daki Fabrikamız zarar etmektedir. Ya başta çalışanlarımız ve Bafra’yı idare eden Yöneticiler bize sahip çıkar ya da biz Bafra'daki Fabrikamızı kapatıp, başka bir yere gitmek zorunda kalırız.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Fabrikasında Sendikalı İşçi İstemeyen Fabio, Kapatmakla Tehdit Etti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 84
Yorumcu-108500
19 Ekim 2018
23:45
 • Yorumcu-108500
 • 19 Ekim 2018
 • 23:45

Bafralı 200 işçi yan yana gelsin o bafra'ya bir tane fabio kadar fabrika kurmasına bırakın yüzlerce ülkeye ihracat yapmayı 10 tane ülkeye mal satması imkansızdır.o fabio'nun arkasında 40 yılı aşkın tecrübe ve emek var. makinanın başına geçipde biz olmasak fabrika olmaz muhabbetini kesin. bu firmayı cesaret edipde kuran bu işverenler olmazsa parmaklarınızı yersiniz. yok öyle biz olmazsak fabrika olmaz demek , bu kadar riske giripde yatırım yapanlar olmasa sizlerde olmazsınız. ülkemizin üretmeye ve ihracata ihtiyacı olduğu şu günlerde sizin paralarınızla trilyonluk arabalara binen sendikacıların peşine düşeceğinize fabrikaya işinize sarılında kendinizin, evlatlarınızın geleceği olan bu fabrikalara ve devletinize çalışarak sahip çıkın.

Cevap
 • Yorumcu-108500
 • 19 Ekim 2018
 • 23:57

Doğru söze ne hacet...

Yorumcu-105632
20 Eylül 2018
13:19
 • Yorumcu-105632
 • 20 Eylül 2018
 • 13:19

“çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” gazi mustafa atatürk

Yorumcu-105632
20 Eylül 2018
11:48
 • Yorumcu-105632
 • 20 Eylül 2018
 • 11:48

Evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.” gazi mustafa atatürk

Daha Fazla Yorum