BAFRA

Chp'den Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıya Kınama

 
 1447
Chp'den Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıya Kınama - CHP Bafra İlçe Teşkilatı tarafından parti binasında düzenlenen basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı kınandı.
Bafra Haber

CHP Bafra İlçe Teşkilatı tarafından parti binasında düzenlenen basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırı kınandı.

Parti binasında basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, “Bugün ülkemizin başkentinde hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk partisi genel başkanının bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

PROTESTO DEĞİL ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine birlik ve beraberliğine ve iç huzura karşı yapılmıştır.

SALDIRININ AZMETTİRİCİ İLERİ BELLİDİR

Adına gazete denen birtakım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet Halk partili hedef gösterdiğiyse:

Birtakım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa:

Cumhuriyet Halk partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse: 

Meydanlarda bu ülkenin kurucunun partisine Gazi Mustafa Kemal'in iki büyük eserlerinden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulundu ise bu saldırının altyapısını hazırlayan onlardır.

AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRI

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibilerdir. 

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. 

Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık ayakta durmaya devam edeceğiz. 

TÜRKİYE'Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINDA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ

Türkiye'ye korku ve terör ortamına sürükleyerek bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Gün kızgın demiri soğutma günü ise herkeste buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatçiler için ülkemizin tüm demokratik birikimi birlik ve bütünlüğü feda edilemez. 

ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Bu saldırının ardında ki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkmalıdırlar.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu soruları mutlaka cevaplandırılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ MESAJ NEDİR

Bu arada Milli savunma Bakanlığı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de mesajlarınızı verdiniz demek ne anlama gelmektedir? 

Bu organize güruh ne mesajını vermiştir bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve Aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynamak istenilen bu oyunu bozacak güçteyiz.

Bizler Kuvayı Milliyenin devamı olarak Cumhuriyet Halk Partisiyiz 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Chp'den Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıya Kınama içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 6
User defaultYorumcu-120330
24 Nisan 2019
16:24
 • Yorumcu-120330
 • 24 Nisan 2019
 • 16:24

Yav bu memlekette bir tek dayak yiyen sanki kemall daha önce mesut yılmazda yedi taner yıldızda yedi şimdi niye bukadar zorunuza gitti bir hafta önce 4 tane şehıt verdik bukadar gündem olmadı birtanenizde cıkıp terörü lanetlemediniz şimdi başkanınız bir yumruk yedi diye 70 yaşındaki adamı teröris yaptınız diger taraftan geçmiş olsuna ilk önce askerimize polisimize kurşun atan terörisler geldi hanginiz teröris acaba

User defaultYorumcu-120280
23 Nisan 2019
19:41
 • Yorumcu-120280
 • 23 Nisan 2019
 • 19:41

Saldırıyı kınıyorum. bu yönetimi kınıyorum. bu hdp ile kol kola giren ve ittifak yapan ypg pyd terör örgütü değildir diyen bu chp zihniyetinide kınıyorum. bafra ilçe örgitü burada doğru dürüst bir seçim süreçi ve seçim bile idare edemedi. bafrayı vakjfcı cemaatcilere teslim ettiler. şimdi konuşmasınlar. boy göstermesinlef

User defaultYorumcu-119956
23 Nisan 2019
00:30
 • Yorumcu-119956
 • 23 Nisan 2019
 • 00:30

Saldiriyi kiniyorum. soylu bu memleketin çocugu kimseye de yedirmeyiz. yemek isteyenin de dişi kırilır. karadenizin bir tanesi suleyman soylu. adamin dibi. memleket düşmanlarinin korkulu ruyasi. yanindayiz baba.

Daha Fazla Yorum