BAFRA

Damsan Makina Yatırımlarda Hız Kesmiyor 

 
 780
Damsan Makina Yatırımlarda Hız Kesmiyor  - Damsan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan’la Makamında Görüştü
Bafra Haber

Damsan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan’la Makamında Görüştü

Yapmış olduğu çalışmalarla ve projelerle Samsun Bölgesinde ve Ülkemizde ismini başarılarla duyuran DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş şimdi de Gürcistan’da yatırımlara start vermeye hazırlanıyor.

Bazı yatırım görüşmeleri için Gürcistan’a giden DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş burada ilk olarak Müsiad Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel ile görüştü. Müsiad Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra yaptığı projeler ve Gürcistan’a yapacağı yatırımlar için başarılar diledi, teşekkür etti. Müsiad Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel yaptığı açıklamada, “Gürcistan Türkiye'nin kapı komşusudur. İki ülke ekonomik olarak birbirine bağlı durumdadır.

MÜSİAD hem bir ekonomik kuruluş, bir sermaye platformudur aynı zamanda da ülkeleri birbirine birleştiren ticaret diplomasisiyle birlikte gönülleri birleştirme özelliğimiz de var bizim. Gürcistan'ın ihracatını da artıracak şekilde aynı zamanda üçüncü pazarlarda dünyaya açılamalarına vesile olacak şekilde çalışacağız. Bizim amacımız bunu yaygınlaştırmaktır.

MÜSİAD olarak Türkiye ile Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Türk yatırımcıların Gürcistan'daki doğrudan yatırımı 1,5 milyar dolara ulaşmıştır. Türkiye, Gürcistan'ın en büyük ticari ortağıdır. Gürcistan ile ikili ticaret hacmimiz yaklaşık 2 milyar dolara ulaşmıştır. Bu sebepten dolayı yatırımcılara her zaman kapımız açıktır. Nazik ziyaretlerinden dolayı DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. “dedi.

Daha sonra ise Müsiad Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel ile beraber Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan’ı makamında ziyaret eden DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş gösterilen yakın ilgiye teşekkür ederek ilgili çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Kocabaş ayrıca, “Gürcistan’da yapılacak olan yatırımlar da her zaman yanımızda olan Sayın Müsiad Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel beyefendiye ve Gürcistan Büyükelçimiz sayın Fatma Ceren Yazgan Hanımefendi’ye gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Damsan Makina ve şahsım adına çok teşekkür ederim. “diyerek memnuniyetini belirtti.

Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ise DAMSAN MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra Gürcistan’a yapacağı yatırımlar ve projelerde destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ayrıca,’’ Gürcistan, Türkiye'nin kardeşi, komşusu ve vazgeçilmez ortağı ülkedir. Türkiye de Gürcistan'ın kardeşi, komşusu ve vazgeçilmez bir ortaktır. Türkiye ile Gürcistan iki dost ve komşu ülke. Ekonomilerimiz birbirini tamamlıyor ve her iki ekonominin de küresel rekabete karşı birlikte ortak çıkarlar çerçevesinde hareket etmesi kaçınmaz. Bu sebepten tüm yatırımcılara kapımız açıktır.

DAMSAN MAKİNA Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’ında yatırımları için Gürcistan’ı tercih etmesi bizler için ayrı bir gururdur. “diyerek sözlerini tamamladı.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Damsan Makina Yatırımlarda Hız Kesmiyor  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-109367
09 Kasım 2018
13:15
  • Yorumcu-109367
  • 09 Kasım 2018
  • 13:15

Helal olsun bafranın gururu onuru mütevaziliği ile işiyle adıyla kendini bozmadan devam eden sefa beye saygılar selamlar

User defaultYorumcu-108636
09 Kasım 2018
01:41
  • Yorumcu-108636
  • 09 Kasım 2018
  • 01:41

Ne reklam yaptınız be