BAFRA

Doğankaya Özel Eğitim Uygulamadan Gazilerimize “Ayla”lı Vefa 

 
 999
Doğankaya Özel EğitimUygulamadan Gazilerimize “Ayla”lı Vefa  - Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezinin yürüttüğü ‘’Benim Filmim Benim Rolüm (Yeniden Tanışalım) Projesi’’ kapsamında bir Kore gazisinin anılarını anlatan ‘’Ayla’’filmi, Bafra’daki gazilerle beraber izlendi. 
Bafra Haber

Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezinin yürüttüğü ‘’Benim Filmim Benim Rolüm (Yeniden Tanışalım) Projesi’’ kapsamında bir Kore gazisinin anılarını anlatan ‘’Ayla’’filmi, Bafra’daki gazilerle beraber izlendi. 

Gazilerle beraber film izleme etkinliğine Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Aydın, İlçe Jandarma Komutanlığından rütbeli askerler, Muharip Gaziler Derneği Bafra Temsilcisi Rahmi Şahin,  Kıbrıs ve Kore gazilerden oluşan gaziler ve aileleri ile Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Velileri ve öğretmenleri katıldılar.

 ‘’Ayla filminin’’ birçok sahnesini yaşayan Kore gazilerimiz o günlerde yaşadıkları ile ilgili olarak bilgiler verdiler.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin, “Burada derneğimizin muharip gazileri var. Vatanı için canını vermeyi göze almış bu değerli insanları komutanlarımız, gençlerimiz ve amirlerimizle buluşturmanız ve vefa örneği göstermeniz hepimizi mutlu etmiştir” dedi.

Okul Müdürü Dursun Dündar ise “Okulumuzun bu projeyle amacı; bir parçası olduğumuz toplumun bizden beklediği olumlu rollere dikkat çekmekti. Bugün burada gazilerimize vefa ve saygılarımızı sunma fırsatı bulduk. Katılım gösteren amirlerimize, komutanlarımıza,  gazi ve velilerimize,  bu projeyi hayata geçiren öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Doğankaya Özel Eğitim Uygulamadan Gazilerimize “Ayla”lı Vefa  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0