BAFRA

Chp Belediye Başkan Adayı Kemal Bütüner’e Coşkulu Tanıtım Programı 

 
 1751
Bafra Haber

31 Mart yerel seçimlerde Bafra Belediye Başkan Adayı Olan Veteriner Hekim Kemal Bütüner’i tanıtım toplantısı Bafra Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Bafra Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Millet İktifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, CHP Samsun İl Başkanı DR. Mehmet Kundak, Samsun ADD Başkanı Işık Özkefeli, Samsun İl ve İlçe yöneticileri, İlçe Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin: Bafra’mız en geri kalmış yerel yönetimler arasında yer alabildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan tanıtım toplantısında konuşan CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, “Bafra’mızda bugün 31 Mart 2019 seçimlerinin startını vermek için bulunuyoruz. Hepinizin bildiği gibi 3 ay önce Türkiye genelinde en büyük 161 belediye yönetimini değerlendiren ‘Yerel Yönetimler İnsani Gelişmişlik Raporu’ yayınlandı. Bu raporda Bafra’mız maalesef en geri kalmış yerel yönetimler arasında yer alabildi. 

Bafra Belediyesi 2014 yılından bu yana, Bafra halkından kopuk şeffaf ve katılımcı olmayan, ailelere, kadınlara, gençlere, çocuklarımıza ve yaşlılarımıza yeterli hizmetin sunulmadığı,

Bafra’nın ulaşım sorunlarının çözülmediğini ve çevresel duyarlılığın ve sokak hayvanlarına hizmetin kötü olduğu,

Bafralı hemşerilerimizin sinema, Tiyatro, Müze, Resim, Müzik gibi sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmadığı bu raporla tüm Türkiye’ye duyurmuş oldu. Kısacası son 5 yılda Bafra’mız kötü yönetilmiştir. Bizler Bafralılar olarak bunu hak etmedik.

Belediyecilik sadece yol kaldırım yapmak değildir. Bunlar Bir belediyenin zorunlu görevidir. Belediyecilik insanların hayatını kolaylaştırmaktır. Biz toplumsal huzur, kültür ve sanat ile iç içe, hesap veren şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneterek, çocuklarımızın gençlerimizin yaşlılarımızın mutlu bir şekilde yaşayabileceği bir Bafra’yı oluşturacağız. 

Biz makama değil hizmete talibiz.

Hesap veren bir belediye yönetimi oluşturacağız. Belediyenin tüm hesaplarını harcanan paranın her kuruşunu vatandaşımızın İnternet ortamında görecek. Bafra halkının yararına olmayan hiçbir projeye imza atmayacağız. 

Yıllardır yaşadığımız Bafra’da yaşamınızdan memnun musunuz yoksa daha iyisine layıksınız?

Elinizi vicdanınıza koyup öyle oy kullanmanızı istiyorum. Eğer destek olursanız İnşallah 31 Mart 2019 akşamında bu şekilde hep birlikte bir araya gelerek seçim başarımızı birlikte kutlayacağız Martın sonu Bahar olacak. Bafra’mız ve hepimiz hak ettiğimiz yerel yönetimler kavuşacağız. Katılım ve destekleriniz için hepinizi şahsım ve yönetim kurulu adına sonsuz teşekkür ederim. ”dedi.

CHP Samsun il Başkanı Dr. Mehmet Kundak: Bafra herkesçe imrenilerek anılan bir ilçeydi

CHP Samsun il Başkanı Dr. Mehmet Kundak ise “Sizleri Cumhuriyet Halk partisi Samsun il örgütü adına saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Ben sizlere sadece birkaç hatırlatma yapmak istiyorum Bafra deyince bundan 25-30 yıl önce neler gelirdi aklınıza. Marka olmuş bir şehirde kentte Bafra kocaman verimli bir ovanın ortasında kurulmuş tarımı ile tütünüyle bütün Türkiye'de adı duyurulan ve pek çok ilden büyük bir ilçeydi Bafra. Ne yazık ki o günlerden bugüne tarım can çekişme iş bitti bitiyor köylünün unuttuğu kelemi biliyorum geçen yıl tarlada çürümeye bırakıldı. Hayvancılık Bafra için olmazsa olmazlardan bir şehirdi özellikle manda ve kömüş dediğimiz hayvan Bafra için bir markaydı. Şimdi tane tane sayılıyor bu hayvanlar. Bunun ötesinde Bafra o kadar kötü bir geleneğine sahip onlarca yıl burada 29 Ekim nerede Cumhuriyet baloları tertipleyen sosyal yaşantısı herkesçe imrenerek anılan bir ilçeydi Bafra. Maalesef bugün bunların hiçbirisi yok. Şehircilik adına hiçbir şey yapılmamış trafik sorunu hat safhada. Ben buraya hekim olarak geldiğimde her seferinde yolumu kaybediyorum. Otopark sorunu keza öyle. Yeşil alan Bafra’da kalmamış. Bütün bunların çözümü için önceki yıllarda denenmemiş olan Cumhuriyet Halk partisi Adına sosyal demokrat belediyecilik anlayışını mutlaka Bafra’da yerine getirmek zorundayız. Bafra'ya eski günlerine 47 yıl öncesine döndürmenin çaresi dermanı Cumhuriyet Halk Partisi’nden geçmektedir bunun için de hepinizin desteğine ihtiyacımız var adayımız da birlikte bu işi başaracağımıza inanıyoruz. Hepinize saygılar sunuyor teşekkür ediyorum.” dedi. 

