SAMSUN

Emenli’nin 65 yıllık sorunları çözüldü

 
 1054
Emenli’nin 65 yıllık sorunları çözüldü - Samsun’un Bafra ilçesinde Emenli Mahallesi’nin 65 yıllık sorunları Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü.
IHA

Samsun’un Bafra ilçesinde Emenli Mahallesi’nin 65 yıllık sorunları Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü.

Özel İdare sisteminin kaldırılmasının sonra ilçelerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve çevre sorunlarını çözmek için kolları sıvayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Emenli Mahallesi’nde önemli çalışmalar gerçekleştirdi. İçme suyu olan mahalleye ulaşımın kolaylaştırılması amacıyla 6 kilometre kuru beton, 6 kilometre de stabilize yol yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı, merkez cami ve cemevinin bahçesine taş döşeyerek vatandaşları çamurdan kurtardı.
Emenli Camisi’ne kamelya ve oturma grupları koyup, her iki ibadethanenin çevresinde peyzaj düzenlemesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, okula giden çocukların yağmurdan ıslanmaması için duraklar yerleştirdi. Çocuklar için oyun parkları oluşturup, çevre temizliğine yönelik çöp bidonları koyan belediye, hafta içinde asfalt yoldaki köstebek yuvalarını andıran çukurları da doldurarak, seyahat konforunu artıracak.
Çalışmalar hakkında Emenli halkının düşüncelerini anlatan Muhtar Alaattin Uzan, Büyükşehir Belediyesinin mahallesinde çok güzel yatırımlar yaptığını belirtti. Özel İare döneminde 1999-2004 yılları arasında İl Genel Meclis üyeliği yaptığını hatırlatan muhtar Uzan, “Eskiden köylerden köy hizmetleri, İl Özel İdaresi ve kaymakamlıklar sorumluydu. Gelen para da belliydi, harcanan para da. Doğru dürüst yatırım yapılamıyordu. Yapılan hizmetler ise güdüktü. Hizmet çok yavaş ve çözüm odaklı değildi. O zamanki hizmetler, kaplumbağa hızında ilerliyordu. Şimdi ise çalışmalar tavşan hızında yapılıyor. Eski sistem olsaydı ancak boya işleri tamamlanabilirdi. Yani 10 senede bitirilemeyen işler, 2 yılda hayata geçti” dedi.
Yollar bozuk olduğu dönemde her hafta araçlarını servise götürüp alt takım bakımı yaptırırken, şimdi ise servislerin yolunu unuttuklarını anlatan Muhtar Uzan, “Konfor anlamında köyüm değişti. Yusuf Ziya Başkanım bu kadar eforu nereden buluyor anlamıyorum. Onu kim aday yaptıysa Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Emenli’nin 65 yıllık sorunları çözüldü içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 6
Yorumcu-94388
06 Aralık 2017
12:04
 • Yorumcu-94388
 • 06 Aralık 2017
 • 12:04

Bafra belediyesini karsısındaki kaldırıma lütfen herkes baksın insanlar için mi yoksa iş verenler için mi parayla yaptıramazlar dı zaten yeri bulamazlardı iş yeri sahipleri allah razı olsun belediyeden birde halk bankası arasına baksınlar rezilliği tenceler ortada insanlar gecerken havadan geçiyor kontrol yok kime yaradı vatandaşamı yoksa iş yeri sahinemi

Yorumcu-94388
06 Aralık 2017
10:17
 • Yorumcu-94388
 • 06 Aralık 2017
 • 10:17

Ben 65 senelik sorun göremiyorum lütfen abartmayın

Yorumcu-94388
06 Aralık 2017
09:53
 • Yorumcu-94388
 • 06 Aralık 2017
 • 09:53

Muhtarları suclayan arkadaş hizmeti yapanlara bakın senin mahallenin eksiklerini bilen belediye secimlerde yapılacakları söylerler ama sonra yok olurlar.öncelik senin olması gerekirken seni atlarlar.hizmeti sonrada yapılabilir yerlere hemen hizmeti hemenalması gereker yerlere hem yapılmaz hemde hizmet en son gelir her muhtar sıkıntısın anlatmaya gerek yok zaten eksikleri biliyorlar ama iş yapmıyorlar her muhtar istemesinide bilir konuşmasınıda işi yapmıyanlara bakın hizmeet konuşmayla değil ihtiyaca göre yapılır ama maselef burda böyle değil sen camurda yürürken tozda kalırken belediye bilmiyormu

Daha Fazla Yorum