BAFRA

Chp İlçe Başkanı Vahit Perçin: 10 Gündür Su Kesintisi Yaşayan Mahalle Sakinlerine Yetkililer Artık Kulak Versin

 
 1852
Chp İlçe Başkanı Vahit Perçin: 10 Gündür SuKesintisi Yaşayan Mahalle Sakinlerine Yetkililer Artık Kulak Versin - Bafra CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, “Bafra’nın Ova Mahallerinde yaklaşık 10 gündür su kesintisi yaşayan toplam 25 Mahalle sakinlerine Yetkililer artık kulak versin.”dedi.
Bafra Haber

Bafra CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, “Bafra’nın Ova Mahallerinde yaklaşık 10 gündür su kesintisi yaşayan toplam 25 Mahalle sakinlerine Yetkililer artık kulak versin.”dedi.

İlçe Başkanı Vahit Perçin, 25 Mahalledeki su kesintisi ile ilgili yazılı basın açıklaması yayımladı. 

Perçin açıklamasında şunları söyledi:

“İlçemiz de Kolay Beldesine yakın Mahalle ve Emenli Mahallesinin olduğu bölgedeki mahalle sakinlerine Kurban Bayramın öncesi başlayan, sonuna kadar devam eden ve halen bazı mahallemizdeki vatandaşlarımızın  “ SUSUZ “ geçirmeye hiç kimsenin hakkı yok. “ dedi.

Bafra CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, maalesef Kolay Beldesi mevkiindeki bütün ova mahallelerinde (köyünde) ve Fener Mahalle’si başta olmak üzere Emenli Mahallesine yakın çevre mahallelerinde kurban bayramı öncesi başlayan su kesintileri Kurban Bayramı sonrası da sıcak yaz mevsimi olmasına rağmen devam ediyor.

Perçin, Mahalledeki vatandaşlarımızın Parti Teşkilatımıza hem telefon açarak, hem de bizzat gelerek su kesintileri hakkında şikâyetlerini bizlere bildirmişlerdir. Perçin, bu yaz sıcağında ve kurban bayramı boyunca susuz kalan Mahalle sakinleri zorluklar çekmeye devam ediyorlar. Onlar sadece bu yaz ayında ve kurban bayramında susuz kalmaları konusunda yetkililerde bu sorunlarına kalıcı çözüm aramışlar. Ama yine de bu şikâyetlerine çare bulamamışlar. Gerçekten şu an suları kesik durumda olan mahalle sakinleri yaklaşık 10 gündür ne banyo yapabildiklerini, nede çamaşır ve bulaşıklarını doğru dürüst yıkayabildiklerini bizlere dile getirdiler. 

Perçin, yetkililer bu sıcak yaz mevsimin de su kesintileri yaşayan mahallere (köylere) acil çözüm bulmaları gerekiyor, genellikle yazın sıkça yaşanan ve günlerce haftalarca ve aylarca su kesintisi sorunu yaşayan toplam ovadaki 25 mahalle ( köylü ) sakinlerine sularını vermeleri gerekiyor.”dedi.


 • BafraHaber Yorum
 • Chp İlçe Başkanı Vahit Perçin: 10 Gündür Su Kesintisi Yaşayan Mahalle Sakinlerine Yetkililer Artık Kulak Versin içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 7
User defaultYorumcu-127530
21 Ağustos 2019
10:23
 • Yorumcu-127530
 • 21 Ağustos 2019
 • 10:23

Kurban bayramında köyleri susuz bıraktılar, yazıktır yahu, evlerimize misafirlerimiz geldi, kurban kestik, düğün, dernek hangi devirdeyiz. ayıptır

User defaultYorumcu-127530
21 Ağustos 2019
10:19
 • Yorumcu-127530
 • 21 Ağustos 2019
 • 10:19

Maalesef köy hizmetlerindeyken su kesintisi diye bir şey olmamıştı, taaki ne zaman büyükşehire bağlandı sular kesilmeye başlandı. az kaldı herşey çok güzel olacak suyumuzda gelecek, milletin aklı da başına gelecek

User defaultYorumcu-127260
16 Ağustos 2019
12:22
 • Yorumcu-127260
 • 16 Ağustos 2019
 • 12:22

Büyükşehir olmak dedikleri bu olsa gerek.2019 yılında kızılırmak kenarında su havzasının üstünde çeşmelerimizde damla su yok.

Daha Fazla Yorum