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: 

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yapmış olduğu konuşmada ise Önümüzde bir yerel seçim var. Tüm Türkiye’ye gibi Bafralılarda sandığa gidecek oy kullanacak tercih yapacak. İki seçenekleri var. 1. seçenek bu güzel ilçemiz bereketli topraklara sahip soframıza ekilmez biçilemez üretilemez hale getiren zihniyet ve anlayışla yönetenlere yani mevcut iktidara. 

2. Seçenek de biziz. Buradaki Bafralılar dışarıda bizden medet uman Bafralılar. Üretime hazır ürettiğini para etmesini isteyen Bafralılar. Hep birlikte başaracağız buna inanıyorum sizlerde inanın. Belediye Başkan adayımız Kemal Bütüner sizlere güveniyor. Ben diyor belediye başkanı olduğumda Bafra’yı birilerinin sözleriyle değil Bafralılarla yöneteceğim. Sizlere bu sözü veriyorum diyor. Biz de diyoruz ki tanzimlilere inat Bafralılar olarak bizler bu işi başaracağız diyorum hep birlikte başaracağız 1 Nisan şaka gibi gelecek onlara Martin sonu Bahar diyoruz bu baharı hep birlikte güzelce karşılamaya hazırız. Hepinize sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Kemal Bütüner Ayağa Kalktı Bütün Bafra Ayağa Kalktı

Samsun Millet Vekili Kemal Zeybek İse: “Bafra Samsun'un en büyük ilçesi olmakla beraber ülkemizin en değerli topraklarının bulunduğu en büyük ilçelerinden olan bir kenttir. Bu kenti yönetmek yıllardır sosyal demokratlara Cumhuriyet Halk partilerine nasip olmadı. Ama şu anda Bafra'ya imarıyla, Sosyal alanlarıyla, Yaşam koşulları ile kültür alanları ile derlediğimiz de ülkemizin çok gerisinde kaldığını görüyoruz. Bafra ülkemizin en değerli ürünlerini ve kışın da ülkenin sadece Bafra’sında yetişen ürünleri ile çok ünlü. Geçen yıl ben geldim Bafra'ya gezdim. Tarlaları gezdim pırasa lahana ve satılamayan tüm sebzelerimiz Toprakta çürümeye terk edilmişti.

Yazın pirinç çeltiği ekenler taban fiyatına çıkamadı. Çiftçiyi desteklemeyenler bugün Toprak mahsulleri ofisinin genel müdürü olmaya kalktılar. Ülkeyi yönetemeyenler, ürettirmeyenler r bu ülkeyi bu hale getirenlere mutlaka 31 Mart'ta hesap sormak zorundayız. Ben inanıyorum ki sizin de benden daha çok inandığımızı biliyorum mutlaka 31 Mart'ta gereken dersi vereceğiz. Ben burada Bafra belediye başkan aday olan değerli kardeşim Kemal veterinerin aday olmasını özellikle onun özveriyle çıkışıyla kutluyorum. Bafra’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday olmakta o kadar kolay değil. Her türlü olumsuzlukların her türlü koşulları göz önünde bulundurarak seçilmesinin çok zor olduğu Bir ilçede bugün bayrağı eline almış yola çıkmış bizi temsil etmeye Kalkan değerli arkadaşım kutluyorum. Kemal Bütüner ayağa kalktı bütün Bafra ayağa kalktı. Daha aydınlık günler de beraber olmak dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum. ”dedi. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin: Bafra'nın geri kalmasının sebebi geçmiş yöneticilerin beceriksizliği

