BAFRA

Eğitim Sen’den Yıl Sonu Dayanışma Yemeği

 
 750
Eğitim Sen’den Yıl Sonu Dayanışma Yemeği - Eğitim Sen Bafra Temsilciliği tarafından gelenekselleşen yılsonu dayanışma yemeği geniş bir katılım ile gerçekleşti. 
Bafra Haber

Eğitim Sen Bafra Temsilciliği tarafından gelenekselleşen yılsonu dayanışma yemeği geniş bir katılım ile gerçekleşti. 

Dayanışma gecesine Eğitim Sen Samsun Şubesi Başkanı İsmail ve Yavuz ve yönetimi ile Bafra ve çevre ilçelerden çok sayıda davetli katıldı.  

Yemekte, emekli olan Sevinç Kaygusuz, Hamit kocaman, Gürkan Yiğit, Bayram Türkoğlu ve sanatçılar Hüseyin İbrahimoğlu ve Bülent Alver’e plaket takdim edildi.

Bafra Eğitim Sen ilçe Temsilcisi Salim Hepsert, yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

Eğitim Sen Bafra Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu “Dayanışma Yemeğimize” hoş geldiniz. Bu akşam, yemeğimize katılan başta emekli üyelerimiz olmak üzere Samsun şube yönetimimiz, CHP Bafra ilçe örgütü,  Atatürkçü Düşünce Derneği, BES sendikası, Bafra Sakatlar Derneği, tüm Eğitim Sen üye ve dostlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca önceki dönemlerde TÖB-DER ve Eğitim sen in yöneticisi ve üyesi olmuş arkadaşlarımıza da yemeğimize katıldıkları için çok teşekkür ederim.

Değerli dostlar; Eğitim Sen, Encümen-i Muallimden TÖS’ e, TÖS’ten TÖB-DER’e uzanan eğitim emekçilerinin 100 yıllı aşan mücadele geleneğinin, günümüzdeki tek ve gerçek temsilcisidir.

Eğitim Sen, eğitimi bütünlüklü olarak değerlendirir. Eğitim emekçilerinin ekonomik, demokratik ve özlük haklarının iyileştirilmesinin yanında eğitimin, laik, bilimsel, demokratik ve özgürlükçü olması için mücadele eder.

Eğitim Sen, eğitimin herkes için “kamusal bir hak” olduğunu savunur. Bu yönüyle de diğer tüm eğitim sendikalarından ayrılır. Özellikle son dönemde birçok kesim sessizliğini sürdürürken KESK ve Eğitim sen, ‘’Ekonomik krizin faturasını krize neden olanlar ödesin’’ diyerek ülkemizin dört bir yanında mitingler düzenlemektedir.

Bilinmelidir ki, bütün olumsuzluklara rağmen,  onurundan ödün vermeyen Eğitim-Sen, kararlı duruşunu her koşulda sürdürmeye devam edecektir. Yaşasın Eğitim-Sen,  yaşasın örgütlü mücadelemiz.


  • BafraHaber Yorum
  • Eğitim Sen’den Yıl Sonu Dayanışma Yemeği içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-112912
24 Aralık 2018
22:21
  • Yorumcu-112912
  • 24 Aralık 2018
  • 22:21

Bu kardeşler her şeyiniz var...arabanız eviniz yazligınız falan filan lakin sizde olmayan şükür...her şeye isyan muhalefet sanırsınızki bu beyler ülke yönetse ülke cennet olacak...yok öyle bir şey...

Cevap
  • Yorumcu-135822
  • 28 Aralık 2019
  • 22:09

Evet çok yerinde bir tesbit cenneti en alası olur .sadece cüpbeli gibi kimseye huriiii veremeyizzzzz.