ALAÇAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız”

 
 5374
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhur İttifakı ile kurduğumuzgönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız” - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız” dedi.
IHA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Samsun Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Salonu dolduran kalabalığa hitap eden Erdoğan, Samsunspor’un 20 Ocak 1989’da geçirdiği trafik kazasında hayatlarını kaybeden teknik direktör ve futbolcuları unutmayacaklarını söyledi. Erdoğan, “Kazada hayatını kaybeden 5 kardeşimizi rahmetle yad ediyorum. Samsunspor o elim kazadan beri kırmızı-beyaz rengine siyahı eklemiş ve yoluna devam etmiştir. Millet Bahçesi’ne, bu kazada hayatını kaybedenlerin hatırasını yaşatacak bir anıt dikerek ahde vefamızı gerçekleştireceğiz” dedi.
Samsun’da Cumhur İttifakı’nın dirayetini gördüğünü belirten Erdoğan, “Hem millet hem de AK Parti’liler olarak birlik ve beraberlik içerisinde, düşmanı sevindirmeyerek aydınlık geleceğimizi hep beraber inşa edeceğiz. Biz yolumuza şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan dava erleriyle devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız. Samsun 31 Mart’ta belediyelerde bu AK kadroya rekor bir oyla destek veriyor muyuz? Samsun 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz? Gece gündüz çalışıyor muyuz? Bu yıl Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 100. yılı. Gazi, istiklal harbimizin meşalesini burada yakmıştır. Bu yıl 19 Mayıs’ı daha farklı bir heyecanla kutlayacağız. 19 Mayıs’tan başlayarak bir asırlık tüm kutlamaları gelecek nesillere bu vatanın hangi fedakarlıklarla kurulduğunu gösterecek şekilde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Erdoğan konuşmasında, “Ben Millet Kıraathanesi diyorum, bu CHP zihniyeti kumarhane anlıyor. Niye? Hani dervişin zikri-meselesi var ya bunlarınki ona benziyor” sözlerine yer verdi.
Samsun’un 100. yıla uygun projelerle donatacaklarını belirten Erdoğan, “Samsun’u ekonomide de lokomotif şehirlerden biri haline getireceğiz. Samsun’a son 16 yılda 28,5 katrilyon yatırım yaptık. Tarihte böyle bir yatırım yok. Bu yıl içerisinde Çarşamba, Kavak ve Alaçam ilçelerinde yükseköğrenim yurtları açacağız. Samsun Şehir Hastanesi 900 yataklı olarak planlandı, şu an ihale aşamasında. Eski stat alanında Millet Bahçesi yapıyoruz. Bir köşesine millet kıraathanesi yapıyoruz”

“Tazminat komisyonu kurulmuş”
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal şimdi diyor ki ‘çiftçiler aç, ellerinden toprakları alındı.’ Yahu eline dizine dursun, Samsun’daki çiftçilerimize toplamda yaptığımız destek 2 katrilyon. Ama bundan haberi yok, çünkü bunun derdi, yalan iftira. İşi gücü yalan. 1,5 milyon lira tazminata mahkum oldu. Devam eden mahkemeler var. Onlardan da gelecek. CHP’nin içinde Bay Kemal’in tazminatlarını ödemek için bir tazminat komisyonu kurulmuş, bunlar için milletvekillerinden para topluyor, onun içinde rahat rahat yalan söyleyebiliyor” ifadelerini kullandı.
Erdoğan konuşmasının son bölümünde partisinin Samsun adaylarını tanıttı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte zafere taşıyacağız” içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0