Millet İktifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin ise: “Değerli dostlar bir hizmet yarışı içerisindeyiz. Biraz önce değerli konuşmacılarımız Bafra'nın durumunu anlattı. Bafra Allah'ın kullarına sunduğu çok müthiş bir coğrafya ve doğadır. Yok, böyle bir ova yok böyle içinden akan bir ırmak ve küçük ırmaklar ve adam eksen adam olacak topraklar. Bu Bafra geri kalmışsa başka tarafların aç kalması lazım. Bafra'nın geri kalmasının sebebi geçmiş yöneticilerin beceriksizliği basiretsizliği ve ilgisizliği. Bunu hem tarımda görüyorsun, hem sanayide görüyorsun, hem ticarette görüyorsun, hem en ücra köşedeki yollarda görüyorsun. Vatandaşlarla yüzeysel konuşma yaptığımda nedir diye yoklama çektiğimde hepsinden ayrı bir ah sesi geliyor. Köyler yol diye bağırıyor bu devirde. Başka bir şey izah etmeye gerek yok yukarısı için. Hayvancılık için birçok düşüncelerimiz var. Hadi Tekeli sigarayı geçtik. Peki, bu ovanın ürünleri ne oluyor dondurulmuş gıda nerede markası nerede içimi acıtan bir pozisyonda bu benim. Çok ısrar etmeme rağmen Bafra ve Çarşamba’ya birer tane dondurulmuş gıda işleme fabrikası maalesef ki askıda kaldı. İçimdeki bu yarayı Allah'ın izniyle tedavi edip Bafralılara sunmak bana nasip olacak. Köylerin yolları dedik ama şehir içindeki sıkıntıları otoparklarından hiç bahsetmedik. İnşallah Kemal başkanıma nasip olduğunda da hep birlikte yeşil alanların yeşilini yok etmeden sıkışık alanlardan Bafra’nın trafiğini de otoparkını da çözeceğiz. Biraz önce Borsa ve Ticaret odasını ziyaret ettim. Orada da uzun uzun dertleştik. Onlar da izah ettiler Bafra'nın eksiklerini. Bir takım sözleri onlara da verdik. Onlara verdiğimiz söz siz değerli Bafralılar için. Kısacası dostlar ben sizin için farklı bir kardeşim. Arkadaşınızım kiminize göre de evladım. Ben sizin içinizden çıktım ve Bafra'nın da Samsun'da öz evladıyım ve köy çocuğuyum. Hepimizin bir kesmi var Bafra'nın Hayati Tekin’e sadece oy değil destek vereceğini düşünüyorum. Ve siz değerli Bafralılardan sadece oy istemiyorum sizlerden destek istiyorum oy verirseniz bir oy destek verirseniz kiminin 10 oyun kimin eli kimin 150 oyu. Kısacası sizlerin bu öz evladına sahip çıkacağına inanıyorum. Bu inançla bu güzel duygularla siz değerli dostlarıma yarınlarda hizmet kervanında buluşturmak üzere kendimi sizlere emanet ediyorum sizleri de Allah'a emanet ediyorum.” dedi.

Bafra Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Kemal Bütüner

Bafra Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Kemal Bütüner ise Sevgili misafirler sevgili Bafralılar hepiniz hoş geldiniz. Kusura bakmayın biz böyle kalabalıkta fazla konuşmaya alışık değiliz ama size şunu söylemek istiyorum çok güzel projelerle geliyoruz. Bafra’yı medeni ve modern bir Bafra yapacağımıza söz veriyoruz arkadaşlar. Şimdi Atatürk nasıl Türkiye'yi gençlere teslim ettiyse biz de inşallah Bafra’mızı gençlerimize teslim edeceğiz. Gençlere teslim edeceğiz ama biliyorsunuz çok büyük bir sorununuz var Bafra’da ne yazık ki narkotimmimiz var arkadaşlar. Bu Bafra’mızım yüz karası. İlk projemiz size söz veriyorum böyle binalar, sanayiler değil. İlk projemiz uyuşturucu batağına saplanmış gençlerimizi uyuşturucudan kurtarmak olacak. Bir de ne yazık ki hiç kimse dile getirmiyor artık Bafra’mız kanserle bir arada anılıyor. Her evde her ailede muhakkak bir kanserli arkadaşımız kardeşimiz var. Bunu kimse araştırmıyor. Bizim Belediye başkanlığımızda size söz veriyorum bunun kaynağını araştıracağız. Sudan mı kaynaklanıyor gıdadan mı kaynaklanıyor yediğimiz içtiğimiz den mi kaynaklanıyor ilk önce bunları çözeceğiz. Taşmış binaymış bunları sonra yapacağız. İlk önce insanımıza sahip çıkacağız insanlarımızı öldürmeyeceğiz. Ve projelerimiz insan odaklı olacak. Cennet Bafra’mızı tarımı, hayvancılığı, turizmi, sporuyla sosyal projeleri ile kültür-sanat şehri haline. Marka haline getireceğiz size söz veriyorum. Gençler burada coşkulu onlara da söz veriyorum Bafra sporumuzu olmazsa olmazımızı 3. Lige çıkartacağız size söz veriyorum. Bizim belediyeciliğimizde kimse işinden atılmayacak. Kimse işinden çıkartılmayacak. Emekli olmuş ev sahibi olmamış arkadaşlarımıza hemen arazi tahsis edip onların ev sahibi olmasını sağlayacağız. Kemalpaşa dahil bütün imar sorunlarımız çözülecek. Bütün Kemalpaşalılar ve Bafralılar yataklarında rahat yatsın arkadaşlar. Köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız size söz veriyorum. Sözleşmeli tarım yaparak ürünlerimizi Bafra'ya değil Türkiye'ye değil dünyaya pazarlayacağız size Kemal kardeşiniz olarak söz veriyorum. Engelli arkadaşlarımıza kafe ve sanat merkezleri kuracağız. Onları topluma kazandırmak için bütün işyerlerine engelli girişine uygun hale getireceğiz. Ve araçları için de bütün sokaklara şarj istasyonları kuracağız. 

Bafra'yı yıldız yapacak projelerimizden bir tanesi de Kale Park projesi. Kale park projemizle sette projesini Ali Kale turistik tesisleriyle birleştireceğiz. Oradaki Ali Kale turistik tesislerindeki bütün duvarları yıktığımız gibi Bafra’daki bütün duvarları da yıkacağız. Korku imparatorluğunu yıkacağız. Cumhuriyet Halk partili olup da buraya gelip bize destek veren arkadaşlara da bu medeni cesaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Kale park projemiz de 200 yataklı bir otel yapacağız. Hemen yanına havuzlarımız, Park Bahçelerimiz, Futbol ve Basketbol sahaları, Yürüyüş yolları,  Bisiklet yolları yaparak Irmak seddesi boyunca kafeteryalar, Çay ocakları, Lokantalar ve restoranlar yapacağız. Şehir içerisinde bulunan birahaneleri de bu tesislerin en son dışına atacağız. Projeyi yaptıktan sonra bu bölgeye turizm ve spor merkezi olacak. Tur şirketleri ile iletişim halinde olacağız. Nebiyan, Kuş Cenneti, Kapıkaya, Kolay, Asar kalede turistlerimizi gezdireceğiz. Bir de göreve İlk geldiğimiz günlerde yapacağımız projemiz şehir merkezlerinde kadın dinlenme alanları yapacağız. Kadınlarımız buralarda küçük çocuklarının altlarını değiştirebilecek bebeklerini emzirebilecek, namazlarını kılabilecekler. Çiftçilerimize köylülerimize yem kırma makineleri hayvan indirme bindirme yerleri yapacağız. Buza borsası kuracağız ve gençlerimize iş vermek için Bafra'ya devletin yapmadığını biz yapacağız fabrikalar yapacağız. Et fabrikası, süt fabrikası ve orman ürünleri fabrikası yapacağız. Kaynak bulacağız bu fabrikaları yapacağız. Gençlerimize iş imkânı sağlayacağız. Doğal alanlar içerisinde Kır düğün salonunda yapacağız. Çok güzel projelerimiz var. Bizim projelerimiz insan odaklı insana hizmet edeceğiz. Olmazsa olmazımız insan. Size söz veriyorum Bafra'yı medeni ve modern bir şehir yapacağız. Adaylık açıklamam da burada bulunduğunuz için hepinize çok çok teşekkür ederim.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Chp Belediye Başkan Adayı Kemal Bütüner’e Coşkulu Tanıtım Programı  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-117326
02 Mart 2019
01:47
  • Yorumcu-117326
  • 02 Mart 2019
  • 01:47

Insallah kemal bütüner kazanır

User defaultYorumcu-117289
01 Mart 2019
12:47
  • Yorumcu-117289
  • 01 Mart 2019
  • 12:47

Bafra kazanacak